Nevreste'nin Mutfağı

Teşekkürler canım
Canım yapabilirsin Denemeden bilemezsin belki ilk sefer çok güzel olmayabilir yada olur bilemiyorum ama yemek yapmak bir sefer denemekle değil tecrübe ile oluyorYani yılmadan,usanmadan ,sabırla güzel olana kadar deneyeceksinSormak istediğin birşey olursa ben burdayım

Teşekkür ederim, sorcam takildigim, beceremedigim seyleri :)

Tatlım nerdesin sen ya epeydir karşılamadık hiç topiğe de gelmiyorsun artık iyisin demiii

hanım ablammm kusura bakma yeni görüyorum
evet artık sık gelemiyorum işten ayrıldım şimdi ev hanımıyım
akşamları ancak gelebiliyorum
iyiym çok şükür ablacım sağol inşallah sende iyisindir

Senide göremeyice merak ettim nerde acaba diye
Zor olmuştur demi evde olmak,gerçi keyfini çıkar rahatçana oda güzel oluyor.
İş te bitmez şimdi çalışınca aslında daha rahat işini ayarlıyorsun.
Bende iyiyim canım sağol ne olsun ya hep aynı şeyler işte fırsat buldukça gel ama olurmu

sağolhanım abla merak edilmekte güzelmiş
aslında çokta zor olmadı eve alışmam hatta daha iyi ama daha evin tadını bile çıkaramadım
sürekli koştur koştur geçiyo okuldan eve evden okula git gel
ee dediğin gibi ev işde bitmiyo ama sağlık olsun ne diyelim bunada ihtiyacım varmış
fırsat buldukça uğrarım mutlaka sağol

Sevdiğimiz arkadaşlarımızı merak ediyoruz tabiki şimdi koşturma içindesin ondan okul ev işi derken zaman da kalmıyor yani hep öyleyiz ya sabah kalk iş güç bir bakıyorsun akşam olmuş bile..Gel mutlaka ama topiğe de uğra ama

aynenn koşturma koşturma neyse zamnla bir düzene oturucak elbet
akşam mutlaka uğramaya çalışıcam topiğe

aynenn koşturma koşturma neyse zamnla bir düzene oturucak elbet
akşam mutlaka uğramaya çalışıcam topiğe

sağlık olsunda hep koşturualım,zman alır tabi herşeyin düzene girmesi için ayaralaesın sen artık o kadar da strese girmeye gerek yok bence akşamları ben pek gelmiyorum ama diğer kızlar olabilir belki topikte

Nevoş bu ara uğramıyorsun canım, hergün geliyorum bakıyorum yoksun
Tatlı yapmıştım paylaşayım dedim canım

Eki Görüntüle 729120

Şekerpare tarifi;

350 gr. un
125 gr. toz fındık
125 gr. pudra şekeri
125 gr. tereyağ ve ya margarin
20 gr. kabartma tozu
5 yumurta ( 2 bütün, 3 ünün sarısı koyulacak )

Şerbeti için: 4 su b. şeker
4 su b. su
yarım limon suyu

Unu tezgaha alıp ortasını açın toz fındığı, pudra şekerini ekleyip yine ortasını açık bırakın. Yumurtaları, margarini kabartma tozunu ekleyin, önce ortadaki malzemeleri karıştırın. Ardından kenarlardan alarak yoğurun (hamuru yoğururken çok fazla güç kullanmayın yoksa çok cıvık kıvam alabilir) hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kesip avucunuzda yuvarlayın. Yağlanmış tepsiye dizip üzerlerini fındıkla süsleyin. 10 dakika 100 derece de pişirin, daha sonra dereceyi 150 yapıp 15 dakika da o şekilde pişirin. Fırından çıkınca ılık şerbeti dökün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…