Nevreste'nin Mutfağı

kızlarrrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

denedıgınız en iyi baklava yufkası hangısı acaba??????? marka istiyorum bazıları çok kötü oluyormuş......bim den A101 den falan var mı? ya da baska marka?

MERCİMEKLİ KÖFTE
1su bardağı mercimek
2su bardağı köftelik bulgur
1patates
1su bardağı sıvı yağ
1 yemek kaşığı biber salçası(benim ki acı)
1yemek kaşığı domates salçası
1kuru soğan
Maydanoz
Yeşil soğan
4bardak su
Dereotu(İSTEĞE BAĞLI)
Kimyon-Karabiber-Pulbiber-Tuz
YAPILIŞI
Öncelikle mercimek ,patates ve su tencereye konur...Mercimekler iyice pişene kadar pişirilir..
Sonra bulgur yoğurulacak kaba alınır üzerine pişmiş mercimekten kepçe ile iyice ıslatana kadar dökülür(eskiden mercimeğin üzerine bulguru koyardım tutturamazdım böyle daha iyi oluyor)Sonra karıştırılıp kapağı kapatılır..1kuru soğan küçük küçük doğranıp yağ ile tavaya alınır ve kavrulur salçalar da eklenir iyice kavrulur....Yeşillikler doğranır...Sonra Salçalı sos bulgur mercimek bulunan kaba eklenir üzerine baharatlar ve tuz eklenerek yoğrulur...Sonra yeşillikler eklenir iyice karıştırılır ve servis tabağına sıkılır...Afiyet olsun...Eki Görüntüle 644484 Eki Görüntüle 644485 Eki Görüntüle 644486 Eki Görüntüle 644487 Eki Görüntüle 644488 Eki Görüntüle 644489 Eki Görüntüle 644490 Eki Görüntüle 644491 Eki Görüntüle 644493 Eki Görüntüle 644492 Eki Görüntüle 644494

Wayyyyyy mercimek köftesi haaa ellerine sağlık :KK56::KK56: seninkinde patates var ilk defa görüyorum bunu..Sölemesi ayıp bende çok güzel yaparım bunu:KK76::KK76: becerikli hatun seni sırada ne var bundan sonra :KK56::KK56:

Wayyyyyy mercimek köftesi haaa ellerine sağlık :KK56::KK56: seninkinde patates var ilk defa görüyorum bunu..Sölemesi ayıp bende çok güzel yaparım bunu:KK76::KK76: becerikli hatun seni sırada ne var bundan sonra :KK56::KK56:
Benim annem hep patates koyar ben de bazen koyuyorum güzel oluyor:KK56:Yaparsın becerikli ablam bilirim:KK19:Sıra da nevar bilmiyorum :KK1:Ogün ki ruh halime etrafın isteklerine (ev ahalisinin)göre yapıyorum birşeyler:KK56:

İkizim baklavalık yufkanın iyisi Bim'de satılan bana göre..
İçinde yeşil renk olan bir paketi var..

sanırım buydu,

Son düzenleme:
Megim kusura bakma sabah sabah aklım karıştı:KK60:Çok özür dilerim:KK17:Ne dalgınım düşün artık:KK19:

Ömür'ün ordayız gibi düşündün dimi kuzum :KK19:
sabah ordan sormuşsun çıkmadan önce de ben sen çıktıktan sonra sorduğunu görmüş,geç kalmıştım yanıtlamakta..
burda yazayım dedimdi..
Olur böyle şeyler ya :KK54:
:KK54::KK54::KK54::KK19:

Ömür'ün ordayız gibi düşündün dimi kuzum :KK19:
sabah ordan sormuşsun çıkmadan önce de ben sen çıktıktan sonra sorduğunu görmüş,geç kalmıştım yanıtlamakta..
burda yazayım dedimdi..
Olur böyle şeyler ya :KK54:
:KK54::KK54::KK54::KK19:

Evet canım aynen öyle düşündüm ve biraz kızçelerim sinirlendiler öyle oturdum pcye aklım başka yerler de:KK1:
Sağol canım ben de deneyeyim bimin yufkasını ozaman güzel oluyorsa sağol canım bilgi için:KK19::KK19::KK19:

Evet canım aynen öyle düşündüm ve biraz kızçelerim sinirlendiler öyle oturdum pcye aklım başka yerler de:KK1:
Sağol canım ben de deneyeyim bimin yufkasını ozaman güzel oluyorsa sağol canım bilgi için:KK19::KK19::KK19:

Rİca ederim kuzum..:KK19:
Öp kızçelerini de benim için oğluşu da tabii:KK54::KK54::KK54::KK54:

Bu yufka kolay parçalanmıyor.. mesela oklavaya dolanabiliyor..
Diğerlerinde zayiat olabiliyor bu yüzden..

MERCİMEKLİ KÖFTE
1su bardağı mercimek
2su bardağı köftelik bulgur
1patates
1su bardağı sıvı yağ
1 yemek kaşığı biber salçası(benim ki acı)
1yemek kaşığı domates salçası
1kuru soğan
Maydanoz
Yeşil soğan
4bardak su
Dereotu(İSTEĞE BAĞLI)
Kimyon-Karabiber-Pulbiber-Tuz
YAPILIŞI
Öncelikle mercimek ,patates ve su tencereye konur...Mercimekler iyice pişene kadar pişirilir..
Sonra bulgur yoğurulacak kaba alınır üzerine pişmiş mercimekten kepçe ile iyice ıslatana kadar dökülür(eskiden mercimeğin üzerine bulguru koyardım tutturamazdım böyle daha iyi oluyor)Sonra karıştırılıp kapağı kapatılır..1kuru soğan küçük küçük doğranıp yağ ile tavaya alınır ve kavrulur salçalar da eklenir iyice kavrulur....Yeşillikler doğranır...Sonra Salçalı sos bulgur mercimek bulunan kaba eklenir üzerine baharatlar ve tuz eklenerek yoğrulur...Sonra yeşillikler eklenir iyice karıştırılır ve servis tabağına sıkılır...Afiyet olsun...Eki Görüntüle 644484 Eki Görüntüle 644485 Eki Görüntüle 644486 Eki Görüntüle 644487 Eki Görüntüle 644488 Eki Görüntüle 644489 Eki Görüntüle 644490 Eki Görüntüle 644491 Eki Görüntüle 644493 Eki Görüntüle 644492 Eki Görüntüle 644494

hımmm ellerine sağlık canım bende aynen böyle yapıyorum bunu ama nedense yemesini sevemedim bi türlü ben bunu ya
sevenlere afiyet olsun ama

X