Nevreste'nin Mutfağı

Evet evet öyle(kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş bizimki de o hesap)
:86::86::86::86::86::86:
Evet maşallah

Ben çıkıyorum görüşürüz kızlar
Sohbet için teşekkürler kendime geldim
görüşürüz nevoşşş

Jalişimm tarifi var mı burdaaa
canımm
tarifi 1 kilo kabağa 2 bardak şeker dök üstüne 4-5 saat beklet sonra ocağa koy kısık ateşte 1 satt kadat pişir şerbetin kıvamına göre bakarsın eğer çok sulu gibiyse şerbetin koyuaşmasını bekle üstüne tahin cevizz tamamdır afiyet olsun

Kaymaklada cok güzel oluyorr jaledam

ellerine saglik canim

sunuma bak bayildim ellerine saglik

tarifini alabilirmiyim

ellerinize saglik

ben diyetteyim ama

ellerine saglik nevosum

diyetteyim diyorum siz napiyonuz
sagol rabisim,tesekkur ederim burcdasim
vaaaay super gorunuyor harikaaaaben bayilirim kabak tatlisina.ellerine saglik canim
Arada yemek de ekleyelim de hani konu içinde kalmış olalım

Ispanaklı elde açma börek :18:
Meg sekercim ne yaptin sen boyle harika gorunuyor,o kirmizi kup kup olanlar domatesmi :26:

Bunu da dün gece yaptımdı
kendin icin iyi yapmissinda,bize pek iyi olmadi bu ellerine saglik sekercigim

jaleda kabak tatlın,meg böreğin süper...çok iştah açıcı gözüküyorlar ellerinize sağlık kızlar

Kaymaklada cok güzel oluyorr jaledam
olmazmııııı süper olur hemde
çooookk teşekkürlerr lisebellamm

jaleda kabak tatlın,meg böreğin süper...çok iştah açıcı gözüküyorlar ellerinize sağlık kızlar

afiyet olsun demeyi çok isterdimm

nevos,nevos acil araniyorsun icli köfte yapcagim yardimina ihtiyacim var

umarim bu icli köftede digerleri gibi hüsrana ugramaz

Meg sekercim ne yaptin sen boyle harika gorunuyor,o kirmizi kup kup olanlar domatesmi :26:
kendin icin iyi yapmissinda,bize pek iyi olmadi bu ellerine saglik sekercigim

Teşekkür ederim şekercimm
O küp küp olanlar havuç

Teşekkürler laylay

nevos,nevos acil araniyorsun icli köfte yapcagim yardimina ihtiyacim var

umarim bu icli köftede digerleri gibi hüsrana ugramaz
içli köfte
2,5 bardak ince bulgur (250 gr.)
1 yumurta

3- 4 kaşık un, tuz
İç malzemesi:
300 g kıyma
4-5 küçük doğranmış soğan

Karabiber, tuz
Maydanoz
YAPILIŞI:
Kıyma kavrulup suyunu çekince soğanlar eklenir, soğanlar yumuşayınca bahratları ve maydanoz katılarak soğumaya bırakılır.Soğumazsa köfteler yırtılır..Kapatmak zorlaşır
İnce bulgurun üzerini geçecek kadar kaynar su ilave edilip ağzı kapalı bekletilir
Islanıp yumuşayan bulgura diğer köfte malzemeleri katılarak yaklaşık 10 dak. yoğurulur. ( Bulguru ıslamadan yapacaksanız, bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra yeterince su ilavesi yaparak köfteyi yenebilir kıvama gelene kadar yoğurmak gerekiyor.).
Yoğurulan harçtan yumurtadan büyük parçalar koparılarak, sol avuç içine alınır. Avuç içindeki köfte sürekli döndürülerek sağ işaret parmağıyla köftenin ortası oyulur. Bu esnada ellerin kayganlığı sağlaması açısından ıslak kalmasına özen gösterin.
Tamamen soğuyan iç harcı, kapanmasını zorlaştıracak kadar fazla, ortası boş kalacak kadarda az koymamaya dikkat edilerek doldurulur. (Yaklaşık 2-3 tatlı kaşığı.)
oldurulan içli köfleler geniş bir tepsiye fazla sıkııştırılmadan bırakılır.Birleşik konursa yapışır
Kızartmak için köftelerin üzerini kapatacak kadar sıvıyağ kızdırılıp, köfteler çok sıkı olmayacak şekilde tencereye bırakılır.
Kızarma esnasında kevğirle yavaş hareketlerle köfteler hareket ettirilir.
Yok haşlayarak yenecek ise Haşlama yapmak için de kaynayan su dolu tencereye atılır ve köfteler suyun yüzüne çıkmaya başlayınca bir iki dakika daha beklenip servis tabağına alınır.
Haşlanacaksa bol tuzlu su kaynatılır, köfteler çok sık olmayacak şekilde tencereye konur.
Köfteler suyun yüzüne çıkmaya başlayınca bir kaç dak. daha bekletilip çıkarılır.Afiyet olsun

Not:Ben yöresel bulgurumuzla yapıyorumYumurta ve unun hamurun dağılmasını engelleyeceğini düşünüyorumFazla yapacaksan ölçüyü 2ye katlarsın özellikle dış hamurunu

cok sagol nevosum kollari siviyip mutfaga kaciyim

aksama gelemessem bilinki zehirlendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…