Nevreste'nin Mutfağı

hoş buldumm nevoşum yok canım yaa marifet yanımdan geçmemiş benim
boğazımı ben tutamıyorum nevoş ALLAH ne vediyse homini gırtlak yiyorum
57-58 kilo iken şimdi 62-63 kilo geliyorum ben daha ne diyim

Bizim bulgurlar boy boy
Sağol canım güzel olduğunu söylüyorlarAma bnimde öğrenmem gereken daha çok şey varİmkanım olsa yemek kursuna gidip eğitim almak isterim
Yok olmaz öyle salçası,yağı,ekşisi iyi olmalıAntepliler kısır ve dolma uzmanı üstlerine tanımıyorum
Tabi boşa dolaşmıyoruz yemek topiclerini
Eşim dalga geçiyor işin gücün tarif bakıyorsunDiyorum sanki 100 kiloyum öyle olsam konuş

hoş buldumm nevoşum yok canım yaa marifet yanımdan geçmemiş benim
boğazımı ben tutamıyorum nevoş ALLAH ne vediyse homini gırtlak yiyorum
57-58 kilo iken şimdi 62-63 kilo geliyorum ben daha ne diyim

Canım çok almamışsınSen verirsin o 3-4 kiloyu
Ben de yapma meraklısıyım yapınca tabiki yeniyor ondan sonra korumak zorlaşıyor

Aaaa sen karadenizlimisin..hemseriyiz belkide

Canım çok almamışsınSen verirsin o 3-4 kiloyu
Ben de yapma meraklısıyım yapınca tabiki yeniyor ondan sonra korumak zorlaşıyor

veririm tabii kim tutar beni:18: yapıyorum yapmaya boğazını tutsana be kadın
ne diyeyim bende böyleyim işte ehehehe

Bence kursa hiç ihtiyacın yok.Sen bize öğret derlerdi eminim:)Ben bazı ünlü yemek yapanlara gıcık oluyorum.Bir hamur yoğurmayı bile beceremiyorlar.Bizden öğrenecekleri çok şey var.Bana da çok takılıyorlar.Akşam gezi programı seyrediyorum.Ne yerler göstersene diyorum kendi kendime.İşin gücün yemek diyor evdekiler.

Aaaa sen karadenizlimisin..hemseriyiz belkide

Evet Karadeniz'liyim:)Siz de galiba.

Eveeeet..neresindensiniz

veririm tabii kim tutar beni:18: yapıyorum yapmaya boğazını tutsana be kadın
ne diyeyim bende böyleyim işte ehehehe
Yaptıklarının tadına bak sadece çok yeme

Sağol canım
Evet bazen onlara ben de deli oluyorumBeceremiyorlar el atasım geliyor
Geçen tv de bir şehrin patlıcan tava yapan bir yeri varmış çok meşhur onu izliyorumAdam anlata anlata bitiremedi sonra yaptı böyle kaldım benim kızlar bile yapabilirPatlıcanları resmen 4e böldü
Evdekiler bizi anlamıyor

Eveeeet..neresindensiniz

Samsun`dayim.

Ben de dün öyle birsey seyrettim.Seher Dilovan`in evine gittiler.Size bizim oranin bir yemeğini yapacagim dedi.Dedim agir bir yemek yapacak herhalde.Bildiğin lavaslari yuvarlayip kesti.Üstüne de yoğurt döküp yağ yakti.Yemek bitti.Bunlari da evdeki yardimcisi hazirlamis.O sadece yufkalari kesti.

Elazığ yöresine ait sırınSahiden güzel bir yemek ama çok basit
Biz yaptıklarımızı boşa hafife alıyoruz galiba

Elazığ yöresine ait sırınSahiden güzel bir yemek ama çok basit
Biz yaptıklarımızı boşa hafife alıyoruz galiba

Evet güzel ama bir özelliği yok.Her yerde yapılabilen birşey.Lavaslari da ısıtmasi lazimdi.Biz ayriyeten üstüne kiymali harç yapariz.Bence de hafife aliyoruz:)

Son düzenleme:
Evet güzel ama bir özelliği yok.Her yerde yapılabilen birşey.Lavaslari da ısıtmasi lazimdi.Biz ayriyeten üstüne kiymali harç yapariz.Bence de hafife aliyoruz:)

Evet haklısın çok basit ve o yufka genelde evlerinde oluyor Hazır bir şekilde yapılır
İlla et olacak içinde değil miBen de genelde bu tür içinde et olmayan ve sarımsaklı yoğurt ile bütünleşen yemeklere kıymalı sos yapıyorum

Evet etsiz olmaz.Sarimsakli yoğurda çok yakisiyor et,kiyma:)

Mutfak olayına ben de biraz meraklıyım, biraz göz attım, hepsi çok lezzetli görünüyor ellerinize sağlık, Malatya tariflerini görünce ayrı bi mutlu oldum, var mı Malatyalılık :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…