Nevreste'nin Mutfağı

Simdilik misafir oluyum da sonra komsu olurum :KK14:
Ablaa kabaran bi kek tarifi ver gi banaa,keklerim kabarmiyo artik onceden kabariyodu :KK43:

Canım sodalı keki hiç denedin mi o çok güzel kabarıyor:KK56:
[h=2][/h]
Birde bu var:KK34:
Malzemelerimiz

-2 yumurta:)
-1 su bardağı şeker
-1 su bardağı süt
-3/4 su bardağı sıvıyağ
-4 kaşık kakao
-kabartma tozu
-vanilya
-aldığı kadar un
Yumurta ve şeker iyice çırpılacak.Sonra diğer malzemeler katılacak ve kabartma tozu mutlaka unla karıştırılarak eklenecek:KK56:Ben bunu küçük çiçek borcama yapıyorum :KK56:
Bak bu kekte güzel kabarıyor:KK34:

Son düzenleme:
SODALI KEK
Malzememiz:

4 yumurta
2 su bardağı toz şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
3 su bardağı un
1 şişe soda
1 paket vanilya
2 kaşık kakao

Yapılışı:Kakao hariç bütün malzememiz güzelce karıştırılır. Hamurumuzun yarısını kek kalıbımıza dökeriz ,diğer yarısını da kakao ile karıştırıp onu da diğer hamurun üzerine dökeriz.Kekimizi fırına sürüp 180 derece de pişiririz. Fırından çıktıktan sonra soğumaya bırakılır:KK56:Üzerine beyaz çikolata pişirilir dökülür veyahut istenilen bir krema ve hindistan cevizi:KK56:Afiyet olsun:KK56:

Canım sodalı keki hiç denedin mi o çok güzel kabarıyor:KK56:
[h=2][/h]
Birde bu var:KK34:
Malzemelerimiz

-2 yumurta:)
-1 su bardağı şeker
-1 su bardağı süt
-3/4 su bardağı sıvıyağ
-4 kaşık kakao
-kabartma tozu
-vanilya
-aldığı kadar un
Yumurta ve şeker iyice çırpılacak.Sonra diğer malzemeler katılacak ve kabartma tozu mutlaka unla karıştırılarak eklenecek:KK56:Ben bunu küçük çiçek borcama yapıyorum :KK56:
Bak bu kekte güzel kabarıyor:KK34:

Bende bu sekilde yapiyorum da kabartma tozunu una ekleyim bide,saol tatlimmm :KK19:

Bunu denemedim ilk isim gidip soda almak olacak :KK55:
SODALI KEK
Malzememiz:

4 yumurta
2 su bardağı toz şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
3 su bardağı un
1 şişe soda
1 paket vanilya
2 kaşık kakao

Yapılışı:Kakao hariç bütün malzememiz güzelce karıştırılır. Hamurumuzun yarısını kek kalıbımıza dökeriz ,diğer yarısını da kakao ile karıştırıp onu da diğer hamurun üzerine dökeriz.Kekimizi fırına sürüp 180 derece de pişiririz. Fırından çıktıktan sonra soğumaya bırakılır:KK56:Üzerine beyaz çikolata pişirilir dökülür veyahut istenilen bir krema ve hindistan cevizi:KK56:Afiyet olsun:KK56:

0_5617e_55c2ca6b_XL

Bu güller senin icin o zaman :KK17:

hemsom,goruyormusun beni:KK51:
Göremiyorum:KK9:
:KK30:Ben de:KK53:
sagol diger hemsom:KK16:agac oldum burda cevap beklerken :KK9:bir deneme yapiyordumda malum artik proyum ya :KK9::KK9: hayalet olmak istedim:KK51:
Akşam misafirim var koşturuyorum:KK17:
sizi gidi casper lar.....lisa cnm bi ara azi nin oraya ugra da şu 16 kg yu nasıl verdin bı anlat bakım bana:KK34::KK34::KK34:

nevreste cnm topiğini böyle şeylere alet ettiğim için kusura bakma:KK53: :KK54::KK54::KK54::KK54:

Evet anlatınca beni de çağırın:KK51:
Olur mu canım öyle şey:KK19:

canım konuya bir bakayım dedim sayfandan ayrılamadım ellerine sağlık, bende değişik şeler yapmayı severim. senden öğreneceğim çok şey var. bundan sonra sıkı takipçinim:nazar:

$P1160108.jpg $P1160124.jpg $P1160125.jpg $P1160563.jpg $P1160564.jpg $P1160562.jpg

BÖREK
Daha önceden hazırlayıp buzluğa koyduğum böreklerin bir kısmını Süt,yağ,ve yumurta ile harç yaptım Sonra bu harca batırdığım börekleri galeta ununa bulayıp yağlı kağıt serdiğim tepsiye yerleştirdim ve 170derece fırında pişirdim...Bir kısmını da yumurta sarısı sürdüm susam serptim ve fırında 170derece de pişirdim...AFİYET OLSUN...​

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 645892 Eki Görüntüle 645893 Eki Görüntüle 645894 Eki Görüntüle 645887 Eki Görüntüle 645888 Eki Görüntüle 645889

BÖREK
Daha önceden hazırlayıp buzluğa koyduğum böreklerin bir kısmını Süt,yağ,ve yumurta ile harç yaptım Sonra bu harca batırdığım börekleri galeta ununa bulayıp yağlı kağıt serdiğim tepsiye yerleştirdim ve 170derece fırında pişirdim...Bir kısmını da yumurta sarısı sürdüm susam serptim ve fırında 170derece de pişirdim...AFİYET OLSUN...​

ellerine saglik hemsom:KK16:o onceden hazirlayip kaldirma isi cok pratik gercektende:KK9:cokta guzel gorunuyor ben ozellikle galeta unlu olanlara bayildim:KK34:

sagol diger hemsom:KK16:agac oldum burda cevap beklerken :KK9:bir deneme yapiyordumda malum artik proyum ya :KK9::KK9: hayalet olmak istedim:KK51:
Hayırlı olsun prolugun hakkettin tatını çıkarmaya bak :KK51::KK19:
Eki Görüntüle 645892 Eki Görüntüle 645893 Eki Görüntüle 645894 Eki Görüntüle 645887 Eki Görüntüle 645888 Eki Görüntüle 645889

BÖREK
Nevoş mutfakgında biri var :KK51:ben olabilirim:KK56:ellerine saglık canım :KK54:

X