Nevreste'nin Mutfağı

ellerine saglık

GARNİTÜRLÜ YOĞURTLU MAKARNA
1paket makarna
1 kavanoz garnitür
1 çay bardağı mayonez
1 kg yoğurt
Salatalık turşusu
Nane
Pul biber
YAPILIŞI
Makarna haşlanıp süzülür...Süzülen garnitür eklenir..Soğuyunca tüm malzemeler karıştırılır ..Servis tabağına alınıp üzerine nane,pul biber serpilir..AFİYET OLSUN..

nevreste topiğinin takipçisi oldum fırsat buldukça bakıyorum ellerine sağlık .
Hoşgeldin canımTeşekkürler
naptın sen arkadaşım ya iştahım açıldı resmen ellerine sağlık
Hoşgeldin canım teşekkürler
ellerine saglik nevosum
Sağol rabişim
Hemsooomellerine saglik harika gorunuyor 5 cayina super gider kahveyle,caylaaksama kadar sabirsizlikla bekliyoruz bugun acaba ne lezzetler sunacaksin diyemilfoylu hic denememistim:26:
Canım ben bunu çok seviyorum çok güzel oluyor..Eski dostlardan handan abla var geçen yıl o vermişti tarifi elmalı pastayı artık hep böyle yapıyorumTavsiye ederim
Teşekkürler canım
Eeeee ben nasıl başlıyacam diyete buolmaDiki hemşombeni buhalere sokma
Canım ben de bırakabilsem başlayacağım ama olmuyorTeşekkürler
ellerine saglık

Sağol canım

hiim handan ablaya sevgiler oyleyse bundan sonra bizde boyle yapariz...bu arada bugun gununmu vardi sekercim dokturmussun birbirinden guzel seyler

hiim handan ablaya sevgiler oyleyse bundan sonra bizde boyle yapariz...bu arada bugun gununmu vardi sekercim dokturmussun birbirinden guzel seyler
Yok canım sıkıldım saat 1de kalktım milföy yapayım dedimTam bitirdim arkadaşım aradı ne yapıyorsun diye bende gel oturalım dedim gelince birde makarna yaptım afiyetle yedik
Onunda nasibi varmış

Ooooooffff Yaaaa ne güzel duruyorlar... Ellerine sağlık ablam....

Bu tarif heçççç yabancı gelm.yor bana nevoşummm ellerine kollarna sağlık hepside çok güzel gözükğyor hamarat kardeşim benim

milföyle hiç denememiştim çok pratik canım da elmalı kurabiye istiyordu ha denemek lazımm ama eşim milföyden börek istiyor onu yaparım kurabiyeyi normal hamurdan yaparım.. ellerine sağlık

Çok pratik oluyor bu ya canımız börek istedi mi hemencecik yapıveriyorum eşimde seviyor.. Eğer bir aksilik çıkmazsa haftasonu kek börek günüm olacak. eline sağlık canı harika gözüküyorlar ynee

Kakaolu (şerbetli) Kurabiye

Öncelikle şerbet için şeker ve suyu 2 dk kaynatıp limon suyu ekleyerek soğumaya bırakalım.

*yarım paket margarin
*3 yemek kaşığı kakao
*1 yumurta
*1 çay bardağı sıvıyağ
*1 çay bardağı toz şeker
*1 paket kabartma tozu
*1 paket vanilya
*Aldığı kadar un (3 su bardağından biraz eksik gibi )

Şerbeti için;
1 yemek kaşığı limon suyu
2 çay bardağı su
1 su bardağı şeker

Yumurta, sıvıyağ, toz şeker ve eritilmiş ılık margarini şeker eriyene kadar çırpılır. Kakao eklenir.
En son un-kabartma tozu ve vanilyayı ekleyelim. Yumuşak ama ele yapışmayan bir hamur olana kadar yoğurup ceviz boyutunda kurabiyeler yapıp yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye yerleştirelim.
180 derece önceden ısıtılmış fırında kurabiyeleri pişirelim ama çok dikkatli olalım çünkü çok çabuk pişiyorlar, üstleri hafif çatlayınca fırından çıkaralım. Ben önceden ısınmış fırında 14-15 dk pişirdim. Fırından çıkan sıcak kurabiyeleri elle tutulur ısıya gelince önceden hazırladığımız şerbete daldırıp çıkarıyoruz (çok hızlı-anlık yapıyoruz bu işlemi) ve kurumadan üstüne süs olarak ne koyacaksak koyuyoruz, kuruyunca yapışmıyorlar çünkü tam olarak.
Biraz serin yerde dinlendirilip servis edilirse süper oluyor.

Not:Tarifi nerden aldığımı hatırlamıyorum ama denedim ve fotoladım..

Son düzenleme:
hiçç kurabiye sevmem ben biliyosun değilmi :125::125::125:
ama ellerine sağlık yinede

nevrestem ellerine sağlık canımmm

Nefret edersin kurabiyeden hatta
Sağol emoşum

okadar abartmayayım bellimi olur gün gelir sana misafirliğe gelirimde bana kurabiye ikram edrsin ozaman yok ben yemmemmi dicem hiç sanmıyorum senin ellerinden çıkan kurabiyenin tadına doyum olmaz megimm:125:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…