Nevreste'nin Mutfağı

Ne çayıymış bu.İyi birşeyse biz de alalım:)

Yalancı Mantı(Hazır yufka ile)

Malzemeler

350 gr kıyma
1 adet küçük boy soğan
2 diş sarımsak
pul biber, karabiber, tuz
6 adet yufka
1yemek kaşığı salça

Arasına sürmek için:
2 su bardağı koyu ayran
1 su bardağı sıvı yağ

üzerine: sarımsaklı yoğurt ve tereyağlı pulbiberli sos

YAPILIŞI

Soğanı rendeleyelim, sarımsakları dövelim. Kıyma, tuz, karabiber, pul biber, soğan ve sarımsağı yoğurup iç harcımızı hazırlayalım. Yufkanın üzerine ayran ve sıvıyağ karışımını sürelim..Yufkayı ortadan ikiye keselim. Bir parçayı alıp kıymayı kol böreği yapar gibi sarıp yufkayı rulo şeklinde saralım. ruloyu 2 cm kadar kalınlıkta dilimleyip yağlanmış fırın tepsisine fotoğraftaki gibi dizelim. Bütün yufkaları aynı şekilde hazırladıktan sonra tepsiyi fırına sürelim. 20 dk kadar fırında kızartalım. Daha sonra fırından alalım. Üzerine ayrı bir yerde yağ salça kavurup 3 su bardağı su ekleyip kaynatalım, suyu fırın tepsisine gezdirelim. Tekrar fırına sürüp 10-15 dk kadar suyu çekmesini bekleyelim. Sarımsaklı ya da sarımsaksız yoğurt ve tereyağlı pulbiberli sos ile servis yapalım.

Afiyet olsun…

Bende az önce nevreste abla ne zamandır birşeyler yapmıyo yazıyım diyecektim ki tarif geldii :) lezzetli birşeye benziyor denemek lazım ellerine sağlık canım benim

Bende az önce nevreste abla ne zamandır birşeyler yapmıyo yazıyım diyecektim ki tarif geldii :) lezzetli birşeye benziyor denemek lazım ellerine sağlık canım benim

Canım yaptıklarımı genelde tek tek konu açıyorumAma dediğin gibi burayı çok boş bıraktım bugün buraya eklemek istedim
Ben daha önce salça sosu yapmadan denemiştim fena olmamıştı bu tarifi yeni denedim sahiden güzel oldu tavsiye ederimDiyetteyim ama bugün bir kaçamak yaptım
Teşekkür ederim canım

Hiçte kilolu değilsin bencee gayet fit bir bayansın arada kaçamak lazımm ye gitsinn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…