Nevreste'nin Mutfağı

nevreste canım senin malatya usulü un kurabiyeni denedim çokta güzel oldufakat vita yağını ben biraz fazla almışım annemede bu yağın cabuk bayatlayacağını söyledi..acaba ben bu yağı başka hangi pastalarda kullanabilirim canım:26:bana fikir varirsen çok sevinirim balım

Canım ellerine sağlık afiyet olsunBeğenmene sevindim ben çok severim o kurabiyeyi:125:
Canım inan bende ilkkez aldım:26:Sadece bu kurabiyeyi yapmak içinDolaba koydum duruyor :44:Ben 2 kilo almıştım
Kurabiye ve simitlerde margarin yerine kullanabiliriz diye düşünüyorum.Çünkü vita yağının margarinde farkı susuz margarin olmasıYani margarin kullandığımız her tarifte kullanabilirizBir arkadaş lahana sarmasında çok güzel olduğunu söylemişti

tamamdır canım ben bide tuzlu simit yaparken denerim artık...annem yemeklere karıştır tereyağıyla birlikte dedi ama ne bileyim işte ben güzel olmaz diye düşündüm:26:bende 2kg aldım ve şu an dolapta..sen bence araştır bu yağı nerelerde kullanabiliriz bana da söyle balımmm

merhaba nevreste nasılsın?

ben nohut yemegi yapmak istiyorum bana püf noktalarıyla beraber tarifini verir misin ? benim nohut yemegim pamuk gibi olmuyo nedenini bulamadım birtürlü ....45 dk düdüklüde haslıyorum ama nerde hata yapıyorum bilemedim

Merhaba canım
İyiyim teşekkürler sen nasılsın
Canım nohutları akşamdan ılık su ile ıslatıyoruzDaha sonra pişireceğimiz zaman bir tencerede 15 -20 dakika pişiriyoruz ve suyunu süzüyoruz..
Bir tencereye etleri koyup üzerine su ekliyoruz suyunu çekince içine yağ ve yemeklik doğranmış soğanları ekliyoruz.Nekadar çok soğan olursa o kadar güzel oluyor..Soğanlar pembeleşince salça ekleyip kavuruyoruz.Üzerine nohutları ekleyip 2 parmak geçecek kadar soğuk su ekliyoruz.Tuz ilave edip pişiriyoruz..
Afiyet olsun canım

Peki sen nasıl yapıyorsun

iyiyim canım tesekkür ederim

bende 1 gün önceden suda ıslatıyorum...ertesi gün düdüklüde etleri sonra soganı kavurup salca ve nohutları ekleyıp suyuda koyuyorum 45 dk kaynatıyorum ...nohutlar pişiyo ama biraz sert oluyo.....nohutu önce haslamamamım sebebi nohutun suyundaki vitaminler..... hata mı yapıyorum ne

Peki şöyle yapsan ben öylede yapıyorum..Nohutu haşladığın suyu dökmesenÇünkü nohut-fasulye salça eklendiğinde sertleşiyor..Et-salça- soğan ile hazırladığın harcı nohutun üzerine eklesen

ayy evet sertleşiyo ya nasıl yani şimdi nohutu yada fasulyeyi haslıcam...sonra suyunu atmıcam...baska tencerede et sogan salca yapıcam..bu karısı mı nohutlu suya döküp tencereyi kapatcam mı...dahada pişirmicem demi

Nevreste senden aldığım güzel tarifleri yapıyorum ama fotoğrafını çekip ekleyemiyorum.
Telefondan yükleme yapılmıyor.
İşyerime taşıyıp yüklemek de çok meşakkatli bir iş.
Yaptığın herşey çok güzel. Senden aldığım tüm tarifler ilk seferde bile çok güzel oluyor. Eline koluna sağlık:))

Canım ellerine sağlık beğenmene sevindimOnlar senin ellerinde ayrı bir güzel olmuştur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…