Nevreste'nin Mutfağı

Amanınnnn ablaaa bunu benim koçiş görmesin... kalk yap der.. malzeme yoksa bile gider alır....
Ellerine sağlık...

oyyy oy oy bu ve mayalı pizza resmen cinayete teşebbüs ya

ÜÇGEN MANTI
MALZEMELERİ
3 yumurta
3 çay bardağı su
tuz
Aldığı kadar un
250gr kıyma
1 adet kurusoğan
Maydanoz
Pulbiber
Hamuru nekadar yumuşak olsa okadar kolay açılır ve katlama sırasında çabuk kurumaz.....Hamur yoğrulur ve bezeler alınır.Teker teker açılıp ,küçük kareler halinde kesilir...
İç malzeme :kıyma, doğranmış soğan,maydanoz ve tuz ,baharat eklenip karıştırılır...Üzerine hazırlanmış harç konup üçgen kapatılır...
Tencere de su kaynatılır kaynayan suya mantılar eklenir ve kaynayıp mantılar suyun üstüne çıkınca süzülür...Biraz soğuyunca üzerine sarmısaklı yoğurt eklenir..Ve tabaklara alınıp üzerine istenilen sos dökülür...

Eline sağlık canım

Ben de bu mantıyı şekli üçgen olunca daha çok seviyorum neden acaba:26:

Bu yemeği sevmem diyeni duymadım canım cok güzel görünüyor bende bohça şekli veririm ama dedeğiniz doğru üçgen olunca eşit pişer diye düşündüm bir anda:44:yaparsam deniyeceğim canım ellerine sağlık

Son düzenleme:
Sağol canım
Evet canım bende öyle seviyorum ve öyle yaparım vaktim oldukçaBende bohça şekli katlanınca hamur oluyor:44:Böyle daha lezzetli oluyor

Evet sanırım o yüzden ben böyle olunca daha çok seviyorum:44::44:

Teşekkürler canım yaparsan bekliyorum
Evet sanırım o yüzden ben böyle olunca daha çok seviyorum:44::44:

Senden seviyorumu duymak çok güzel

UN HELVASI
1su bardağı un
125 gr margarin ,tereyağı karışık
1.5 subardağı süt
1 su bardağı şeker
Öncelikle tavaya yağ eklenir.Eriyince un konup kavrulur.Şeker ve süt ayrı bir kapta kaynamaya bırakılır...Un kavrulunca süt üzerine eklenip iyice karıştırılır...Sonra şekil verilerek servis edilir..İsteğe bağlı içine ceviz,fındık,fıstık eklenebilir..

Off çok canım istedi yarın yapayım bari ellerine sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…