Nevreste'nin Mutfağı

İki kisiyiz canim esim ve ben. Bir de 20 aylik bir kizim kus kadar yedigi icin onu saymadim
Tekrar tesekkurler tarif icin

Ellerine sağlık canım tutmasına sevindim
Canım ben de malatyalıyım O dediğin köftede var topiğimde biz içine ıspanakta koyarızElazığ'da yalnız yoğurt ve pul biber eklerlerBu hamurla tüm bulgurlu köfteleri yapabilirsin.İçli köfte bileHer zaman beklerim

niye benim elime saglik deilmi rabis
Gözleri kamaşmıştır senin pastanın ışığından benimkileri görebilmiştirYoksa görülmez mi
Çok teşekkürler canımHer zaman beklerim

nevreste ablaaa bana yogurt tatlısı kimi revani diyor sanırım tarifi verirmisin canım çok istedi

REVANİ
3 adet yumurta
1 su bardağı tozşeker
1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı irmik
1 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartmatozu
Şerbeti için;
3 su bardağı tozşeker
3 subardağı su
1 tatlı kaşığı limon suyu
Revani tarifi
:
Tatlımızın kekinden önce şerbetimiz için suyu ve şekeri tencereye alıp kaynatalım. Şeker eriyip birazda suyumuz kaynamaya devam ettikten sonra limon suyunu koyup 1-2 dakika sonra soğumak üzere kenara alalım.Yumurta ve şekeri köpük olana kadar mikserle çırpalım. Sonra sırasıyla yoğurt, irmik, un, vanilya ve kabartma tozunu ekleyip önceden margarin ile yağladığımız dikdörtgen borcama veya o büyüklükte bir tepsiye boşaltıp soğuk fırına atalım. Borcamla pişirecekseniz herzaman fırının birinci katına ilk önce koyun eğer altı daha önce pişerse üst katlara alabilirsiniz yok eğer üstüyle altı aynı eşitlikte pişiyorsa birinci katta kalsın. Fırına tepsiyi yerleştirdikten sonra fırınımızın derecesini 180 yapıp çalıştıralım. Burada dikkat edilmesi gereken husus soğuk fırına atılmasıdır ve kızardıktan sonra çıkarıp ilk sıcaklığı gittikten sonra soğuk şurubu dökelim. Tatlımız dinlendikten sonra istediğmiz gibi dilimleyip kaymak veya dondurma ile servis edelim…

Canım ben hep böyle yaparım ama büyük tepsiye dökerim ince olur..Daha lezzetli olur...Eğer yumuşak ve kalın seviyorsan borcama dökebilirsin

nevoşşş görmemiş olayımmm

Diyet sayılır yapabilirsin
Ben kaçtım öpüyorum

bugün öğle yemeğinde 1 kase çorba semiz otu yemeği ve cacık yedim
ama akşama karnı yarık varr:2::2::2:
şu kaynanayıda diyete sokmak lazımm olmuyo böyle

Son düzenleme:

Yaparmı sencecamım nevoşun gecen bi patlıcan islim kebabı vardı sadece patlıcanı yağlıyarak yumuşatıyor hata karnıyarığıda öyle yaptıgını söyledi bence kıymayada az bi yağ koyayarsan tam diyetlik hemde hafif olur

slmm nevrestee slmm kizlarrr yaaaa cokkk güzellll tarifler vermissinn hergün birtanesini yapiyorumm esimde bayiliyorrr :):)
elmali rulo kurabiyeyi yaptimm bugün ama hamuru cok zor actim yapisti heryere yaa ama ginede becerebildim :)

yok yapmazz:2:
canım bir ben değilki bana kalsa yaparım öyle hafif olur ama kayınvalide kayınpeder eşimm hiç birinin damak zevgine hitap etmez
bende onların sayesindde akşamları yemeği fazla kaçırıyorum

canım bir ben değilki bana kalsa yaparım öyle hafif olur ama kayınvalide kayınpeder eşimm hiç birinin damak zevgine hitap etmez

Hıııı canım siz galiba beraber yaşıyosunuz ben misafir zanetmiştim :26:
Ozaman sende öğleyle sabahahı hafif geçir akşamda sınırlı yersen dengelersin

Son düzenleme:

Merhaba Nevreste, Patates tarifin daha önce de dikkatimi çekti.
Bir şey sorucam, verdiğin tarifte süt ya da krema gibi birşey yazmıyor ama resimlerde patatesin üzerindeki beyaz birşey var o nedir..
Hafta sonu misafirim gelecek deneyeceğim ama onu anlamadım. Atladığım bir şey mi var onu da anlamadım
Bu arada bir yemek topiğinde böyle iştah açıcı tarifler eşliğinde diyetten bahsedilmesi hoşuma gitti.
Dilerim ben de dahil herkes dilediği kiloya ulaşır.

sunumuna herzamanki gibi bayildim harika görünüyor canim ellerine saglik

niye benim elime saglik deilmi rabis

oyyy oy alinirmis benim canim canim fazla gecmise bakmiyorum arada bir ondan görmedim

Hıııı canım siz galiba beraber yaşıyosunuz ben misafir zanetmiştim :26:
Ozaman sende öğleyle sabahahı hafif geçir akşamda sınırlı yersen dengelersin

kısmen beraber yaşıyoruz
ben çalıştığım için kızımla ilgileniyolar sağolsunlar akşam yemeğini yedikten sonra evlerine gidiyolar

Afiyet olsun canım
:
Karnıyarık mıAfiyet olsun
Evet canım ben öyle yapıyorum hiç farkı olmuyor içini yağlı kapıyorum dengeliyor tavsiye ederim
slmm nevrestee slmm kizlarrr yaaaa cokkk güzellll tarifler vermissinn hergün birtanesini yapiyorumm esimde bayiliyorrr :):)
elmali rulo kurabiyeyi yaptimm bugün ama hamuru cok zor actim yapisti heryere yaa ama ginede becerebildim :)
Ellerine sağlık canım hoşgeldinTeşekkür ederim paylaşımlarını da beklerim
Çok yeme
Canım
Çok haklısın yazmamışım ben yoğurt koyuyorumYaklaşık 5-6 kaşık asıl kızartan o tavuğada koyarımTarifi düzeltmem lazım yeniden eklerim yada:44:
İnşaallah canım hep beraber zayıflarız
Nevoş canım nerdesin merak ettim:26:

Netim yoktu canım

Son düzenleme:
Merak ettim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…