Nevreste'nin Mutfağı

tariflerin hepsi birbirinden guzel..bu icli kofteyi donduruca kizartmadan koyup sonra cikarip kizartsak olurmu

Teşekkürler canım
Evet canım içli köfteleri yapıyorsun sonra tepsiye dizip biraz kuruyor..Sonra bir saklama kabı veya neye koymak istiyorsan koyup buzluğa atıyorsunSonra çıkartıp çıkartabilirsin..Ben hep koyarımAma içine 1 yumurta değilde 2 yumurta kırabilirsin birde 1-2 kaşık unu artırabilirsiniz

Nevreste bir tarifi ararken farkettim bizim eklediğimiz tarifleri de ilk sayfaya yazmışsın.Ne güzel bir incelik.Böyle çok iyi olmuş.Hiçbir tarif aralarda kaynamaz.Teşekkür ederiz.

Merhaba
Et kategorisi sonucunda aldığım hediyelerimi sizinle paylaşmak istiyorumEmeği katkısı geçen herkese çok teşekkür ederimKadınlar
Kulübü ve Sevgili Kazen'e çok teşekkür ederim...
Hayırlı günler

İyi günlerde kullan canım hepsi çok güzelhepsi çok tatlı bir anı olmuş

Canım hediyelerin hayırlı olsun güle güle kullan yeni tariflerinde mükemmel agzım sulandı açıktım tekrardan Editörlügün hayırlı olsun Çokta yakışmış hani komşum :13:

Son düzenleme:
FELLAH KÖFTE

HAMURU İÇİN
3 su bardağı ince bulgur
5-6 kaşık un
1 yumurta
Tuz
1 tatlı kaşığı salça
SOSU İÇİN
1adet kuru soğan
7-8 diş sarmısak
2 yeşil biber
2 domates
1/2sıvı yağ
1yemek kaşığı salça
1çay kaşığı karabiber
2yemek kaşığı nar ekşisi
Tuz
YAPILIŞI
Öncelikle bulgur ıslatılır...Sonra üzerine un,yumurta,tuz,salça eklenip yoğrulur...Sonra küçük fındık büyüklüğünde parçalar alınıp yuvarlanır...Tüm hamur bitene kadar bu işlem yapılır..
Sonra tavaya yağ sarmısak,soğan alınır ve kavrulur biraz kavrulunca doğranmış biberler atılır..Oda kavrulunca salça eklenip 1-2 karıştırılıp domates eklenir..Karabiber ,nar ekşiside eklenir 1 çay bardağı su eklenir biraz pişince altı kapatılır..
Sonra tencereye su konulur su kaynayınca tuz atılır ve köfteler atılır...Köfteler pişince süzülür...Sonra sosu üzerine dökülüp karıştırılır ve altı kapatılır..Sonra servis tabağına alınır üzerine sarmısaklı yoğurt nane,maydanoz ve pul biberle servis edilir..Afiyet olsun..

Ne çok severim fellah köftesini bol yogurtlu mis mis ellerine sağlık canım sunumunda çok güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…