Nevreste'nin Mutfağı

Ne kadar lezzetli görünüyorlaar çoook Canim cekti. Maşallah size :) bende 22 yasindayim yeni evliyim, böyle dokturmek istiyorum, sizce becerebilir miyim, mesela baklava yapmayi denesem? Eşim cok seviyorda, yaparsam cok sevinir :)

Teşekkürler canım:KK16:
Canım yapabilirsin :KK56::KK34:Denemeden bilemezsin belki ilk sefer çok güzel olmayabilir yada olur bilemiyorum ama yemek yapmak bir sefer denemekle değil tecrübe ile oluyor:KK9:Yani yılmadan,usanmadan ,sabırla güzel olana kadar deneyeceksin:KK19:Sormak istediğin birşey olursa ben burdayım:KK34:

$CIMG2045.jpg $CIMG2043.jpg :KK56::KK56::KK56::KK56:

ÇÖREK OTLU SOSLU PATATES

Eki Görüntüle 686305

1 kg patates
1Yemek kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı biber salçası
1 diş sarmısak
1 su bardağı yoğurt
1 tutam karabiber
1 tutam kekik
1 tutam pul biber
Tuz
Çörek otu
Yarım çay bardağı sıvıyağ
YAPILIŞI
Patatesler soyulur ve çok küçük olmayacak şekilde doğranır.Üzeine tüm malzeme eklenip(çörek otu dahl) karıştırılır..Sonra yağlı kağıt serilmiş tepsiye patatesler konup üzerine tekrar çörek otu eklenir...175 derecede patatesler pişene kadar pişirilir...Afiyet olsun:))

çok değişik bir tarif hakikaten,tadı nasıl acaba denenmiş ve beğenilen bir tarif mi ki çörek otu ve patates hiç duymamıştım merak ettim açıkcası

Teşekkürler canım:KK16:
Canım yapabilirsin :KK56::KK34:Denemeden bilemezsin belki ilk sefer çok güzel olmayabilir yada olur bilemiyorum ama yemek yapmak bir sefer denemekle değil tecrübe ile oluyor:KK9:Yani yılmadan,usanmadan ,sabırla güzel olana kadar deneyeceksin:KK19:Sormak istediğin birşey olursa ben burdayım:KK34:

Teşekkür ederim, sorcam takildigim, beceremedigim seyleri :)

Tatlım nerdesin sen ya epeydir karşılamadık hiç topiğe de gelmiyorsun artık iyisin demiii :KK19::KK19:

hanım ablammm kusura bakma yeni görüyorum:KK19:
evet artık sık gelemiyorum işten ayrıldım şimdi ev hanımıyım:KK6:
akşamları ancak gelebiliyorum:KK31:
iyiym çok şükür ablacım sağol inşallah sende iyisindir:KK16:

hanım ablammm kusura bakma yeni görüyorum:KK19:
evet artık sık gelemiyorum işten ayrıldım şimdi ev hanımıyım:KK6:
akşamları ancak gelebiliyorum:KK31:
iyiym çok şükür ablacım sağol inşallah sende iyisindir:KK16:

Senide göremeyice merak ettim nerde acaba diye :KK19:
Zor olmuştur demi evde olmak,gerçi keyfini çıkar rahatçana oda güzel oluyor.
İş te bitmez şimdi çalışınca aslında daha rahat işini ayarlıyorsun.
Bende iyiyim canım sağol ne olsun ya hep aynı şeyler işte :KK19::KK19: fırsat buldukça gel ama olurmu :KK48:

Senide göremeyice merak ettim nerde acaba diye :KK19:
Zor olmuştur demi evde olmak,gerçi keyfini çıkar rahatçana oda güzel oluyor.
İş te bitmez şimdi çalışınca aslında daha rahat işini ayarlıyorsun.
Bende iyiyim canım sağol ne olsun ya hep aynı şeyler işte :KK19::KK19: fırsat buldukça gel ama olurmu :KK48:

:KK19::KK16::KK16: sağolhanım abla merak edilmekte güzelmiş :KK19:
aslında çokta zor olmadı eve alışmam hatta daha iyi ama daha evin tadını bile çıkaramadım :KK6:
sürekli koştur koştur geçiyo okuldan eve evden okula git gel:KK55:
ee dediğin gibi ev işde bitmiyo :KK55:ama sağlık olsun ne diyelim bunada ihtiyacım varmış:KK6:
fırsat buldukça uğrarım mutlaka sağol:KK54::KK54::KK16::KK16:

:KK19::KK16::KK16: sağolhanım abla merak edilmekte güzelmiş :KK19:
aslında çokta zor olmadı eve alışmam hatta daha iyi ama daha evin tadını bile çıkaramadım :KK6:
sürekli koştur koştur geçiyo okuldan eve evden okula git gel:KK55:
ee dediğin gibi ev işde bitmiyo :KK55:ama sağlık olsun ne diyelim bunada ihtiyacım varmış:KK6:
fırsat buldukça uğrarım mutlaka sağol:KK54::KK54::KK16::KK16:

Sevdiğimiz arkadaşlarımızı merak ediyoruz tabiki :KK34: şimdi koşturma içindesin ondan okul ev işi derken zaman da kalmıyor yani :KK1: hep öyleyiz ya sabah kalk iş güç bir bakıyorsun akşam olmuş bile..Gel mutlaka ama topiğe de uğra ama :KK19:

Sevdiğimiz arkadaşlarımızı merak ediyoruz tabiki :KK34: şimdi koşturma içindesin ondan okul ev işi derken zaman da kalmıyor yani :KK1: hep öyleyiz ya sabah kalk iş güç bir bakıyorsun akşam olmuş bile..Gel mutlaka ama topiğe de uğra ama :KK19:

:KK16::KK16::KK16::KK16:
aynenn koşturma koşturma:KK55: neyse zamnla bir düzene oturucak elbet:KK6:
akşam mutlaka uğramaya çalışıcam topiğe:KK19:

:KK16::KK16::KK16::KK16:
aynenn koşturma koşturma:KK55: neyse zamnla bir düzene oturucak elbet:KK6:
akşam mutlaka uğramaya çalışıcam topiğe:KK19:

sağlık olsunda hep koşturualım,zman alır tabi herşeyin düzene girmesi için ayaralaesın sen artık o kadar da strese girmeye gerek yok bence :KK16: akşamları ben pek gelmiyorum ama diğer kızlar olabilir belki topikte :KK48:

Nevoş bu ara uğramıyorsun canım, hergün geliyorum bakıyorum yoksun:KK5:
Tatlı yapmıştım paylaşayım dedim canım:KK16:

Eki Görüntüle 729120

Şekerpare tarifi;

350 gr. un
125 gr. toz fındık
125 gr. pudra şekeri
125 gr. tereyağ ve ya margarin
20 gr. kabartma tozu
5 yumurta ( 2 bütün, 3 ünün sarısı koyulacak )

Şerbeti için: 4 su b. şeker
4 su b. su
yarım limon suyu

Unu tezgaha alıp ortasını açın toz fındığı, pudra şekerini ekleyip yine ortasını açık bırakın. Yumurtaları, margarini kabartma tozunu ekleyin, önce ortadaki malzemeleri karıştırın. Ardından kenarlardan alarak yoğurun (hamuru yoğururken çok fazla güç kullanmayın yoksa çok cıvık kıvam alabilir) hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kesip avucunuzda yuvarlayın. Yağlanmış tepsiye dizip üzerlerini fındıkla süsleyin. 10 dakika 100 derece de pişirin, daha sonra dereceyi 150 yapıp 15 dakika da o şekilde pişirin. Fırından çıkınca ılık şerbeti dökün.

X