Nevreste'nin Mutfağı

Lisabella hayirli olsun editorlugun.. Arkadas listenden niye cikardigini da merak ettim dogrusu

Lisabella hayirli olsun editorlugun.. Arkadas listenden niye cikardigini da merak ettim dogrusu

tesekkur ederim canimvallahi senden duyuyorum inan hic haberim yokaaaa anlamadim acaba yanlislikla falan biseymi yaptim.seni severim arkadasim yemin ediyorum bilincli birsey degil cok sasirdim...

Dün çok kolay bir lahmacun yaptım.Bim'de satılan hazır lavaştan.Hamur açmaya üşeniyorum diyorsanız tam size göre.Aynı dışarıda yediğimiz lahmacun tadındaydı.Gönül ferahlılığla çok kısa sürede temiz temiz yapıp yiyebilirsiniz.Kıymayı kendim hazırladım.İçinde küçük küçük doğranmış soğan,kabukları soyulup küçük küçük doğranmış domates,yeşil biber,maydanoz,domates salçası,biber salçası,kırmızı biber,kara biber,az zeytinyağı ve tuz var.Pişince ağzı kapaklı bir tencereye koyarsanız yumuşacık oluyor.

Eki Görüntüle 670468 Eki Görüntüle 670469
Eki Görüntüle 670471 Eki Görüntüle 670472

Ellerine sağlık canımÇok iyi fikir afiyet olsunPaylaşım için ayrıca teşekkürler

ellerine saglik cok nefis gorunuyor,ben cok severim lahmacun

Ellerinize sağlık,çok severim lahmacunu kıymasını koyduktan sonra fırında mı pişirdiniz bunu

Ellerine sağlık canımÇok iyi fikir afiyet olsunPaylaşım için ayrıca teşekkürler

Teşekkür ederim.Gerçekten çok iyi fikir.Hiç gerek yok hamur açmaya.Hem çok da ucuz lavaş.

ellerine saglik cok nefis gorunuyor,ben cok severim lahmacun

Teşekkür ederim.Ben de bayılıyorum lahmacuna.Dışarıda pek içime sinmiyordu Bunu öğrendiğim iyi oldu.

Teşekkür ederim.Gerçekten çok iyi fikir.Hiç gerek yok hamur açmaya.Hem çok da ucuz lavaş.

Teşekkür ederim.Ben de bayılıyorum lahmacuna.Dışarıda pek içime sinmiyordu Bunu öğrendiğim iyi oldu.

Evet canım dışar da yemektense kendin yaparsın en azından içine ne konduğunu bilirsinNerde ve nasıl pişirdiğini de söyler misin canım ocakta mı fırında mı

Ellerinize sağlık,çok severim lahmacunu kıymasını koyduktan sonra fırında mı pişirdiniz bunu

Evet fırında pişirdim.Davul fırın dedikleri fırında.Üç tane aldı.Ama ocakta da bir kaç tane pişirdim teflon tavada.Üstüne bir tane boş lavaş koyup altlı üstü pişirip lavaşı aldım.İki tane üst üste koyup pişirmeyi denedim ama birinde hiç kıyma kalmadı çevirince.Ben de boş lavaş koyup diğerleri aynı lavaşla pişirdim.

İki tane acısız , servis rica etsem
Ellerinize sağlık, çok güzel

Evet canım dışar da yemektense kendin yaparsın en azından içine ne konduğunu bilirsinNerde ve nasıl pişirdiğini de söyler misin canım ocakta mı fırında mı

Biz kalabalık olduğumuz için çabuk olsun diye ikisini de kullandım.Üstte anlattım canım.

Canım tava da lahmacun yapınca hiç çevirmeden kapağı kapalı pişrirsen kısık ateşte güzel oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…