Nevreste'nin Mutfağı

sunum harika bayıldımm ellerine saglıkk bacımm:KK54::KK54:

bayılırım halana sarmasınaa ellerine saglık canımm:KK56:

degişikmişş denemekk gereklii ellerine saglıkk canımm:KK54::KK54:

ellerine saglık canımbende yaptım gecenlerdee hamuru kalın olmustu:KK9::KK9::KK9:

canımnasıl yaptın ne var içinn de severim degişilkliklerii bende denemek isterimm:KK54::KK54:

Değişik canım dene tavsiye ederim:KK56:
Canım ben hamuru az yaptım bir de çok mayalandrmadım kalın olmadı çok iyi oldu:KK56:

ellerine saglık canımbende yaptım gecenlerdee hamuru kalın olmustu:KK9::KK9::KK9:

canımnasıl yaptın ne var içinn de severim degişilkliklerii bende denemek isterimm:KK54::KK54:
Canım bugün yorgunum yarın yazarım tarifini:KK34:

ÜZERİ ŞEKERLİ ANNEANNE KURABİYESİ

$IMG_1331_resize.JPG $IMG_1332_resize.JPG

Malzemeler

2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvıyağ
yarım su bardağı yoğurt
5,5 su bardağı un
1 pk kabartma tozu
1 pk karbonat
2 limon kabuğu rendesi

2 yumurta, şeker, sıvıyap, yoğurt, rendelenmiş limon kabuğu eklenir karıştırılır. 5.5 bu bardağı un, karbonat ve kabartma tozu da eklenip yoğurulur. Yuvarlak şekil verilir şekere batırılır önceden ısıtılmış fırında önce 230 derece de 5 dk daha sonra 175 derece de 30 dk pişirilir.

MİDYE BÖREK

$IMG_1337_resize.JPG

4 YUFKA
Tereyağ, su
beyaz peynir
Maydonoz
Yumurta sarısı

Yufkalar 4 eşit parçaya bölünür. Tereyağ eritilir içine biraz su ilave edilir. Beyaz peynir ezilir, içine maydonoz doğranır. Bir yufka alınır her tarafına tereyağ sürülür alt uç tarafından yıkarıya doğru büzülür ortasından tutulur kelebek görüntüsünü alır iki kenar tarafı üst üste birleştirilir birleşen yere beyaz peynirli harç konur büzdüğümüz yerin üstüne kadar sarılır ters yüzü çevrilir. Yumurta sarısı sürülür 175 derece fırında üzeri kızarana kadar pişirlir.

Eki Görüntüle 666224 Eki Görüntüle 666226

Malzemeler

2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvıyağ
yarım su bardağı yoğurt
5,5 su bardağı un
1 pk kabartma tozu
1 pk karbonat
2 limon kabuğu rendesi

2 yumurta, şeker, sıvıyap, yoğurt, rendelenmiş limon kabuğu eklenir karıştırılır. 5.5 bu bardağı un, karbonat ve kabartma tozu da eklenip yoğurulur. Yuvarlak şekil verilir şekere batırılır önceden ısıtılmış fırında önce 230 derece de 5 dk daha sonra 175 derece de 30 dk pişirilir.

MİDYE BÖREK

Eki Görüntüle 666235

4 YUFKA
Tereyağ, su
beyaz peynir
Maydonoz
Yumurta sarısı

Yufkalar 4 eşit parçaya bölünür. Tereyağ eritilir içine biraz su ilave edilir. Beyaz peynir ezilir, içine maydonoz doğranır. Bir yufka alınır her tarafına tereyağ sürülür alt uç tarafından yıkarıya doğru büzülür ortasından tutulur kelebek görüntüsünü alır iki kenar tarafı üst üste birleştirilir birleşen yere beyaz peynirli harç konur büzdüğümüz yerin üstüne kadar sarılır ters yüzü çevrilir. Yumurta sarısı sürülür 175 derece fırında üzeri kızarana kadar pişirlir.

Ellerine sağlık canım çok güzel güzüküyolar:KK56:

Malzemeler

2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvıyağ
yarım su bardağı yoğurt
5,5 su bardağı un
1 pk kabartma tozu
1 pk karbonat
2 limon kabuğu rendesi

MİDYE BÖREK

Eki Görüntüle 666235

4 YUFKA
Tereyağ, su
beyaz peynir
Maydonoz
Yumurta sarısı

zamnında bızde cok yapardık o kurabıyeden...

mıdye boregınıde ben elde kendı yaptıgım hamurla yaptım.belkı gormussundur burda resmını..

nefıs gozukuyorlar...afıyet olsun hıhh :KK19:

Ellerine sağlık canım çok güzel güzüküyolar:KK56:

sağol canımm benimm :KK16:

zamnında bızde cok yapardık o kurabıyeden...

mıdye boregınıde ben elde kendı yaptıgım hamurla yaptım.belkı gormussundur burda resmını..

nefıs gozukuyorlar...afıyet olsun hıhh :KK19:

evet meşhur kurabiyeler dimi. İçinde margarin olmaması çok güzel bu kurabiyenin. Eşimin en çok sevdiği kurabiye annesinden en çok bunu istermiş küçükken.

Ha evet bizim topikte paylaşmıştın dimi çok güzel gözükordu benim ilk yapışım o yüzden tam şekil olarak bazıları istediğim gibi olmadı. Ama tadı güzeld, arasındaki tereyağ çok güzel bir tat vermişt üzeri de çıtır çıtır olduğu için eşimde bayıldı. Gel sana da ikram edeyim hayatımm.. :KK34:

PİZZA
Tüm aksililere rağmen yaptığım pizzam:KK1:
HAMURU İÇİN
3.5 su bardağı un
1/2çay bardağı sıvı yağ
1 paket maya
Aldığı kadar su(hamuru çok cıvık yaptım hatta elime yapışacak şekilde bıraktım iyice karıştıktan sonra kaşıkla karıştırdım)
ÜZERİ İÇİN
1yemek kaşığı salça-2 kaşık sıvı yağ
Diğer malzemeler
Ev yapımı sucuk
İstenilen kadar mantar
2 domates(yazdan hiç kesmeden tüm tüm buzluğa koymuştum hiç kokusu olmuyor tavsiye ederim)
Kırmızı biber(yazdan doğrayıp dolap poşetlerine koyarak dolaba koymuştum)
Kaşar peyniri
Dil peyniri(kaşarımın az olduğunu düşündüm ve dil peyniri ekledim)

SUCUĞUN YAPIMI
Yarım kg kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1yemek kaşığı yedi türlü
1 yemek kaşığı pul biber
1Baş sarmısak
Tüm malzeme karıştırılıp 1 gün dolapta bekletilir...Sonra şekil verilip streç film ile sarılarak buzlukta muhafaza edilir...Yapmadan yarım saat önce çıkartılarak çok çözülmeden istenilen şekilde kesilir:)
PİZZA YAPIMI
Hamur yoğrulur sonra diğer malzemeler hazırlanan kadar 15 dakika mayalanması için kapalı olarak bekletilir...Sonra yağlanmış tepsiye hamur iyice yayılır...Üzerine salça ve yağ ile bir harç yapılarak sürülür .Sonra malzemeler isteğinize göre yerleştirilir....Kaşar peyniri pişmeye yakın üzerine eklenir ve eriyip az kızarana kadar fırın da bekletilir...Benim elektrikler kesildi pişmeye 5 dakika kala ben hemen kaşarı üzerine ekleyip fırının sıcaklığıyla kaşarı erittim:KK5:Yine de güzel olmuştu Afiyetle yedik...Fotoları az ışıkta çekebildim:KK1:
Eki Görüntüle 666175 Eki Görüntüle 666176 Eki Görüntüle 666177 Eki Görüntüle 666178 Eki Görüntüle 666179 Eki Görüntüle 666180 Eki Görüntüle 666182 Eki Görüntüle 666181 Eki Görüntüle 666184 Eki Görüntüle 666183

çok güzel görünüyor ilk kez pizza denemek istiyorum..maya derken nasıl maya kullanıyosunuz

PİZZA
Tüm aksililere rağmen yaptığım pizzam:KK1:
HAMURU İÇİN
3.5 su bardağı un
1/2çay bardağı sıvı yağ
1 paket maya
Aldığı kadar su(hamuru çok cıvık yaptım hatta elime yapışacak şekilde bıraktım iyice karıştıktan sonra kaşıkla karıştırdım)
ÜZERİ İÇİN
1yemek kaşığı salça-2 kaşık sıvı yağ
Diğer malzemeler
Ev yapımı sucuk
İstenilen kadar mantar
2 domates(yazdan hiç kesmeden tüm tüm buzluğa koymuştum hiç kokusu olmuyor tavsiye ederim)
Kırmızı biber(yazdan doğrayıp dolap poşetlerine koyarak dolaba koymuştum)
Kaşar peyniri
Dil peyniri(kaşarımın az olduğunu düşündüm ve dil peyniri ekledim)

SUCUĞUN YAPIMI
Yarım kg kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1yemek kaşığı yedi türlü
1 yemek kaşığı pul biber
1Baş sarmısak
Tüm malzeme karıştırılıp 1 gün dolapta bekletilir...Sonra şekil verilip streç film ile sarılarak buzlukta muhafaza edilir...Yapmadan yarım saat önce çıkartılarak çok çözülmeden istenilen şekilde kesilir:)
PİZZA YAPIMI
Hamur yoğrulur sonra diğer malzemeler hazırlanan kadar 15 dakika mayalanması için kapalı olarak bekletilir...Sonra yağlanmış tepsiye hamur iyice yayılır...Üzerine salça ve yağ ile bir harç yapılarak sürülür .Sonra malzemeler isteğinize göre yerleştirilir....Kaşar peyniri pişmeye yakın üzerine eklenir ve eriyip az kızarana kadar fırın da bekletilir...Benim elektrikler kesildi pişmeye 5 dakika kala ben hemen kaşarı üzerine ekleyip fırının sıcaklığıyla kaşarı erittim:KK5:Yine de güzel olmuştu Afiyetle yedik...Fotoları az ışıkta çekebildim:KK1:
Eki Görüntüle 666175 Eki Görüntüle 666176 Eki Görüntüle 666177 Eki Görüntüle 666178 Eki Görüntüle 666179 Eki Görüntüle 666180 Eki Görüntüle 666182 Eki Görüntüle 666181 Eki Görüntüle 666184 Eki Görüntüle 666183
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:hemsooom harika gorunuyor ,ellerine saglik:KK16:dominos,pizzahut halt etmis valla:KK9:
Eki Görüntüle 666203
Krep kanepeler
Eki Görüntüle 666204
Peynirli biber dolması
Eki Görüntüle 666205
Ben bunları bugün kahvaltıyaya davetli yakınım için yapmıştım
Eki Görüntüle 666206 Eki Görüntüle 666206

tanem hemsom,sende harikasin canim:KK9::KK9:,ellerine saglik cok guzel gorunuyor:KK16:birara banada kahvaltiya gelsen diyorum:KK9:ucak biletini ben alirim:KK19::KK19::KK9:

tesekkur ederim ortaaam :KK19::KK19::KK19:

Malzemeler

2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvıyağ
yarım su bardağı yoğurt
5,5 su bardağı un
1 pk kabartma tozu
1 pk karbonat
2 limon kabuğu rendesi

MİDYE BÖREK

Eki Görüntüle 666235

4 YUFKA
Tereyağ, su
beyaz peynir
Maydonoz
Yumurta sarısı

caniim:KK16:ellerine saglik cok guzeller.:KK56:ne marifetli hatunlar var ya bu kulubte..:nazar::nazar::nazar:bizlerede yeni yeni tarifler cikiyor:KK9::KK9::KK9::KK9:

caniim:KK16:ellerine saglik cok guzeller.:KK56:ne marifetli hatunlar var ya bu kulubte..:nazar::nazar::nazar:bizlerede yeni yeni tarifler cikiyor:KK9::KK9::KK9::KK9:

canımm sağol. Ben daha pratik şeyler yapıyorum çalıştığım için elde açma börekler yapamıyorum artık. Haftasonları iyi oluyor böyle.

Değişik canım dene tavsiye ederim:KK56:
Canım ben hamuru az yaptım bir de çok mayalandrmadım kalın olmadı çok iyi oldu:KK56:

ben hamuru beceremedimm ama lezzetli ve güseldii:KK1::KK1:

Canım bugün yorgunum yarın yazarım tarifini:KK34:

ne zaman istersen canım:KK54:

Malzemeler

2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvıyağ
yarım su bardağı yoğurt
5,5 su bardağı un
1 pk kabartma tozu
1 pk karbonat
2 limon kabuğu rendesi

MİDYE BÖREK

Eki Görüntüle 666235

4 YUFKA
Tereyağ, su
beyaz peynir
Maydonoz
Yumurta sarısı

bu kurabiyeyi annemde çok yapar
midyeyi bende yapmıstım resim yüklemeyi unutmusum
görünce aklımaa geldii patatesli yaptım ben güsel olmustuu
ellerine saglık canımm

ortaam sende de güsel marifetler varmıss:KK52::KK52::KK52:

ellerine saglık canımm

bende patatesli düşündüm önce çünkü bir de peynirli poğaça yapacaktım ikisi de peynirli olmasın dedim ama poğaça yapamadım bunu peynirli yaptım.. Sağol canımm :KK16:

Malzemeler

2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvıyağ
yarım su bardağı yoğurt
5,5 su bardağı un
1 pk kabartma tozu
1 pk karbonat
2 limon kabuğu rendesi

MİDYE BÖREK

Eki Görüntüle 666235

4 YUFKA
Tereyağ, su
beyaz peynir
Maydonoz
Yumurta sarısı

:KK52::KK52::KK52:Ellerine sağlık canım çok güzel olmuşlar:KK56::KK54:Bu midye böreği bir ben deneyemedim:KK5:
çok güzel görünüyor ilk kez pizza denemek istiyorum..maya derken nasıl maya kullanıyosunuz
Eki Görüntüle 666390 Canım ben hep bunu kullanırım tek kullanımlık:KK34:
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:hemsooom harika gorunuyor ,ellerine saglik:KK16:dominos,pizzahut halt etmis valla:KK9:

tanem hemsom,sende harikasin canim:KK9::KK9:,ellerine saglik cok guzel gorunuyor:KK16:birara banada kahvaltiya gelsen diyorum:KK9:ucak biletini ben alirim:KK19::KK19::KK9:
Teşekkürler hemşom:KK17:Gezmeden gelince acele ile yaptım ama fena olmadı işte:KK56::KK54::KK54:
ben hamuru beceremedimm ama lezzetli ve güseldii:KK1::KK1:

ne zaman istersen canım:KK54:

ellerine saglık canımm

Afiyet olsun canım:KK56::KK54:

:KK52::KK52::KK52:Ellerine sağlık canım çok güzel olmuşlar:KK56::KK54:Bu midye böreği bir ben deneyemedim:KK5:

Eki Görüntüle 666390 Canım ben hep bunu kullanırım tek kullanımlık:KK34:

Teşekkürler hemşom:KK17:Gezmeden gelince acele ile yaptım ama fena olmadı işte:KK56::KK54::KK54:

Afiyet olsun canım:KK56::KK54:

Ben resmini görmüştüm bu midye böreğinin ve daha zor sanıyordum sonra sen topikte video paylaştın yaa öyle zor olmadığını anladım bugünde yaptım eşim çok çok beğendi arasına sürdüğüm tereyağ çok güzel lezzet vermişti. Üzeri de çıtır çıtır tavsiye ederim yap yanii. :KK34:

Ben resmini görmüştüm bu midye böreğinin ve daha zor sanıyordum sonra sen topikte video paylaştın yaa öyle zor olmadığını anladım bugünde yaptım eşim çok çok beğendi arasına sürdüğüm tereyağ çok güzel lezzet vermişti. Üzeri de çıtır çıtır tavsiye ederim yap yanii. :KK34:
Afiyet olsun canım:KK56:Benim kızların doğum günü var yakın da belki ozaman yaparım:KK56:

Yaparsın canım inşaallah:KK56:Bak 1 tane yap az su kaynatıp dene dağılıyor mu:KK34:Dağılıyorsa 1-2 kaşık daha un ekle daha çok yoğur:KK56:

nevosum oldu busefer tutturdum :KK9: esim ilk defa icli köftemi begendi bende begendim :KK56:

bulgur artti biraz onlari ufak yuvaladim buzluga attim,yarin birseyler yapmak istiyorum ne yapabilirim mesela canim ?

X