Nevreste'nin Mutfağı

Birşey olmaz canım sıkma canını yavaş yavaş olur:KK19:
Çalışıyorsun diyet yapmak sahiden zor:KK19:

aksine ben iş yerinde yediklerime dahada dikkat ediyorum öğle yemeğinde sebze yemeklerinden seçmeye çalışıyorum ama akşam yemeği yokmuu:KK19:
akşamları yiyorum ama yinede eskisi gibi değilim kısıtlı yiyorum:KK24:

aksine ben iş yerinde yediklerime dahada dikkat ediyorum öğle yemeğinde sebze yemeklerinden seçmeye çalışıyorum ama akşam yemeği yokmuu:KK19:
akşamları yiyorum ama yinede eskisi gibi değilim kısıtlı yiyorum:KK24:
Tamam o zaman oda yeter dikkat etmek bile önemli canım acelen yok çok sorun değil yavaş yavaş verirsin:KK19:

Tamam o zaman oda yeter dikkat etmek bile önemli canım acelen yok çok sorun değil yavaş yavaş verirsin:KK19:

insallahh dediğin gibi olur nevosum:KK19:
haa birde 3-4 gündür spor yapmaya çalışıyorum:KK53:
neyse ben kaçayyım daha fazla dayanamıyorun gözlerim kapanımyı:89::KK75::KK75:

REVANİ
3 adet yumurta
1 su bardağı tozşeker
1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı irmik
1 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartmatozu
Şerbeti için;
3 su bardağı tozşeker
3 subardağı su
1 tatlı kaşığı limon suyu
Revani tarifi
:
Tatlımızın kekinden önce şerbetimiz için suyu ve şekeri tencereye alıp kaynatalım. Şeker eriyip birazda suyumuz kaynamaya devam ettikten sonra limon suyunu koyup 1-2 dakika sonra soğumak üzere kenara alalım.Yumurta ve şekeri köpük olana kadar mikserle çırpalım. Sonra sırasıyla yoğurt, irmik, un, vanilya ve kabartma tozunu ekleyip önceden margarin ile yağladığımız dikdörtgen borcama veya o büyüklükte bir tepsiye boşaltıp soğuk fırına atalım. Borcamla pişirecekseniz herzaman fırının birinci katına ilk önce koyun eğer altı daha önce pişerse üst katlara alabilirsiniz yok eğer üstüyle altı aynı eşitlikte pişiyorsa birinci katta kalsın. Fırına tepsiyi yerleştirdikten sonra fırınımızın derecesini 180 yapıp çalıştıralım. Burada dikkat edilmesi gereken husus soğuk fırına atılmasıdır ve kızardıktan sonra çıkarıp ilk sıcaklığı gittikten sonra soğuk şurubu dökelim. Tatlımız dinlendikten sonra istediğmiz gibi dilimleyip kaymak veya dondurma ile servis edelim…:KK56:

Canım ben hep böyle yaparım ama büyük tepsiye dökerim ince olur..Daha lezzetli olur...Eğer yumuşak ve kalın seviyorsan borcama dökebilirsin:KK56:

teşekkür ederim ablacım:KK54:

ya ama ben bittim bu tariflere hepsine bakamadım bile yoksa bebeğim hepsinden isticek:KK56::KK56::KK56::KK56:

ama favorim içli köfte,ben hiç yapmadım hoş bizim buralarda yapan da yok,olsa keşke....

çalışıyorum ama ilk fırsatta içli kfteyi deniycem umarım becerebilirim..

üniversitedeyken arkadaşların annesi yapar gönderirdiiiii.... bayılırım ....

ellerine sağlık ben topiği yeni keşfettim ama takipteyim...

imza:beceriksiz anne adayı:KK9::KK9::KK9:

ya ama ben bittim bu tariflere hepsine bakamadım bile yoksa bebeğim hepsinden isticek:KK56::KK56::KK56::KK56:

ama favorim içli köfte,ben hiç yapmadım hoş bizim buralarda yapan da yok,olsa keşke....

çalışıyorum ama ilk fırsatta içli kfteyi deniycem umarım becerebilirim..

üniversitedeyken arkadaşların annesi yapar gönderirdiiiii.... bayılırım ....

ellerine sağlık ben topiği yeni keşfettim ama takipteyim...

imza:beceriksiz anne adayı:KK9::KK9::KK9:

Hoşgeldin canım teşekkür ederim:KK16:
Ama imzayı beğenmedim:KK1: hiç sanmıyorum beceriksiz anne adayı olduğunu:KK34:Canım içli köfteyi eğer imkanın varsa deneyebilirsin:KK56:İlk yaptığında süper,muhteşem olması gerekmiyor yaptıkça güzelleşecek sen emin ol:KK56:Yeter ki iste yavaş yavaş herşeyi öğrenirsin:KK19:Elimden geldiğince yardımcı olurum:KK16:

Hoşgeldin canım teşekkür ederim:KK16:
Ama imzayı beğenmedim:KK1: hiç sanmıyorum beceriksiz anne adayı olduğunu:KK34:Canım içli köfteyi eğer imkanın varsa deneyebilirsin:KK56:İlk yaptığında süper,muhteşem olması gerekmiyor yaptıkça güzelleşecek sen emin ol:KK56:Yeter ki iste yavaş yavaş herşeyi öğrenirsin:KK19:Elimden geldiğince yardımcı olurum:KK16:

boş bi vaktim de mutlaka deniycem... belki de acemi şansı ilki çok güzel olur... herşey tamam da nasıl şekil vericem onu becerebilirmiyim bilmiyorum..

boş bi vaktim de mutlaka deniycem... belki de acemi şansı ilki çok güzel olur... herşey tamam da nasıl şekil vericem onu becerebilirmiyim bilmiyorum..

Canım ben bilmediğim veya ilk yapmak istediğim birşeyi öğrenmek için netten videolarını veya yapım aşamalarını gösteren resimleri incelerim sende öyle yapabilir misin belki fikir olur:KK34:

tariflerin hepsi birbirinden guzel..bu icli kofteyi donduruca kizartmadan koyup sonra cikarip kizartsak olurmu

X