Nevreste'nin Mutfağı

eveeeeeeettttt 2 koca tabak bol limonlu pırsamı bol ekmek eşliğinde mideme indirmiş bulunmaktan mutluluk duyuyorum

Olur mu canım kolay gelsin ben böyle yapıyorum istersen taneli kalsın istersen sonra rondo ile falan ezebilirsin tercihe kalmış

Canım arkadaşım çok iyisin üzerine koydum pişmek üzere kızımada dedim nevoşa dua et diye fotasunu eklerim

eveeeeeeettttt 2 koca tabak bol limonlu pırsamı bol ekmek eşliğinde mideme indirmiş bulunmaktan mutluluk duyuyorum
Hemde ekmek eşliğindeAfiyet olsun
Canım arkadaşım çok iyisin üzerine koydum pişmek üzere kızımada dedim nevoşa dua et diye fotasunu eklerim
Ellerine sağlık canım yarasın kızımıza şifa olur inaşaallah
kusura bakmayin,yalnis topige yzamisim :)
Olabilir canımHoşgeldin

Harika,pratik bir cikolatali tarif verecegim.Benki tatli,sekerli,cikolatali seylerle aram yoktur ama 5 cayinda bundan bir dilim yemeye bayiliyorum bide sicak sicak seviyorum(ama diyet yapmiyorken).Tavsiyem sizde sicak yiyintoplam hazirlanmasi,pismesi 20 dakika.Bir arkadasim bu kadar yagi bana katsan benimde tadimdan yenmez diye dalga gecer ama
deneyin gorun harika olacak..

Malzemeler:

-250 gr pastalik cikolata

-200 gr tereyagi

-4 yumurta

-4 yemek kasigi pudra sekeri

-5 yemek kasigi un

Genis bir salata kasesine cikolatayi kucuk parcalar halinde kirip yag ile birlikte mikrodalgada 2-3 dakika eritiyoruz.Sonra

icerisine 4 yumurta,pudra sekeri ve unu ekleyip iyice karistiryoruz ve yaglanmis 25-28 cm lik kalibimiza dokuyoruz.170

derecede onceden isitilmis firinda eger icinin daha sivi olmasini isterseniz 12 dakika ,daha iyi pissin isterseniz 15 dakika

pisiriyoruz.Sicak sicak servis yapiyoruz

Not:Eger pudra sekeri dokmek isterseniz uzerine o zaman biraz sogumasini bekleyiniz sicagin etkisiyle seker erimesin uzerinde..)

AFIYET OLSUN!!!!!!!!

Ellerine sağlık canımMutlaka deneyeceğim Tabi diyetten sonra

lisebelllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:84::84::84::84::84:
sen neekadarr beceriksizsin yeaaaa :95::95::95:
olmamışş işteeee olmamışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş
resimleri görürü görmez bu lisebellanındır dedimm yanılmamışım
hiç canım istemediki benimm

ben kaçıyorum bananeee zaten kayınvalidede mercimek köfte yapmışş
hiç kimse dost değilki bana hepsi düşman

Caniiiiiiiiiim,ivet ya ben beceriksizim harbiden ancak boyle sipsak kolay tarifler gelir elimden ayy Jaledam ama sorma harbiden tadida hic guzel degildicanin istemesin zaten istersede gel sen ben yaparim sana

Oyyyy bu ne güzel sey artık deniyecem deniyecem diye diye böyle oluyorum:111:diyetten önçe denesem iyi olacak

Son düzenleme:
FIRINDA KABAK MÜCVERİ

1kg kabak
3 yumurta
1 çay bardağı süt
Yarım çay bardağı sıvı yağ
2.5 su bardağı un(ben diyette olduğum için 1su bardağı kepekli un koydum ama çok olsa daha güzel olur)
1Paket kabartma tozu
Maydanoz doğranmış
Yeşil soğan doğranmış
Dereotu(isteğe bağlı) doğranmış
100 gr peynir(istediğiniz kadar)
YAPILIŞI
Kabak rendelenir(aslında küp küp doğranabilir bir daha öyle deneyeceğim)içine tüm malzemeler karıştırılır...Yağlanmış borcama serilip üzerine susam ve çörek otu dökülür...Pişip üzeri kızarınca kapatılıp servis edilir...Afiyet olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…