Nevreste'nin Mutfağı

okadar abartmayayım bellimi olur gün gelir sana misafirliğe gelirimde bana kurabiye ikram edrsin ozaman yok ben yemmemmi dicem hiç sanmıyorum senin ellerinden çıkan kurabiyenin tadına doyum olmaz megimm:125:

oy kuzummmmmmmmmmm

Teşekkür ederim tavsiye ederim
Ellerine sağlık canım
hiçç kurabiye sevmem ben biliyosun değilmi :125::125::125:
ama ellerine sağlık yinede
Sevmiyorsundur eminim
Nefret edersin kurabiyeden hatta
Sağol emoşum
Biraz kilo versin ozaman sevdiririz megim
nevrestem ellerine sağlık canımmm

Teşekkürler canım

İkizim mutfakmı açtınOFT den gördüm şimdi, hayırlı olsun tatlım bundan sonra takipcinim

Hoşgeldin canım teşekkürler herzaman beklerim

Hoşbuldum ikizimNe güzel ilk sayfada toplamışsın tüm tarifleri hemen kopyalıyorum pc yeBu arada canım ben hala eski nickinle hitab ediyorum ama alışmışım şimdiki nick değişik geliyor sanki başka biriyle konuşuyormuşum gibi
Ama istemezsen nevreste derim:26:

Evet canım ilk sayfaya ekliyorum yaptıkları mı ve benden başka ekleyenleriBulması kolay olsunArkadaşlar da öyle bir talep te bulundular fena da olmadı hani
Yok canım sorun değil sık karşılaşamıyoruz ya ondan buna alışman zaman alır..Senin gibi söyleyenler varBen ikiz denmesini de seviyorumAma nevreste uzun nevoş diyorlar

Evet canım böyle iyi olmuş sayfalarda tarif aramamak adına:13:O zaman bende nevoşum diyebilirim

Malzemeler
1 paket baklava yufkası
100 gr. tereyağı
1 kahve fincanı sıvı yağ

Kek malzemeleri için:
4 yumurta(yumurtanız büyükse 3 yeterli)
3 tepeleme yemek kaşığı şeker
4 tepeleme yemek kaşığı un
1/ 2 paket kabartma tozu
1 su bardağı dövülmüş ceviz veya fındık

Şerbeti için ;
3,5 su bardağı şeker
4 su bardağı su
yarım limon

Yapılışı : Şerbet hazırlanır ve bir kenarda soğumaya bırakılır.Kek harcı çırpılıp hazırlanır bir kenara alınır , baklavalık yufka paketinden çıkarılıp havalandırılır , fırın 180 derecede ısıtılmaya bırakılır ve fırın tepsisi yağlanır içine süreceğimiz yağ eritilip ılınmaya bırakılır ve birleştirmeye başlanır . Yağlanmış tepsiye bir kat yufka konur ve arasına fırça yardımı ile eritilmiş sıvı yağ tereyağı karışımı sürülür,diğer 10 yufkada ayni şekilde yapılır ve üzerine önceden hazırladığımız kek harcı dökülüp üzeri düzlenir daha sonra yine ayni şekilde yufkalar resimde görüldüğü gibi aralarına yağ sürülerek 10 yufka tamamlanır.

Keskin bir bıçak yardımı ile hafif hareketlerle ve gerekirse ucu her seferinde ıslatarak resimde görüldüğü gibi kesilir kalan yag üzerine gezdirilip önceden ısıtılmış fırında üzeri kızarana dek yaklaşık 35,40 dakika pişirilir, çıkınca kesilmiş dilimlerin üzerinden bıçakla tekrar gidilir ve iki dakika ilk sıcaklığı çıktıktan sonra soğuk şerbeti üzerine gezdirilir iyice dinlenip tamamen soğuduktan sonra servis edilir.dilerseniz üzerine antep fıstığı yada hindistan cevizi de serpilebilir.

nevrestem bakk ben yaptımm demeyi çok isterdim ama kk sağolsun ordan alıntıladım ve yapıştırdım denemek lazım

Son düzenleme:
MERCİMEKLİ KÖFTE
1su bardağı mercimek
2su bardağı köftelik bulgur
1patates
1su bardağı sıvı yağ
1 yemek kaşığı biber salçası(benim ki acı)
1yemek kaşığı domates salçası
1kuru soğan
Maydanoz
Yeşil soğan
4bardak su
Dereotu(İSTEĞE BAĞLI)
Kimyon-Karabiber-Pulbiber-Tuz
YAPILIŞI
Öncelikle mercimek ,patates ve su tencereye konur...Mercimekler iyice pişene kadar pişirilir..
Sonra bulgur yoğurulacak kaba alınır üzerine pişmiş mercimekten kepçe ile iyice ıslatana kadar dökülür(eskiden mercimeğin üzerine bulguru koyardım tutturamazdım böyle daha iyi oluyor)Sonra karıştırılıp kapağı kapatılır..1kuru soğan küçük küçük doğranıp yağ ile tavaya alınır ve kavrulur salçalar da eklenir iyice kavrulur....Yeşillikler doğranır...Sonra Salçalı sos bulgur mercimek bulunan kaba eklenir üzerine baharatlar ve tuz eklenerek yoğrulur...Sonra yeşillikler eklenir iyice karıştırılır ve servis tabağına sıkılır...Afiyet olsun...

Teşekkürler canım

beni cann evimin ortasından vurdunnnn
ne diyeyim ben sana en çok sevdiğim yemektir mercimekli köfte
eşim gıcığına bazen akşama ne var desem mercimek köftesi die cevap verir

elelrine saglık canım bayılırımm çok lezzetli görünüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…