Nevreste'nin Mutfağı

Canım tava da lahmacun yapınca hiç çevirmeden kapağı kapalı pişrirsen kısık ateşte güzel oluyor

Onu da denemiştim hamuru kendim açtığım zamanlar.Evet oluyor ama ben iyi pişmiş seviyorum.Böyle daha içime sindi.

Tavada zor olur herhade dökülür kıyması,fırın en iyisi bence

İki tane acısız , servis rica etsem
Ellerinize sağlık, çok güzel

Kadercan bekle bende geliyom ayranları aldımmm

Aslında bir zorluğu yok da ben yirmibeş tane yapınca çabuk olsun diye ikisini de kullandım.Fırın az miktarda yapınca daha pratik.

Lavaş biraz kaygan olur ya fırında pişince yumuşak oluyormu öyle,yediğimiz lahmacun hamuru gibi olur demi

O zaman lahmacun 4 olsun lütfen

4 tane az onu ben tek başıma yerim

Lavaş biraz kaygan olur ya fırında pişince yumuşak oluyormu öyle,yediğimiz lahmacun hamuru gibi olur demi

Çıkınca biraz sert gibi oluyor ama ağzı kapaklı tencereye alırsanız buharıyla yumuşacık oluyor.Ben bu lavaşı hiç beğenmemiştim daha önce aldığımda kayış gibiydi ama bu tam lahmacunlukmuş bence.Aynen lahmacun hamuru gibi oluyor.Söylemeyi unuttum lavaşları biraz yağla yağlayıp kıymayı öyle sürdüm.

Son düzenleme:

Lahmacunlar 6 olduuu

Lahmacunlar 9 olsun

Soğan da istiyoz demiiii sonra kokarız filan demeyin haaa ona göreee :13::13:

Kayış gibi oluyorlar zaten onun için sordum,buharıyla kalırsa yumuşar kesin afiyetle de mideye indiririz artık

ellerine sağlık canım çok güzel ve pratik :125:

aa süpermiş bu denerim ben bunu ellerine sağlıkk süper gözüküyor

Bu da güzel olur kesinlikle denicemmm ellerine sağluık canımmm

Ayy bu neee meyvelerin duruşunun güzelliğiğne bak uğraştırıcı ama süpr yaa ben bunu yapsam evde tek dilim kalmaz bana ellerine sağlıkk

canım inan hiç uğraştırıcı değil
sadece kavurması var o da 10 dakika sürüyo toplam. zaten sütünü koyunca çekmesini bekliyosun, bişey yapmıyosun.
ben yemek yapmadan önce bunu hemen yapıyorum, demlenince de sarıyorum havluya, demlene demlene tadını buluyo, yemekten sonra ohh miss

1 gün içinde 160'ci sayfayi geçmek üzereyim
Canim tabağıni cok begendim!
Iki sorum olacak;
O pilafin içinde/ üstünde siyah küçük noktaciklar nedir? Kuş üzümü'ne benzetim, ama değil.
Birde, o gül böreği gibi birşey mi? Nasil ögle şekil verdin?

Teşekkürler canım
Pilav bademli ve üzümlü canım
http://www.kadinlarkulubu.com/et-yemekleri/602743-biftek-sarma-sponsor-taris-zeytinyagi-19.html canım yemeğin tanm tarifi burdaEt yemekleri yarışması için hazırlamıştım
O gül şeklinde olanlar patates kızartması

Wouu:)
Patates olayı tamamen sanallaştırmiş.
Bu fikri kesinlikle not ediyorum..

Bu arada bu yaptığın yemekleri yiyenler çok şansli!!
Bol bol Malatya yönelik yemeklerini not ediyorum! Umarim devamıda gelir

Ayva tatlısı

Malzemeler:
*2 ayva
*2 su bardağı şeker
*3-4 karanfil
*1-2 çubuk tarçın

Önce ayvaları ortadan ikiye bölüp, kabuklarını soyup, içini çıkarıyoruz.
Malumunuz ayvanın çekirdeklerini atmıyoruz, kabuklarını da atmıyoruz..

Kullanacağımız borcamın 4/3'üne su ekliyoruz.Ayvanın kabuklarını borcamın yüzeyine döşüyoruz. Temizlediğimiz ayvaları üzerine yerleştiriyoruz. 2 su bardağı şekeri çorba kaşığı ile ayvaların üzerine eşit miktarda döküyoruz. Ayva çekirdeklerini, karanfili ve tarçını da serpiştirdikten sonra önceden ısıtılmış 270-300 derecede fırına sürüyoruz.

Bu aşamada foto çekmeyi unuttum, sonradan aklıma geldi ama iş işten geçmiştiArtık bidakine

Ayvaların kokusu çıkıncaya kadar yüksek ısıda pişsin. Ortalama 1 saati buluyor. Son yarım saatte fırının ısısını 200-250 arasına getirebilirsiniz. Arada sırada şerbetini ayvaların üzerinde gezdirin.

Yumuşacık olunca fırından çıkarın, soğumaya bırakın.

ÜZerine kaymakla servis edebilirsiniz, eğer kaymak yoksa 1 paket krem şantiyi yarım ölçü sütle koyu kıvam olacak şekilde çırpın, iyice donunca kaymak niyetine kullanın. Gerçi kaymağın tadını vermiyo ama, napalım her zaman güzel kaymak bulmak kolay olmuyo

Ellerine sağlık ne yaptın böyle yaÇok güzel görünüyor canımEllerine sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…