Nevreste'nin Mutfağı

hosbuldukk cnm
burma tatlisini yapmistim bir kac gün önce bugün esim gine istiyormus birazdan onu yapicam
ben telden girdigim icin resim ekliyemiyorumm
birkeresindede birsey eklemeye calismistimm ama beceremedimm:KK43:

afiyet olsun canım:KK56:
:
Karnıyarık mı:KK30:afiyet olsun:KK1:

Evet canım ben öyle yapıyorum hiç farkı olmuyor içini yağlı kapıyorum dengeliyor tavsiye ederim:KK56:

Ellerine sağlık canım hoşgeldin:KK16:teşekkür ederim paylaşımlarını da beklerim:KK34:

çok yeme:KK20:

Canım:KK17:
çok haklısın yazmamışım ben yoğurt koyuyorum:KK56:yaklaşık 5-6 kaşık asıl kızartan o tavuğada koyarım:KK56:tarifi düzeltmem lazım yeniden eklerim yada:44:
Inşaallah canım hep beraber zayıflarız:KK16:

Netim yoktu canım:KK19:

ben çokk yemedimkiii:kk77::kk77::kk77::KK3::KK3::KK3:

Aile gibi oluyoruz eksikliğin hemen hisediyorsun:KK19:
:KK19:Sağol canım:KK16:
hosbuldukk cnm
burma tatlisini yapmistim bir kac gün önce bugün esim gine istiyormus birazdan onu yapicam
ben telden girdigim icin resim ekliyemiyorumm
birkeresindede birsey eklemeye calismistimm ama beceremedimm:KK43:
Öyle mi ne güzel ellerine sağlık canım:KK16:Afiyet olsun canım:KK56:İnşaallah birgün ekleyebilirisin canım:KK54:
ben çokk yemedimkiii:kk77::kk77::kk77::KK3::KK3::KK3:
Aferin sana:KK9::KK19:

merhaba nevreste sayfaı beğenerek takip ediyorum tariflerin çok güzel patates böreğini denedim çok güzel oldu şimdide köfteli islim kebabını denemek istiyorum ama ekmek içim yok onun yerine galeta unu kullanabilirmiyiz?

merhaba nevreste sayfaı beğenerek takip ediyorum tariflerin çok güzel patates böreğini denedim çok güzel oldu şimdide köfteli islim kebabını denemek istiyorum ama ekmek içim yok onun yerine galeta unu kullanabilirmiyiz?
Teşekkürler canım:KK16:Ellerine sağlık beğenmene sevindim:KK54:Tabi ki canım olur neden olmasın:KK56::KK34:

ISPANAKLI BULGUR PİLAVI
$14A.jpg

1 kg ıspanak
1 kuru soğan
1 yemek kaşığı domates salçası
1su bardağı bulgur
Tuz,karabiber
ÜZERİ İÇİN
Yoğurt ve sarmısak

SOSU İÇİN
Pul biber, yağ

YAPILIŞI
Ispanaklar ayıklanır yıkanır ve doğranır...Tavaya yağ ve doğranmış soğanlar eklenerek kavrulur....Soğanlar kavrulunca salça eklenir kavurmaya devam edilir..Sonra ıspanaklar eklenir ve üzerine 3-4 su bardağı su ,tuz ve karabiber eklenerek pişmeye bırakılır...Biraz pişince bulgur eklenip pişmeye bırakılır...Suyu çekilip bulgurlar pişince 10 dakika dinlendirilir..Servis tabağına alınıp üzerine sarmısaklı yoğurt dökülür sos dökülür Afiyet olsun:KK56:
Not:iSTENİLİRSE PİRİNÇ VE ERİŞTE İLEDE YAPILABİLİR...

$10A.jpg $11A.jpg $12A.jpg $13A.jpg $15A.jpg $14A.jpg

PATATES KIZARTMASI
Yeni bir şekil denedim pek iyi olmadı ama yaptıkça güzel olacağını düşünüyorum:KK9:Yinede eklemek istedim:KK56:
$1a.jpg $2A.jpg $3A.jpg $5A.jpg $4A.jpg

ISPANAKLI BULGUR PİLAVI
Eki Görüntüle 690062

1 kg ıspanak
1 kuru soğan
1su bardağı bulgur
Tuz,karabiber
ÜZERİ İÇİN
Yoğurt ve sarmısak

SOSU İÇİN
Pul biber, yağ

YAPILIŞI
Ispanaklar ayıklanır yıkanır ve doğranır...Tavaya yağ ve doğranmış soğanlar eklenerek kavrulur....Soğanlar kavrulunca salça eklenir kavurmaya devam edilir..Sonra ıspanaklar eklenir ve üzerine 3-4 su bardağı su ,tuz ve karabiber eklenerek pişmeye bırakılır...Biraz pişince bulgur eklenip pişmeye bırakılır...Suyu çekilip bulgurlar pişince 10 dakika dinlendirilir..Servis tabağına alınıp üzerine sarmısaklı yoğurt dökülür sos dökülür Afiyet olsun:KK56:

Eki Görüntüle 690058 Eki Görüntüle 690059 Eki Görüntüle 690060 Eki Görüntüle 690061 Eki Görüntüle 690063 Eki Görüntüle 690062

PATATES KIZARTMASI
Yeni bir şekil denedim pek iyi olmadı ama yaptıkça güzel olacağını düşünüyorum:KK9:Yinede eklemek istedim:KK56:
Eki Görüntüle 690073 Eki Görüntüle 690074 Eki Görüntüle 690075 Eki Görüntüle 690077 Eki Görüntüle 690076

pilav tamm benlik:KK56::KK56::KK56:
ellerine sağlık nevoşumm harika görünüyo gerçekten:KK12::KK12::125:

ISPANAKLI BULGUR PİLAVI
Eki Görüntüle 690062

1 kg ıspanak
1 kuru soğan
1su bardağı bulgur
Tuz,karabiber
ÜZERİ İÇİN
Yoğurt ve sarmısak

SOSU İÇİN
Pul biber, yağ

YAPILIŞI

Eki Görüntüle 690058 Eki Görüntüle 690059 Eki Görüntüle 690060 Eki Görüntüle 690061 Eki Görüntüle 690063 Eki Görüntüle 690062

PATATES KIZARTMASI
Eki Görüntüle 690073 Eki Görüntüle 690074 Eki Görüntüle 690075 Eki Görüntüle 690077 Eki Görüntüle 690076

Offf ! çok lezzetli görünüyor canım ellerine sağlık
graphics-3d-smileys-741483.gif
Bugün yemeğim var yarın ilk iş ıspanaklı bulgur pilavı yapıcam
haushalt_smilie_0081.gif

Bayılacağım şimdi.:86:Nevreste tam benim damak tadıma göre yemekler yapıyorsun.:KK1:Bol salçalı,baharatlı,yoğurlu.Eşin çok şanslı.Ispanaklı bulgur pilavın da muhteşem.:KK9:Eline koluna sağlık.

pilav tamm benlik:KK56::KK56::KK56:
ellerine sağlık nevoşumm harika görünüyo gerçekten:KK12::KK12::125:
Teşekkürler canım:KK16:Tavsiye ederim:KK56:
Offf ! çok lezzetli görünüyor canım ellerine sağlık
graphics-3d-smileys-741483.gif
Bugün yemeğim var yarın ilk iş ıspanaklı bulgur pilavı yapıcam
haushalt_smilie_0081.gif
Teşekkürler canım:KK16:

Mutlaka dene canım çok güzel oluyor:KK56:
Bayılacağım şimdi.:86:Nevreste tam benim damak tadıma göre yemekler yapıyorsun.:KK1:Bol salçalı,baharatlı,yoğurlu.Eşin çok şanslı.Ispanaklı bulgur pilavın da muhteşem.:KK9:Eline koluna sağlık.
Teşekkürler canım:KK16:Evet genelde öyle yemekler yapıyorum:KK56:Damak tadına uygun olması ne güzel sende yaparsın:KK56:

KIZARTILMIŞ VE HAŞLANMIŞ

$6a.jpg

MALZEMELER
HAMURU İÇİN
3 su bardağı ince bulgur(köftelik-kısırlık)
5-6 kaşık un
1 yumurta
tuz

İÇ MALZEMELERİ
3 adet kuru soğan
300 gr kıyma
Tereyağı ve sıvıyağ
Tuz-karabiber-pulbiber ve maydanoz

KIZARTMAK İÇİN
Sıvı yağ

YAPILIŞI
Öncelikle iç malzeme hazırlanır..Soğanlar doğranıp az sıvı yağda kavrulur .pembeleşince kıyma eklenip kavrulmaya devam edilir...Sonra içine tereyağı tuz,pulbiber,karabiber eklenip karıştırılır ve maydanoz eklenir..Soğumaya bırakılır..Sıcak olursa köfteler dağılır..:KK56:
Bulgur ıslatılır...Sonra içine un,tuz ve yumurta eklenerek yoğrulur...Sonra hamurdan küçük bezeler alınır ,yuvarlanır ve sol avuç içindeki hamura sağ işaret parmağı yardımıyla oyulur...Sonra soğuyan iç konularak kapatılır...Tüm malzeme bitene kadar yapılır yapılan köfteler bir tepsiye yan yana dizilir...
KIZARTMA YAPMAK İÇİN:Tencereye veya tavaya bol yağ eklenir sonra yağ ısınınca içine içli köfteler atılır ve iyice kızarana kadar çevire çevire pişirilir...Kağıt havlu üzerine alınır fazla yağını çekmesi için...Servise hazırdır..:KK56:
HAŞLAMAK İÇİN:Tencereye 2 litre su konur,kaynayan suya tuz atılır arkasına köfteler eklenir..Köfteler suyun yüzeyine çıkınca pişmiş demektir..Servise hazırdır..İsteğe bağlı üzerine eritilmiş tereyağı dökülür..:KK56:

$1a.jpg $2a.jpg $3a.jpg $4a.jpg $5a.jpg

ne becerikli bayanlar varmış kk da.
biraz gebelik bölümünden çıkıp burda takılmalıyım bence:)
içli köfte en yakın zamanda denenecektir eşimde isteyipduruyordu ama cesaret edemiyordum çok güzel anlatmışsınız yapıcam en kısa zamanda
:KK39:

ne becerikli bayanlar varmış kk da.
biraz gebelik bölümünden çıkıp burda takılmalıyım bence:)
içli köfte en yakın zamanda denenecektir eşimde isteyipduruyordu ama cesaret edemiyordum çok güzel anlatmışsınız yapıcam en kısa zamanda
:KK39:

Teşekkürler canım hoşgeldin:KK16:Canım yardımcı olabileceğim birşey olursa ben burdayım sorabilirsin:KK34::KK56:Kolay gelsin canım:KK16:

X