Nevreste'nin Mutfağı

Ellerine sağlık canım, çok nefis görünüyor
Helvayı ailecek çok seviyoruz, tam bizlik bir tarif Kağıt helva bildiğimiz yuvarlak olanlardan değil mi canım:26:

evet evet canım yuvarlak markette satılan klasik kağıt helva
tadıda zaten tamamen helva gibi oluyor çok hafif
teşekkür ederim bu arada

Online mısınız ?
Bir sey sormak istiyorum .
peynirli gül böreği yapıp dondurucuya atmak istiyorum . Netten tariflere baktım . Yufkaları üst üste serdim ,kestim ama sararken tek kat mı sarmam gerek yoksa birden fazla katlı mı bilemedim.
Yufkalar onumde acil cevap verirseniz sevinirim .:26:

Tek kat sararsanız yeterliKolay geldin

Merhaba Nevreste hanım.. MAXİMACULPA'NIN ZEBRA KEKİNİ yaptım. Çokta güzel oldu Yanlız bir kaç sorum olacak.. Kakao miktarı yazmıyor. Ben 2 kaşık koydum. Ve kek kalıbına zebra şekli vermek için kaç kaşık kakaolu karışımdan kaç kaşık normal beyaz kekten koymamız gerekiyor? Bende kendimce 3 kaşık koydum ama sanki biraz fazla oldu gibi :26: Kalanlarıda napayım derken fincana koydum öyle pişirdim.. Çokta güzel oldu Beni bilgilendirirsen sevinirim..

Canım merhaba
Tarifteki resim görünmüyor.Ama ben keki hatırlıyorum
Maxima dikdörtgen borcama kakaolu karışımı döküp üzerine kaşıkla beyaz harçtan gezdirmişti.O nedenle kakaolu karışım daha fazla olmalıBeyaz karışım 5-6 olsa yeterli

İstersen hazırladığın harcı ikiye bölüp birine 2-3 yemek kaşığı kakao ekleyerek bu şekilde yapabilirsin

Cevabınız için çok teşekkür ederim..:13:Ben zaten bu resmin olduğu tarifi yaptım içinde soda falan vardı çokta güzel oldu:) benim demek istediğim şu şimdi beyaz harçtan kek kalıbına 3 kaşık koydum kakako olandan da üstüne 3kaşık koydum ama pişince şekil kaydı gibi size bir danışayım dedim.. Birde evde jöle nasıl yapabilirmm

Canım o zaman şöyle yaparsınMesela kakaolu harçtan 1 su bardağı- beyaz harçtan 1.5 su bardağı ayırırısın4-5 kaşık beyaz karışımdan koyarsın ,3 kaşık kakaolu karışımdan ekleyebilirsin..Yada tam tersi

Jöle için 3 su bardağı meyve suyu(İstediğin meyve suyu ile), 2 yemek kaşığı şeker,2 yemek kaşığı nişasta ekleyerek pişirebilirsin.. Soğumadan istediğin sunumu hazırlayabilirsin.Daha sonra soğuyunca afiyet olsun

Cok tesekkur ederim cok sıkı takipcinizimm

nevreste merhaba canım nasılsın

yardımına ve guzel tarıflerınden bırıne ihtıyacım var canım

dana pirzola yapıcam ama daha önce hıc yapmadım...lezzetli olmasınıda istiyorum acaba tarıfın var mı bana uygun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…