Nevreste'nin Mutfağı

hemsooom harika gorunuyor ,ellerine saglikdominos,pizzahut halt etmis valla

tanem hemsom,sende harikasin canim,ellerine saglik cok guzel gorunuyorbirara banada kahvaltiya gelsen diyorumucak biletini ben alirim

Sağol canım tAmam bir önceden söyle ona göre hazırlık yapayım

Afiyet olsun canımBenim kızların doğum günü var yakın da belki ozaman yaparım

olabilir evet değişik olur.

nevosum oldu busefer tutturdum esim ilk defa icli köftemi begendi bende begendim

bulgur artti biraz onlari ufak yuvaladim buzluga attim,yarin birseyler yapmak istiyorum ne yapabilirim mesela canim ?

Ellerine sağlık canım resimlerini çekseydin de paylaşsaydın burada Rabişimm

İSTAVRİT TAVA
1kg istavrit
1Su bardağı mısr unu
1/2 su bardağı sıvıyağ
Tuz,kekik,karabiber
YAPILIŞI
Balıklar temizlenip yıkanır...Mısır unu,tuz,karabiber ve kekik karıştırılır...Balıklar una bulanıp tavaya dizilir...Üzerine yağ gezdirilir...Bir tarafı kızarınca kapağıyla ters çevrilip diğer taraf kızartılır..
KARAMELİZE SOĞAN SALATASI
2tane kuru soğan halka halka doğranıp tavaya alınır...Üzerine bir tutam tuz,bir tutam şeker,1 tatlı kaşığı sumak,1 çay kaşığı pul biber,1 yemek kaşığı yağ eklenerek çok az kavrulur...

Bu da balık sonrası un helvamız

Bu 1.5 ay önce yaptığım ve pişmiş olarak buzluğa koyduğum kol böreğim daha önce bir arkadaş buzluğa koysak olur mu diye sormuştu..Çıkartıp çözülmesini bekledim sonra tava da kısık ateşte ısıttım ..Aynı yeni yapılmış gibiydi

nevosum oldu busefer tutturdum esim ilk defa icli köftemi begendi bende begendim

bulgur artti biraz onlari ufak yuvaladim buzluga attim,yarin birseyler yapmak istiyorum ne yapabilirim mesela canim ?
Ellerine sağlık canım çok sevindim
Tabiki fellah köftesi sorulurmu bu
Evet fellah köftesi iyi olur
fellah köftesi hic yapmadim desem :26:
İnanmam
gördüm hemsom ama ben sulu yogurtlu gibi biseyler olsun istiyorum
Yoğurtlu tariflerim var ama pişmiş mi olacak yoğurt yoksa pişmemiş mi onu söyle bana
Öle bişi görmedim ben hiç hemşomUydur bişilerde tarifini verÖnce sen tat ama çocuklara yedirme

Var olmaz mı bizim yörede 72 çeşit bulgur köftesi var hanımlar durmamış uydurmuşlar

bugün bende uydurdum hic biseye benzemedi

hmm süperr gözüküyor. Bugün carrefoura gittikm balık tavsı vardı böyle çift alt üst edip pişirmek için bir de tutma yeri var çok güzeldi almadım ama alıcam aklım kaldı. Tek tek çevirmekten çok daha iyi. Ellerine sağlık canım normlade haftasonu balık günümüzdür ama bu hafta yapmadım haftaiçi yaparım ama herhalde.

Sağol canımOnu tv de gördüm ne güzel olur mutlaka alBenimki de balık tavası kapağı ayrı ters çeviriyorum iyi oluyor tek tek kızartmaktan kolay 1 kg alıyor

ellerine saglik nevosum baliklar harika görünüyor

yemin ediyorum sana ,bakarken yutkundum yaellerine saglik canimnasil canim cekti anlatamam sana.balik,salata,sogan soyleyecek sozum yok helvayi almayayim ama digerlerini yerim ben yaa

ellerine saglik nevosum baliklar harika görünüyor
Sağol canım
yemin ediyorum sana ,bakarken yutkundum yaellerine saglik canimnasil canim cekti anlatamam sana.balik,salata,sogan soyleyecek sozum yok helvayi almayayim ama digerlerini yerim ben yaa

Sağol canım
Ben hamsiyi bu şekil tavaya dizip hep pişiriyordum istavriti ilkkez denedim sahiden daha kolay ve daha güzel olduSoğan salatasını meg söylemişti tarif tam aklım da değildi(pcden bakmaya vaktim de yoktu) ama aklım da kaldığı kadarıyla yaptım güzel olmuştuTavsiye ederim

Yeni tariflerde süper pizzayı deneyecegim nasıl canım çekti şimdi olsada yesem hamarat hatun seni ellerine sağlık

Offffff balığa gel balığaaaa

Demek marketten hamsinin buyugu diye dondurulmusunu alipta,çözüldügünde hamsinin buyugu olmayan,adini bilemedigim balik sendin... sirti lacivertimsi olan,kilcigini sokmeye ugrasip parcaladigim o balik sendin demek...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…