Nevreste'nin Mutfağı

DİLBER DUDAĞI
Eki Görüntüle 997507
HAMURU İÇİN:

1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı süt
2 yemek kaşığı yoğurt
2 yumurta
1 yemek kaşığı sirke
1 paket kabartma tozu
4 su bardağı un

ŞERBETİ İÇİN:
5 su bardağı şeker
4 su bardağı su
1 çay kaşığı limon suyu
DİĞER MALZEMELER:

CEVİZ-ANTEP FISTIĞI
NİŞASTA: Buğday nişastası
MARGARİN,TEREYAĞ,SIVIYAĞ:2 su bardağı kadar
Eki Görüntüle 997501 Eki Görüntüle 997502 Eki Görüntüle 997503 Eki Görüntüle 997504 Eki Görüntüle 997505 Eki Görüntüle 997506
YAPILIŞI
Hamur malzemeleri karıştırılır ve yoğrulur..Hamur yumuşak olmalı ..Hamur 60 adet beze yapılır..Bezeler 15 'er tane ayrılarak her 15'li bölüm küçük servis tabağı büyüklüğünde arasına nişasta sürülerek açılır..15 adet bitince merdane ile inceltilir..Daha sonra su bardağı ile kesilir arasına çekilmiş ceviz konur ve tepsiye dizilir..Diğer hamurlarda aynı işlem uygulanır..Daha sonra margarin-tereyağı eritilir ,sıvıyağ eklenir .tepside bulunan tatlının üzerine gezdirilir..175 derecede kızarana kadar pişirilir...
Şerbet :şeker,su ve limon bir tencereye eklenerek kaynatılır..Kaynadıktan 5 dakika sonra altı kapatılır.Fırından çıkan tatlıda soğumaya bırakılır..İkiside soğuyunca şerbet tatlıya dökülür.Ve istenilen şekilde süslenir..

Kalan parçalar ile küçük bir borcama baklava yaptım:KK56:Altına 3 bezeyi servis tabağı büyüklüğünde açıp incelttim.onu tepsiye serdim ve arasına kalan kesip parçaları ekledim..Ceviz ekleyip üzerine 3 beze daha açıp ekledim..
Piştikten sonra çekmeyi unuttum:KK17:

Eki Görüntüle 997508

ayyyyyy süper gözukuyo canım ya:KK56::KK56::KK56:

hemde kalan parcalar telef olmamısne güzel:KK16: ellerine saglık:KK19:

nevreste merhaba canım nasılsın:KK16:

yardımına ve guzel tarıflerınden bırıne ihtıyacım var canım:KK17:

dana pirzola yapıcam ama daha önce hıc yapmadım...lezzetli olmasınıda istiyorum:KK17: acaba tarıfın var mı bana uygun

İyiyim canım teşekkür ederim sen nasılsın:KK16:
Canım pirzolayı nasıl pişireceksin:26:
Marine etmeni tavsiye ederim..:KK34:
1kg pirzola için
3 kuru soğan suyu
Yarım çay bardağı zeytinyağı
Kekik-defne yağrağı ekleyip 24 saat bekletmelisin:KK34:
İsteğe bağlı sarmısakta ekleyebilirsin:KK31:
Daha sonra istediğin şekilde pişirebilirsin:KK56:
Pişirme sırasında istediğin başka şeyler ekleyebilirsin:KK56:

İyiyim canım teşekkür ederim sen nasılsın:KK16:
Canım pirzolayı nasıl pişireceksin:26:
Marine etmeni tavsiye ederim..:KK34:
1kg pirzola için
3 kuru soğan suyu
Yarım çay bardağı zeytinyağı
Kekik-defne yağrağı ekleyip 24 saat bekletmelisin:KK34:
İsteğe bağlı sarmısakta ekleyebilirsin:KK31:
Daha sonra istediğin şekilde pişirebilirsin:KK56:
Pişirme sırasında istediğin başka şeyler ekleyebilirsin:KK56:

bende ıyıyım canım:KK16: 3 saatlık marıne kurtarmaz mı canım ya:26:

ozaman tavada cok az yagla kızartsam,kendı yagıda var cunku , pişer mi çiğ kalmaz demi...kapaklı tavada mı kızartsam:KK17:

bende ıyıyım canım:KK16: 3 saatlık marıne kurtarmaz mı canım ya:26:

ozaman tavada cok az yagla kızartsam,kendı yagıda var cunku , pişer mi çiğ kalmaz demi...kapaklı tavada mı kızartsam:KK17:

Yeter canım :KK34:Ama ne kadar uzun kalsa o kadar iyi oluyor:KK31:
Olur canım kapağı kapalı ve altı kısık olsun çevirerek pişirebilirsin:KK56:Çok hızlı açarsan pişmez ve yanar:KK31:

Yeter canım :KK34:Ama ne kadar uzun kalsa o kadar iyi oluyor:KK31:
Olur canım kapağı kapalı ve altı kısık olsun çevirerek pişirebilirsin:KK56:Çok hızlı açarsan pişmez ve yanar:KK31:

ayy cok soru sordum ama canım acaba ortalama ne kadar zamanda pişer ki...mesela yarım saatte falan mı...zaten dövülmüş pirzolalar...ince yanı

Ellerine sağlık hamarat arkadaşım asıl pasta yarışmasına katılması gereken kişi sen missin de haberimiz yokmuş :) su böreğini kayınvalidem de cok harika yapar. Ben de demedim ama onunki kadar harika olmadı tabi. Üstü kurudu biraz geri kalan kısmı güzeldi. Senin böreğinde mükemmel görünüyor canım. Ellerine sağlık.

Ellerine sağlık hamarat arkadaşım asıl pasta yarışmasına katılması gereken kişi sen missin de haberimiz yokmuş :) su böreğini kayınvalidem de cok harika yapar. Ben de demedim ama onunki kadar harika olmadı tabi. Üstü kurudu biraz geri kalan kısmı güzeldi. Senin böreğinde mükemmel görünüyor canım. Ellerine sağlık.

:KK17:Canım çok teşekkür ederim:KK16:
Canım en üsteki yufkayı da haşlıyorum ben çok güzel oluyor.:KK56:Birde benim tarifim çok yumurtalı değil güzel oluyor kuru olmuyor:KK56::KK34:

$image.jpg $image.jpg iznin olursa yeni yaptığımız peynirli kekimizi ve bıkaç gün önce yaptıgımız çikolata topu pastamız:KK56:

Nevreste. Acil yardimin lazim. Akşama misafir gelecekmis. Pratik tarifleein var mi. Ne onerirsin.hazir isteyim malzemeleri alir giderim

X