Nevreste'nin Mutfağı

Değişik canım dene tavsiye ederim
Canım ben hamuru az yaptım bir de çok mayalandrmadım kalın olmadı çok iyi oldu

Canım bugün yorgunum yarın yazarım tarifini

ÜZERİ ŞEKERLİ ANNEANNE KURABİYESİ

Malzemeler

2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvıyağ
yarım su bardağı yoğurt
5,5 su bardağı un
1 pk kabartma tozu
1 pk karbonat
2 limon kabuğu rendesi

2 yumurta, şeker, sıvıyap, yoğurt, rendelenmiş limon kabuğu eklenir karıştırılır. 5.5 bu bardağı un, karbonat ve kabartma tozu da eklenip yoğurulur. Yuvarlak şekil verilir şekere batırılır önceden ısıtılmış fırında önce 230 derece de 5 dk daha sonra 175 derece de 30 dk pişirilir.

MİDYE BÖREK

4 YUFKA
Tereyağ, su
beyaz peynir
Maydonoz
Yumurta sarısı

Yufkalar 4 eşit parçaya bölünür. Tereyağ eritilir içine biraz su ilave edilir. Beyaz peynir ezilir, içine maydonoz doğranır. Bir yufka alınır her tarafına tereyağ sürülür alt uç tarafından yıkarıya doğru büzülür ortasından tutulur kelebek görüntüsünü alır iki kenar tarafı üst üste birleştirilir birleşen yere beyaz peynirli harç konur büzdüğümüz yerin üstüne kadar sarılır ters yüzü çevrilir. Yumurta sarısı sürülür 175 derece fırında üzeri kızarana kadar pişirlir.

Ellerine sağlık canım çok güzel güzüküyolar

zamnında bızde cok yapardık o kurabıyeden...

mıdye boregınıde ben elde kendı yaptıgım hamurla yaptım.belkı gormussundur burda resmını..

nefıs gozukuyorlar...afıyet olsun hıhh

Ellerine sağlık canım çok güzel güzüküyolar

sağol canımm benimm

zamnında bızde cok yapardık o kurabıyeden...

mıdye boregınıde ben elde kendı yaptıgım hamurla yaptım.belkı gormussundur burda resmını..

nefıs gozukuyorlar...afıyet olsun hıhh

evet meşhur kurabiyeler dimi. İçinde margarin olmaması çok güzel bu kurabiyenin. Eşimin en çok sevdiği kurabiye annesinden en çok bunu istermiş küçükken.

Ha evet bizim topikte paylaşmıştın dimi çok güzel gözükordu benim ilk yapışım o yüzden tam şekil olarak bazıları istediğim gibi olmadı. Ama tadı güzeld, arasındaki tereyağ çok güzel bir tat vermişt üzeri de çıtır çıtır olduğu için eşimde bayıldı. Gel sana da ikram edeyim hayatımm..

çok güzel görünüyor ilk kez pizza denemek istiyorum..maya derken nasıl maya kullanıyosunuz

hemsooom harika gorunuyor ,ellerine saglikdominos,pizzahut halt etmis valla

tanem hemsom,sende harikasin canim,ellerine saglik cok guzel gorunuyorbirara banada kahvaltiya gelsen diyorumucak biletini ben alirim

tesekkur ederim ortaaam

caniimellerine saglik cok guzeller.ne marifetli hatunlar var ya bu kulubte..bizlerede yeni yeni tarifler cikiyor

tesekkur ederim ortaaam

caniimellerine saglik cok guzeller.ne marifetli hatunlar var ya bu kulubte..bizlerede yeni yeni tarifler cikiyor

canımm sağol. Ben daha pratik şeyler yapıyorum çalıştığım için elde açma börekler yapamıyorum artık. Haftasonları iyi oluyor böyle.

Değişik canım dene tavsiye ederim
Canım ben hamuru az yaptım bir de çok mayalandrmadım kalın olmadı çok iyi oldu

ben hamuru beceremedimm ama lezzetli ve güseldii

Canım bugün yorgunum yarın yazarım tarifini

ne zaman istersen canım

bu kurabiyeyi annemde çok yapar
midyeyi bende yapmıstım resim yüklemeyi unutmusum
görünce aklımaa geldii patatesli yaptım ben güsel olmustuu
ellerine saglık canımm
tesekkur ederim ortaaam

ortaam sende de güsel marifetler varmıss

bende patatesli düşündüm önce çünkü bir de peynirli poğaça yapacaktım ikisi de peynirli olmasın dedim ama poğaça yapamadım bunu peynirli yaptım.. Sağol canımm

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuşlarBu midye böreği bir ben deneyemedim
çok güzel görünüyor ilk kez pizza denemek istiyorum..maya derken nasıl maya kullanıyosunuz
Eki Görüntüle 666390 Canım ben hep bunu kullanırım tek kullanımlık
hemsooom harika gorunuyor ,ellerine saglikdominos,pizzahut halt etmis valla

tanem hemsom,sende harikasin canim,ellerine saglik cok guzel gorunuyorbirara banada kahvaltiya gelsen diyorumucak biletini ben alirim
Teşekkürler hemşomGezmeden gelince acele ile yaptım ama fena olmadı işte

Afiyet olsun canım

Ben resmini görmüştüm bu midye böreğinin ve daha zor sanıyordum sonra sen topikte video paylaştın yaa öyle zor olmadığını anladım bugünde yaptım eşim çok çok beğendi arasına sürdüğüm tereyağ çok güzel lezzet vermişti. Üzeri de çıtır çıtır tavsiye ederim yap yanii.

Afiyet olsun canımBenim kızların doğum günü var yakın da belki ozaman yaparım

Yaparsın canım inşaallahBak 1 tane yap az su kaynatıp dene dağılıyor muDağılıyorsa 1-2 kaşık daha un ekle daha çok yoğur

nevosum oldu busefer tutturdum esim ilk defa icli köftemi begendi bende begendim

bulgur artti biraz onlari ufak yuvaladim buzluga attim,yarin birseyler yapmak istiyorum ne yapabilirim mesela canim ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…