Nevreste'nin Mutfağı

PİZZA
Tüm aksililere rağmen yaptığım pizzam:KK1:
HAMURU İÇİN
3.5 su bardağı un
1/2çay bardağı sıvı yağ
1 paket maya
Aldığı kadar su(hamuru çok cıvık yaptım hatta elime yapışacak şekilde bıraktım iyice karıştıktan sonra kaşıkla karıştırdım)
ÜZERİ İÇİN
1yemek kaşığı salça-2 kaşık sıvı yağ
Diğer malzemeler
Ev yapımı sucuk
İstenilen kadar mantar
2 domates(yazdan hiç kesmeden tüm tüm buzluğa koymuştum hiç kokusu olmuyor tavsiye ederim)
Kırmızı biber(yazdan doğrayıp dolap poşetlerine koyarak dolaba koymuştum)
Kaşar peyniri
Dil peyniri(kaşarımın az olduğunu düşündüm ve dil peyniri ekledim)

SUCUĞUN YAPIMI
Yarım kg kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1yemek kaşığı yedi türlü
1 yemek kaşığı pul biber
1Baş sarmısak
Tüm malzeme karıştırılıp 1 gün dolapta bekletilir...Sonra şekil verilip streç film ile sarılarak buzlukta muhafaza edilir...Yapmadan yarım saat önce çıkartılarak çok çözülmeden istenilen şekilde kesilir:)
PİZZA YAPIMI
Hamur yoğrulur sonra diğer malzemeler hazırlanan kadar 15 dakika mayalanması için kapalı olarak bekletilir...Sonra yağlanmış tepsiye hamur iyice yayılır...Üzerine salça ve yağ ile bir harç yapılarak sürülür .Sonra malzemeler isteğinize göre yerleştirilir....Kaşar peyniri pişmeye yakın üzerine eklenir ve eriyip az kızarana kadar fırın da bekletilir...Benim elektrikler kesildi pişmeye 5 dakika kala ben hemen kaşarı üzerine ekleyip fırının sıcaklığıyla kaşarı erittim:KK5:Yine de güzel olmuştu Afiyetle yedik...Fotoları az ışıkta çekebildim:KK1:
$1.jpg $2.jpg $3.jpg $4.jpg $5.jpg $6.jpg $8.jpg $7.jpg $10.jpg $9.jpg

Nevoşumm uzun zamandır uğrayamıyorum topiğine ama bugün yaptığım mamaları paylaşıcamm biri pişti biri de frında ama sürprizz biraz dinlenme molam vardı pek mutfağa girip çok birşe yapamadım ama mutfağımı çok özlemişim... :KK16:

Nevoşumm uzun zamandır uğrayamıyorum topiğine ama bugün yaptığım mamaları paylaşıcamm biri pişti biri de frında ama sürprizz biraz dinlenme molam vardı pek mutfağa girip çok birşe yapamadım ama mutfağımı çok özlemişim... :KK16:
Ellerine sağlık canım:KK56:Hadi bekliyorum o zaman:KK52::KK52::KK52:Yaparsın bundan sonra inşaallah:KK16:Rabbim herşeyin en hayırlısını versin:KK16:

PİZZA
HAMURU İÇİN
3.5 su bardağı un
1/2çay bardağı sıvı yağ
1 paket maya
Aldığı kadar su(hamuru çok cıvık yaptım hatta elime yapışacak şekilde bıraktım iyice karıştıktan sonra kaşıkla karıştırdım)
ÜZERİ İÇİN
Diğer malzemeler
Ev yapımı sucuk
İstenilen kadar mantar
2 domates(yazdan hiç kesmeden tüm tüm buzluğa koymuştum hiç kokusu olmuyor tavsiye ederim)
Kaşar peyniri

SUCUĞUN YAPIMI
Yarım kg kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1yemek kaşığı yedi türlü
1 yemek kaşığı pul biber
1Baş sarmısak
Tüm malzeme karıştırılıp 1 gün dolapta bekletilir...Sonra şekil verilip streç film ile sarılarak buzlukta muhafaza edilir...Yapmadan yarım saat önce çıkartılarak çok çözülmeden istenilen şekilde kesilir:)
PİZZA YAPIMI
Hamur yoğrulur sonra diğer malzemeler hazırlanan kadar 15 dakika mayalanması için kapalı olarak bekletilir...Sonra yağlanmış tepsiye hamur iyice yayılır...Üzerine salça ve yağ ile bir harç yapılarak sürülür .Sonra malzemeler isteğinize göre yerleştirilir....Kaşar peyniri pişmeye yakın üzerine eklenir ve eriyip az kızarana kadar fırın da bekletilir...Benim elektrikler kesildi pişmeye 5 dakika kala ben hemen kaşarı üzerine ekleyip fırının sıcaklığıyla kaşarı erittim:KK5:Yine de güzel olmuştu Afiyetle yedik...Fotoları az ışıkta çekebildim:KK1:
Eki Görüntüle 666175 Eki Görüntüle 666176 Eki Görüntüle 666177 Eki Görüntüle 666178 Eki Görüntüle 666179 Eki Görüntüle 666180 Eki Görüntüle 666182 Eki Görüntüle 666181 Eki Görüntüle 666184 Eki Görüntüle 666183

nevosss naptın sennnn:KK37:

suan cok sıddetlı canım pizza cekıyor..

bende cok yaparım pizza..hamurlarımız benzemıyor ama aynı taddır muhtememeln..

ancak ben kasarı malzememının altına rendelıyorum..kesınce alttan sunuyor...:KK52::KK52:

nevosss naptın sennnn:KK37:

suan cok sıddetlı canım pizza cekıyor..

bende cok yaparım pizza..hamurlarımız benzemıyor ama aynı taddır muhtememeln..

ancak ben kasarı malzememının altına rendelıyorum..kesınce alttan sunuyor...:KK52::KK52:
Sağol canım senin de ellerine sağlık:KK56:Ben de alta dil peyniri koydum:KK56:

PİZZA
HAMURU İÇİN
3.5 su bardağı un
1/2çay bardağı sıvı yağ
1 paket maya
ÜZERİ İÇİN
Diğer malzemeler
Ev yapımı sucuk
İstenilen kadar mantar
Kaşar peyniri

SUCUĞUN YAPIMI
Yarım kg kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1yemek kaşığı yedi türlü
1 yemek kaşığı pul biber
1Baş sarmısak
PİZZA YAPIMI
Eki Görüntüle 666175 Eki Görüntüle 666176 Eki Görüntüle 666177 Eki Görüntüle 666178 Eki Görüntüle 666179 Eki Görüntüle 666180 Eki Görüntüle 666182 Eki Görüntüle 666181 Eki Görüntüle 666184 Eki Görüntüle 666183

Vaayy..Çok lezzetli görünüyor,ellerine saglık :KK56:
Bende evde pizza yaparım,çocuklar istedikçe.Sıvı yag yerine margarin koyuyorum hamuruna,birde su yerine süt..Güzel oluyor öylede,gerisi zaten aynı salçalı suyu sürüyoruz (salçalı suya kekikte ekliyorum ben) evdeki malzemeler ve aynen seninde dedigin gibi kaşar peyniri en son ekliyorum :KK34:

$image.jpg
Krep kanepeler
$image.jpg
Peynirli biber dolması
$image.jpg
Ben bunları bugün kahvaltıyaya davetli yakınım için yapmıştım
$image.jpg $image.jpg

Son düzenleme:
Vaayy..Çok lezzetli görünüyor,ellerine saglık :KK56:
Bende evde pizza yaparım,çocuklar istedikçe.Sıvı yag yerine margarin koyuyorum hamuruna,birde su yerine süt..Güzel oluyor öylede,gerisi zaten aynı salçalı suyu sürüyoruz (salçalı suya kekikte ekliyorum ben) evdeki malzemeler ve aynen seninde dedigin gibi kaşar peyniri en son ekliyorum :KK34:

Sağol canım senin de ellerine sağlık:KK56:
Ben oan kafama nasıl eserse öyle yaparım aslın da ölçü de kullanmam ama tarif vermek gerekince biraz dikkat ediyorum:KK34:Ben zeytinyağı ve tereyağından başka yağ pek kullanmıyorum.:KK34:.Çok nadir:KK56:

Sağol canım senin de ellerine sağlık:KK56:Ben de alta dil peyniri koydum:KK56:

bende bazen yan hamurunu biraz dışarıya dogru taşırıyorum.Dil peynirlerini kenarlara koyup hamuru üzerine kapatıyorum.Hani kenar kısmında peynir oluyorya,güzel oluyor.Bu sayede eşim pizzanın kenarlarınıda yiyiyor.Öyle olmazsa ortasını yiyior kenarları ayırıyor çakal :KK9:

bende bazen yan hamurunu biraz dışarıya dogru taşırıyorum.Dil peynirlerini kenarlara koyup hamuru üzerine kapatıyorum.Hani kenar kısmında peynir oluyorya,güzel oluyor.Bu sayede eşim pizzanın kenarlarınıda yiyiyor.Öyle olmazsa ortasını yiyior kenarları ayırıyor çakal :KK9:
Güzel taktik:KK51:Benim de birşey koymuyor hepsini yalayıp yutuyor:KK9:

bende yapmak ısıtoyum kanepelerden..ustunu hallederımde.altına ne koydun ekmek mı kestın kare kare...kımısı oylede yapıyorda:26:

en alttakı resım termı cekılmıs yoksa benım basımmı döndü:KK37:

Evet canım ters yüklemiş kusura bakmayın :KK17:
Altındaki krep canım krem penirle biraz lapne peynir sürüp rulo yapıp kestim üzerineda kaşar domates sosis zeydin koyuldumcanım:KK56:

sunum harika bayıldımm ellerine saglıkk bacımm:KK54::KK54:

bayılırım halana sarmasınaa ellerine saglık canımm:KK56:

SARMISAK AŞI

750gr taze
sarımısak

200 gr
kuşbaşı et

500gr yoğurt
2
çorba kaşığı un

1 su bardağı
nohut
2 kaşık tereyağı

Yeterince tuz, nane, su
YAPILIŞI
Önce et ve nohut tencereye içine tuz ve su ilave edilip konur. Nohut ve et yumuşayıncaya kadar pişirilir. Sarımsaklar 2-3 cm. uzunluğunda doğranmış şekilde tencereye eklenir.Sarımsak çabuk pişeceğinden ocaktan almadan birkaç dakika önce ayrı bir kapta
yoğurt ve un iyice çırpılır.Pişen yemeğin suyundan bir bardak eklenerek karıştırılır.Bu karışım yemeğin içine aktarılır. Aktarma sırasında yemek sürekli karıştırılır. Kaynamaya başlar başlamaz ocaktan alınır ve üzeri kızdırılmış yağlı nane süslenip servis yapılır. :KK56:Eki Görüntüle 663405 Eki Görüntüle 663406 Eki Görüntüle 663407 Eki Görüntüle 663408 Eki Görüntüle 663409 Eki Görüntüle 663410 Eki Görüntüle 663411 Eki Görüntüle 663412 Eki Görüntüle 663413 Eki Görüntüle 663415 Eki Görüntüle 663414

degişikmişş denemekk gereklii ellerine saglıkk canımm:KK54::KK54:

PİZZA
HAMURU İÇİN
3.5 su bardağı un
1/2çay bardağı sıvı yağ
1 paket maya
ÜZERİ İÇİN
Diğer malzemeler
Ev yapımı sucuk
İstenilen kadar mantar
Kaşar peyniri

SUCUĞUN YAPIMI
Yarım kg kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1yemek kaşığı yedi türlü
1 yemek kaşığı pul biber
1Baş sarmısak
PİZZA YAPIMI

ellerine saglık canımbende yaptım gecenlerdee hamuru kalın olmustu:KK9::KK9::KK9:
Eki Görüntüle 666203
Krep kanepeler
Eki Görüntüle 666204
Peynirli biber dolması
Eki Görüntüle 666205
Ben bunları bugün kahvaltıyaya davetli yakınım için yapmıştım
Eki Görüntüle 666206 Eki Görüntüle 666206

canımnasıl yaptın ne var içinn de severim degişilkliklerii bende denemek isterimm:KK54::KK54:

X