Nevreste'nin Mutfağı

Hayırlı olsun topiğin birara göz atayım ben buraya...

Nevoş ablacım topiğin hayırlı olsun, maşallah çok hamaratsın ablacım :) birazdan çok güzel bir kurabiye tarifiyle burada olacağım ablacım, müsaade var mı :)

Nevoş ablacım topiğin hayırlı olsun, maşallah çok hamaratsın ablacım :) birazdan çok güzel bir kurabiye tarifiyle burada olacağım ablacım, müsaade var mı :)
Tabii ki canım bu topic hepimizin
Dikkat edersen ilk mesajda benim tariflerin dışında olan tariflerin sayfalarıda var..
Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için

Tabii ki canım bu topic hepimizin
Dikkat edersen ilk mesajda benim tariflerin dışında olan tariflerin sayfalarıda var..
Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için
Ne demek canım ablacım benim, sen daha güzel sözler hak ediyorsun, şimdi fotoğrafla beraber kurabiye geliyor ablacım

RULO KURABİYE

MALZEMELER: Aldığı karar un, 1,5 su bardağı şeker, 1 şu bardağı yoğurt, 1 paket kabartma tozu, 2 tane yumurta, 125 gr margarin, fındık ceviz yada tuzsuz her fıstığı

YAPILIŞI: un hariç tüm malzemeler karıştırılır (yalnız 2 yumurtadan birinin tamamı diğerinin sadece beyazı hamura katılır, sarısı da kurabiyenin üzerine sürülür) iyice karıştırdıktan sonra un eklenir ve çok sert olmayan ele yapışmayan bir hamur elde edene kadar yoğurulur. Hamur kıvama geldikten sonra, hamuru açacağımız zemine önce un serpilir sonra hamur yufka gibi fakat çok ince olmayacak şekilde oklavayla açılır. Hamur açıldıktan sonra üzerine sıvı yağ sürülür, sonra üzerine tarçın serpilir, en son fındık yada ceviz dökülür. (ben fıstıkla yaptım gayet lezzetli oldu) daha sonra rulo şeklinde sarılır ve çok kalın olmayacak şekilde bıçakla yuvarlak olacak şekilde kesilir. Daha sonra yağlanmış tepsiye dizilir ve üzerine aldığımız 1 yumurtanın sarısı sürülür. 180 derece fırında pişirilir.

Ellerine sağlık canım şahane olmuş
Afiyet olsun.
Pcye geçince ilk mesaja eklerim,arada kaybolmasın güzel tarifin
Her zaman bekliyorum

Ellerine sağlık canım şahane olmuş
Afiyet olsun.
Pcye geçince ilk mesaja eklerim,arada kaybolmasın güzel tarifin
Her zaman bekliyorum
Sağolasın canım ablacım ben de yemek pasta yapmayı çok severim yaptıkça buraya eklerim ablacım her zaman severek burada olurum canım ablacım

Bu malzemelerle tahminen kaç simit çıkıyor acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…