Nevreste'nin Mutfağı

evett bende bu şekli be bunun uçları birleştirilmiş halini daha çok seviyorum biz yengemle öyle yapardık hep ben öyle seviyorum diyee. Annem pek yapmaz nedense sevmez mantı çok ama yengeme her gittiğimde yaparız bende evde yaptığımda üçgen tada uçlarını birleştirerek şapka tarzı yapıyorum. Daha ağza geliyorr ama yengeminki ayrı oluyor off canım çektii

amanınn bayılırım irmiği biliyorum ben un helvası hiç denemedim deniyim bu tarifle ellerine sağlık canımm

Bende havuçlu kekimi ekleyim mi

ekle tabii ki dee...

Offf tam sevdiğim namtı üçgen şekil ben üçgen şekli verip bir de iki ucunu daha birleştiriyorum süper oluıyor ağxa geliyor kocaman kocaman ben çok küçük mantı sevmem.

Sağol canım
Evet canım bende öyle seviyorum ve öyle yaparım vaktim oldukçaBende bohça şekli katlanınca hamur oluyor:44:Böyle daha lezzetli oluyor

benca daaa

aman ALLAHIM acimda ölcem simdi

ellerine emegine saglik nevosum

Asıl benim komşum olmalıydı:2::2: tembellikte sınır tanımıyorum
Ay ne güzel olurdu ama ben sana zorla yedirirdim
Hııım yapınca ekleyin şekli merak ettim nasıl oluyor
Canım sütle şahane oldu tavsiye ederim
Evet canım mantı olsunda şekli önemli değil yemesi çok hoş oluyor
aman ALLAHIM acimda ölcem simdi

ellerine emegine saglik nevosum

Sağol canım

CEVİZLİ KÖMBE

4 su b. un

1 su b. sıvıyağ

1 çorba k. tozşeker

yarım p. yaşmaya

tuz,su

İÇHARCI İÇİN

1 su bardağı çekilmiş ceviz

2 su bardağı yağ(tereyağı-zeytinyağı karışık)

1 su bardağı un(bulgur unu olsa daha iyi olur)

HAZIRLANIŞI:

Önce karıştırma kabına unu alın. içine tozşekeri,

tuzu ekleyin ve karıştırın. ortasını açın. sıvıyağı ve

mayayı alın. mayayı eritin.daha sonra unu yavaş

yavaş katarak yumuşak bir hamur hazırlayın.

Hamur dinlenince ikiye bölün ve 1 katını çok ince olmayacak şekilde açın ve yağlanmış tepsiye yayın.Tava da yaüı eritip unu ekleyin ve çok az çevirip kapatın..Bu harcı hamurun üzerine dökün ve cevizleri serpin.Diğer hamuru da açıp üzerne kapatın...Sonra üzerine ayrı bir kase de salça ve yayı karıştırıp üzerine sürün.175 derece de iyice kızarana kadar pişirin...Afiyet olsun:))

CEVİZLİ KADAYIF

1kilo kadayıf

200 gr ceviz

1 paket margarin veya istenilen bir yağ (1.5 su bardağı)

ŞERBETİ İÇİN

4.5 bardak şeker

4 bardak su

Birkaç damla limon

Kadayıflar küçük küçük kesilir veya küçük parçalanmış kadayıf alınır..Yağ eritilir üzerine ılık olarak dökülüp harmanlanır.Yağlanmış tepsiye kadayıfın yarısı serilir üzerine bastırılıp ceviz serpilir...Üzerine 1 kat daha eklenip iyice bastırılır...175 derece de kızarana kadar pişirilir...Şerbeti kaynatılır ve ikisi de ılık iken şerbet dökülür..1 saat sonra kadayıf hazır Afiyet olsun:)

FIRINDA SEBZELİ TAVUK

1kg patates

10 tane baget

3-4 domates

3-4 kırmızı biber

1 kuru soğan

12-3 diş sarmısak

1 yemek kaşığı domates salçası

1 yemek kaşığı biber salçası

Tuz,pulbiber,karabiber

1 su bardağı su
Patatesler ve sebzeler istenilen şekilde doğranır..Tüm malzemeler karıştırılıp tepsiye serilir..175 derece de 1 saat pişirilir....

BEN EKMEK FIRININA YOLLAYIP PİŞİRTTİM O YÜZDEN ÇOK KIZARDILAR:))

Son düzenleme:
Yemeklerin tam bana hitap ediyor biliyor musun
Süpersin

Ellerine sağlık canım şahane görünüyorSofralarımızın vazgeçilmezi nasıl yaptığını sorsam

Ekmek makinesi almıştım.. Epey bir zamandır bu ekmeklerden yapıyorum..
Yani yarı yarıya ev yapımı diyelim..UN-su-tuz-maya
En azından fırından,bakkaldan alınma değil..

Makinesiz de yapıyorum arada.. Ondan da yapar eklerim..

Son düzenleme:

Teşekkürler canım
Makina da yapılınca nasıl oluyor onu merak ediyordum ondan sordum gayet güzel görünüyor..Ellerine sağlık

Teşekkürler canım
Makina da yapılınca nasıl oluyor onu merak ediyordum ondan sordum gayet güzel görünüyor..Ellerine sağlık

Teşekkür ederim İkizgilim şekercim

Makinede daha şekilli oluyor tabii..
Hem delikli kof kof değil,tok tok oluyor böyle.. Anlatabildim mi bilmem
Daha doyurucu hem..

Son düzenleme:
bilsem sonra kapilardan gecemeyiz diye korkuyorum
yiyelim yiyelim sonrada alalim kilolari

Ev yapımı yemekler hep sağlıklıdır ölçülü yedikten sonra birşey olmaz
Gece geç saatlerde yemeyelim akşam 8-9 dan sonra yemek yemeği kesersek almayızAma sen zaten zayıfsınGece de yesen birşey olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…