Nevreste'nin Mutfağı

FIRINDA KABAK MÜCVERİ
Eki Görüntüle 687477

1kg kabak
3 yumurta
1 çay bardağı süt
Yarım çay bardağı sıvı yağ
2.5 su bardağı un(ben diyette olduğum için 1su bardağı kepekli un koydum ama çok olsa daha güzel olur)
1Paket kabartma tozu
Maydanoz doğranmış
Yeşil soğan doğranmış
Dereotu(isteğe bağlı) doğranmış
100 gr peynir(istediğiniz kadar)
YAPILIŞI
Kabak rendelenir(aslında küp küp doğranabilir bir daha öyle deneyeceğim)içine tüm malzemeler karıştırılır...Yağlanmış borcama serilip üzerine susam ve çörek otu dökülür...Pişip üzeri kızarınca kapatılıp servis edilir...Afiyet olsun...:KK56:
Eki Görüntüle 687473 Eki Görüntüle 687474 Eki Görüntüle 687475 Eki Görüntüle 687476 Eki Görüntüle 687478

Harikaaaaa olmus canim,ellerine saglik:KK16:diger mucveri bilirdim ama boylesini hic denemedim ilk firsatta deneyecegim pratik ve lezzetli gorunuyor:KK19::KK19:

nevos canım burdamısınn ben sayfa 80 dekini yapmak istiorumm tuzlumu oo bidee
rezene nee bidee hazır pastanelerde satılanlara mı benziorr

FIRINDA KABAK MÜCVERİ
Eki Görüntüle 687477

1kg kabak
3 yumurta
1 çay bardağı süt
2.5 su bardağı un(ben diyette olduğum için 1su bardağı kepekli un koydum ama çok olsa daha güzel olur)
1Paket kabartma tozu
Maydanoz doğranmış
Yeşil soğan doğranmış
YAPILIŞI
Kabak rendelenir(aslında küp küp doğranabilir bir daha öyle deneyeceğim)içine tüm malzemeler karıştırılır...Yağlanmış borcama serilip üzerine susam ve çörek otu dökülür...Pişip üzeri kızarınca kapatılıp servis edilir...Afiyet olsun...:KK56:
Eki Görüntüle 687473 Eki Görüntüle 687474 Eki Görüntüle 687475 Eki Görüntüle 687476 Eki Görüntüle 687478
Hele bir durun ben iyice böyle oldum:111:benim diyet diğer yaza kalacak galiba:KK60:ellerine sağlık canım:KK19:

Harika,pratik bir cikolatali tarif verecegim.Benki tatli,sekerli,cikolatali seylerle aram yoktur ama 5 cayinda bundan bir dilim yemeye bayiliyorum bide sicak sicak seviyorum(ama diyet yapmiyorken:KK1:).Tavsiyem sizde sicak yiyin:KK34:toplam hazirlanmasi,pismesi 20 dakika.Bir arkadasim bu kadar yagi bana katsan benimde tadimdan yenmez diye dalga gecer :KK1::KK1:ama
deneyin gorun harika olacak..

Malzemeler:

-250 gr pastalik cikolata

-200 gr tereyagi

-4 yumurta

-4 yemek kasigi pudra sekeri

-5 yemek kasigi un

Genis bir salata kasesine cikolatayi kucuk parcalar halinde kirip yag ile birlikte mikrodalgada 2-3 dakika eritiyoruz.Sonra

icerisine 4 yumurta,pudra sekeri ve unu ekleyip iyice karistiryoruz ve yaglanmis 25-28 cm lik kalibimiza dokuyoruz.170

derecede onceden isitilmis firinda eger icinin daha sivi olmasini isterseniz 12 dakika ,daha iyi pissin isterseniz 15 dakika

pisiriyoruz.Sicak sicak servis yapiyoruz

Not:Eger pudra sekeri dokmek isterseniz uzerine o zaman biraz sogumasini bekleyiniz sicagin etkisiyle seker erimesin uzerinde..)

AFIYET OLSUN!!!!!!!!

Eki Görüntüle 687436 Eki Görüntüle 687437 Eki Görüntüle 687438 Eki Görüntüle 687439

ellerine saglık canımm tam benlik cok güsel görünüor ortaaaaaaaaammmm:KK52::KK52::KK52:

FIRINDA KABAK MÜCVERİ
Eki Görüntüle 687477

1kg kabak
3 yumurta
1 çay bardağı süt
1Paket kabartma tozu
Maydanoz doğranmış
Yeşil soğan doğranmış
YAPILIŞI

ellerine saglık canımm :KK56::KK56::KK56:

Caniiiiiiiiiim,ivet ya ben beceriksizim harbiden:KK17::KK17: ancak boyle sipsak kolay tarifler gelir elimden :KK1:ayy Jaledam ama sorma harbiden tadida hic guzel degildi:KK25::KK25:canin istemesin zaten istersede gel sen ben yaparim sana :KK16::KK16::KK19::KK19:

keşke bende senin kadar beceriksiz olsam:KK53::KK53::KK53:
daha ne olsun be tatlı ellerine sağlık gerçekten muhteşem:KK56:

Harikaaaaa olmus canim,ellerine saglik:KK16:diger mucveri bilirdim ama boylesini hic denemedim ilk firsatta deneyecegim pratik ve lezzetli gorunuyor:KK19::KK19:
Teşekkürler canım:KK16:Evet çok pratik ve güzel oldu :KK56:Hafif oldu:KK34:
nevos canım burdamısınn ben sayfa 80 dekini yapmak istiorumm tuzlumu oo bidee
rezene nee bidee hazır pastanelerde satılanlara mı benziorr
Canım onların biri tatlı biri tuzlu:KK56:2 tarif var:KK34:Rezene koyman şart değil tadı çok güzel gevrek oluyor...:KK56:İstersen aktardan alabilirsin:KK34:
nevossssssssssss:KK52::KK52::KK52::KK52:
:KK19:
Hele bir durun ben iyice böyle oldum:111:benim diyet diğer yaza kalacak galiba:KK60:ellerine sağlık canım:KK19:
Sağol canım:KK19:Bahane yok:KK20:
ellerine saglık canımm tam benlik cok güsel görünüor ortaaaaaaaaammmm:KK52::KK52::KK52:

Sağol canım:KK16:

Ortaaaaaam harika oluyor:KK52::KK52::KK52:tavsiye ederim yap mutlaka ama cok yeme sisko olursun sonra:KK9::KK9::KK9:
keşke bende senin kadar beceriksiz olsam:KK53::KK53::KK53:
daha ne olsun be tatlı ellerine sağlık gerçekten muhteşem:KK56:

Canim benim,cok cok tesekkur ederim:KK19::KK19::KK19:

FIRINDA KABAK MÜCVERİ
Eki Görüntüle 687477

1kg kabak
3 yumurta
1 çay bardağı süt
1Paket kabartma tozu
Maydanoz doğranmış
Yeşil soğan doğranmış
YAPILIŞI

ellerinize saglik kizlar :KK56::KK56::KK56:

Nevreste mutfakta cidden hariklar yaratiyosun :KK9:tariflerini okuyorum ilk defa sıkma kofteyi denicem yarin.
Senin yaptigin olculere gore bize cok olur yari yariya dusursem olculeri olur degil mi msjimi gorur cvp yazarsan sevinirim yarin denicem cunku
Bu arada yarma bulamam burda ince bulgurdan yapicam artik

Nevreste mutfakta cidden hariklar yaratiyosun :KK9:tariflerini okuyorum ilk defa sıkma kofteyi denicem yarin.
Senin yaptigin olculere gore bize cok olur yari yariya dusursem olculeri olur degil mi msjimi gorur cvp yazarsan sevinirim yarin denicem cunku

nevos uyumaya gitti mesajina yarin cevap gelir diye düsünüyorum :KK31:

Teşekkürler canım:KK16:

Olur canım neden olmasın:KK56:
Ama kaç kişisiniz :26:Benim verdiğim ölçüde çok olmaz yani:KK34:

HAMURU İÇİN

2su bardağı ince bulgur
3-5 kaşık arası un
1 yumurta kırmanı tavsiye ederim...Hamuru garantiye alalım:KK56:Dağılmıyor böyle yapınca:KK34:Kolay gelsin:KK16:
Ben yöresel bir bulgurla yapıyorum o yüzden size sizin yapabileceğiniz şekilde yazmaya çalışıyorum:KK16:
nevos uyumaya gitti mesajina yarin cevap gelir diye düsünüyorum :KK31:
:KK19::KK19:
Ben de oyle tahmin ettim yarin yapmadan tekrar bakarim saol cvp icin
Umarım yardımcı olurum:KK16:

İki kisiyiz canim esim ve ben. Bir de 20 aylik bir kizim kus kadar yedigi icin onu saymadim:KK1:
Tekrar tesekkurler tarif icin

yaaa bu nasıl bir topiktir.hamilelerin girmesi yasak özelliklede benim.
tek kelimeyle hepsi mükemmel tarifler.çok hamaratsınız masallah.:nazar:tek tek tüm sayfaları okudum yapabileceklerimi not aldım.sıkı bir takipçinim artık.farklı seyler yaparsam mutlaka paylasacam.
çok ayrı bir sıcaklığınız var yazılarınızdan hissettim:KK9::KK9::KK9:çok sevdim sizi:KK16::KK16:

Nevreste sıkma kofteyi yaptim hatta yedim bile:KK1:Cok lezzetli oldu canim tarifini birebur uyguladim sonuc cok iyiydi.:KK56:
Benim esim elazigli kv bu sekilde hamurunu yapip kofteleri haslayip sarimsakli yogurt dokuyor uzerine yagda pulbiber kizdirip dokuyor o da cok guzel olur.
Ben o sekilde yapmistim( yogurtlu kofte diyorlar)bur de bu sekil deneyim dedim

X