Nevreste'nin Mutfağı

TEFLON TAVADA PEYNİRLİ(ÇÖKELEKLİ) ISPANAKLI GÖZLEMELER
HAMURU İÇİN:4 Bardak su,8 bardak un(4kepekli-4 beyaz un),maya,tuz Hamur yoğrulur ve mayalandırılmadan açılmaya başlanır....
Aslında istenilen miktarda un ve maya kaba alınıp su eklenir(Hamur çok yumuşak olacak nekadar yumuşak olsa okadar yumuşak olur)...
ISPANAKLI İÇ İÇİN:1kilo ıspanak temizlenmiş doğranmış;1 çay bardağı sıvı yağ,pul biber,tuz ,doğranmış kuru soğan HEPSİ YOĞRULUR,EZİLİR..
PEYNİRLİ HARÇ İÇİN:Rendelenmiş peynir veya çökelek ,yeşil soğan,maydanoz,pul biber,tuz,tereyağı,zeytinyağı karıştırılır...

KEDİ DİLİ BİSKÜVİDEN PUDİNGLİ PASTA
1paket kedi dili bisküvi
1paket kakolu puding
1paket krem şanti
2tane muz
Kare borcama 1 sıra kedi dili bisküviler dizilir..Üzerine pişirilen puding dökülür(puding sıcak olacak)sonra doğranmış muzlar dizilir ve 2. sıra kedi dili dizilir ve tekrar puding dökülür...Sonra soğumaya bırakılır soğuyunca krem şanti ile süslenip dolaba donmaya bırakılır 6-8 saat sonra servise hazırÇok kolay ve lezzetli oluyor:))
EVDE PASTA ŞIRINGASI OLMADIĞINDAN TATLI KAŞIĞIYLA KREM ŞANTİLERİ KOYUP KÜRDANDA ŞEKİL VERDİM

Son düzenleme:

nevoooos gece gece bunu bana yapmamaliydin

malzememde evde yokki yapayim

ellerine saglik balim

TEFLON TAVADA KEPEKLİ UN İLE MAYALI EKMEK
HAMURU:4bardak su,7.5 bardak un,1 kaşık maya,tuz hamur yoğrulur 30-40 dakika mayalanması için üstü kapalı bekletilir sonra küçük bezeler alınır üzerine un eklemeden çörek otu dökülür ve biraz açılır,sonra unlanarak açılır ve pişirilir..

Annemin sonbaharda kışlık yufka yapardı en sonunuda bu gözlemelerden yapardı sonunda üzerine tereyağı eritirdi. sürerdi tabi ozamanlar kalori hasabı yapılmazkendiama lezeti hiç bişiydede yok malesef gece gece sanki okuları geldi
Ellerine sağlık canım
Ben pratik tatlılara bayılırım çok güzel görünüyor mutlak deniyeceğim ellerine sağlık

Son düzenleme:

hımmmmmmmm sabah sabah iştahım açıldı ellerine sağlık canım
bende severim pastaları yapıcam bundan

Son düzenleme:

ımmmmmmhhhhhhhhhhhhh harika görünüyor canım ellerine sağlık
annem hep yapardı sabah kahvaltıya yerken kenarından yağı illaki damlaması lazım bende zaman zaman yapıyorum mis misss:125:

Reactions: FHM

pratik ve hafif bir tatlıya benziyor
ellerine sağlık nevreste denicem inşallah

çok güzellerrr hepsi yerim ben bitiririm bunlarııı. Bende tariflerle geliciğim bitanemm bekle benii nevoşummm senin kadar iddialı olamam ama naçizane iştee

Ben patatesli börek ve poğaça sevmem sadece salatasını seviyorum

ayy sen birşeyi de sev yaa sev yaniii. Patatisli böreği annem ve eşimde sevmezler ben de karışık yaparım o zaman yarısı peynirli yada kıymalı yarısı patatesli. Of canım çektiş bak haftasonu yapayımm patatesli börekk paylaşayım burada da ohhh

Evet canım annelerimizin yaptığı sac böreğini tadı başka oluyor
Evet canım çok pratik tavsiye ederim
Teşekkürler canım
hımmmmmmmm sabah sabah iştahım açıldı ellerine sağlık canım
bende severim pastaları yapıcam bundan
Teşekkürler canım tavsiye ederim
ımmmmmmhhhhhhhhhhhhh harika görünüyor canım ellerine sağlık
annem hep yapardı sabah kahvaltıya yerken kenarından yağı illaki damlaması lazım bende zaman zaman yapıyorum mis misss:125:
Teşekkürler canım
Evet yağ damlıyor şahane oluyor

pratik ve hafif bir tatlıya benziyor
ellerine sağlık nevreste denicem inşallah
Evet canım çok pratik ve lezzetli ben evde hep bulundururum
Bir daha yaparken resim eklerim

Teşekkürler canım
Bekliyorum canım sabırsızlıklaSen de eminim çok güzel yaparsın

öyle acıktımkiii şimdi o böreklerden tatlılardan olsa homini gırtlak götürürm valla:125:

ayyyyy şu süper ya ,karnım acıktı

Sağol canım
Bu topic senin karnını daha çok acıktıracak gibi

hem de nasıl ,ama nevrestecim vallahi süpersin ya eşin ve çocukların ne kadar şanslı valla.

30. sayfaya kadar baktım geri kalanına da yarın bakıyım.Ciddi ciddi çok acıktım ben ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…