Nevreste'nin Mutfağı

PİZZA
Tüm aksililere rağmen yaptığım pizzam
HAMURU İÇİN
3.5 su bardağı un
1/2çay bardağı sıvı yağ
1 paket maya
Aldığı kadar su(hamuru çok cıvık yaptım hatta elime yapışacak şekilde bıraktım iyice karıştıktan sonra kaşıkla karıştırdım)
ÜZERİ İÇİN
1yemek kaşığı salça-2 kaşık sıvı yağ
Diğer malzemeler
Ev yapımı sucuk
İstenilen kadar mantar
2 domates(yazdan hiç kesmeden tüm tüm buzluğa koymuştum hiç kokusu olmuyor tavsiye ederim)
Kırmızı biber(yazdan doğrayıp dolap poşetlerine koyarak dolaba koymuştum)
Kaşar peyniri
Dil peyniri(kaşarımın az olduğunu düşündüm ve dil peyniri ekledim)

SUCUĞUN YAPIMI
Yarım kg kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1yemek kaşığı yedi türlü
1 yemek kaşığı pul biber
1Baş sarmısak
Tüm malzeme karıştırılıp 1 gün dolapta bekletilir...Sonra şekil verilip streç film ile sarılarak buzlukta muhafaza edilir...Yapmadan yarım saat önce çıkartılarak çok çözülmeden istenilen şekilde kesilir:)
PİZZA YAPIMI
Hamur yoğrulur sonra diğer malzemeler hazırlanan kadar 15 dakika mayalanması için kapalı olarak bekletilir...Sonra yağlanmış tepsiye hamur iyice yayılır...Üzerine salça ve yağ ile bir harç yapılarak sürülür .Sonra malzemeler isteğinize göre yerleştirilir....Kaşar peyniri pişmeye yakın üzerine eklenir ve eriyip az kızarana kadar fırın da bekletilir...Benim elektrikler kesildi pişmeye 5 dakika kala ben hemen kaşarı üzerine ekleyip fırının sıcaklığıyla kaşarı erittimYine de güzel olmuştu Afiyetle yedik...Fotoları az ışıkta çekebildim

Nevoşumm uzun zamandır uğrayamıyorum topiğine ama bugün yaptığım mamaları paylaşıcamm biri pişti biri de frında ama sürprizz biraz dinlenme molam vardı pek mutfağa girip çok birşe yapamadım ama mutfağımı çok özlemişim...

Ellerine sağlık canımHadi bekliyorum o zamanYaparsın bundan sonra inşaallahRabbim herşeyin en hayırlısını versin

nevosss naptın sennnn

suan cok sıddetlı canım pizza cekıyor..

bende cok yaparım pizza..hamurlarımız benzemıyor ama aynı taddır muhtememeln..

ancak ben kasarı malzememının altına rendelıyorum..kesınce alttan sunuyor...

Sağol canım senin de ellerine sağlıkBen de alta dil peyniri koydum

Vaayy..Çok lezzetli görünüyor,ellerine saglık
Bende evde pizza yaparım,çocuklar istedikçe.Sıvı yag yerine margarin koyuyorum hamuruna,birde su yerine süt..Güzel oluyor öylede,gerisi zaten aynı salçalı suyu sürüyoruz (salçalı suya kekikte ekliyorum ben) evdeki malzemeler ve aynen seninde dedigin gibi kaşar peyniri en son ekliyorum

Krep kanepeler

Peynirli biber dolması

Ben bunları bugün kahvaltıyaya davetli yakınım için yapmıştım

Son düzenleme:

Sağol canım senin de ellerine sağlık
Ben oan kafama nasıl eserse öyle yaparım aslın da ölçü de kullanmam ama tarif vermek gerekince biraz dikkat ediyorumBen zeytinyağı ve tereyağından başka yağ pek kullanmıyorum..Çok nadir

Sağol canım senin de ellerine sağlıkBen de alta dil peyniri koydum

bende bazen yan hamurunu biraz dışarıya dogru taşırıyorum.Dil peynirlerini kenarlara koyup hamuru üzerine kapatıyorum.Hani kenar kısmında peynir oluyorya,güzel oluyor.Bu sayede eşim pizzanın kenarlarınıda yiyiyor.Öyle olmazsa ortasını yiyior kenarları ayırıyor çakal

Güzel taktikBenim de birşey koymuyor hepsini yalayıp yutuyor

bende yapmak ısıtoyum kanepelerden..ustunu hallederımde.altına ne koydun ekmek mı kestın kare kare...kımısı oylede yapıyorda:26:

en alttakı resım termı cekılmıs yoksa benım basımmı döndü

Evet canım ters yüklemiş kusura bakmayın
Altındaki krep canım krem penirle biraz lapne peynir sürüp rulo yapıp kestim üzerineda kaşar domates sosis zeydin koyuldumcanım

sunum harika bayıldımm ellerine saglıkk bacımm

bayılırım halana sarmasınaa ellerine saglık canımm

degişikmişş denemekk gereklii ellerine saglıkk canımm

ellerine saglık canımbende yaptım gecenlerdee hamuru kalın olmustu

canımnasıl yaptın ne var içinn de severim degişilkliklerii bende denemek isterimm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…