Ne yapmam gerekiyor gicik kapiyorum

Ne gibi bir öneri verelim? Çalışın desek hamilesiniz, ayrı ev için para yok, koca da iş yok. Boşan desek eşiniz harika bir koca ve sizi çok seviyor. Ne diyebiliriz

Ben burda oneri verilmesi icin yazdim sayginizi bozun diye degil.

Sizin bugün dert diye ortaya koyduğunuz şeyin ortaya çıkış biçimi, o süreçteki tercihleriniz zerre saygı haketmiyor ki, derdinizin içeriğine saygı duyulsun.

Siz hakettiğinizden değil, insanlar medeni olduklarından, insanın insana göstermesi gereken asgari saygıyı muhafaza edip konuşuyorlar yine de. Saygı görmeye ilişkin bu alınganlığınızın muhatapları burada değil, evinizde ve yatağınızda.

Kendisi de bir kadın olan birinin ağzından çıkan "Gündüz benim gece senin karın " lafındaki ataerkil düzenin kodlarını sabaha kadar yazsam, bitmez. Siz o düzenin kurbanı falan değilsiniz ama, hayatından gayet memnun, kitaba uygun tercihler yapan bir üyesisiniz, şu anda "dert" dediğiniz şey de sadece kendinize alan açmakla ilgili.

Ben kimim, doğuracağım çocuk kim olacak, ona neler sunup neler katacağım da yediğimiz içtiğimiz mıçtığımız bu dünyaya, içinde olduğumuz topluma ne katacağız... bunları bir an bile düşünmeden, hemen başlayın üremeye siz. Kayınpeder gurbette çalışır evinizi alır, ben kaynağında kesilen vergilerimle yolunuzu, kanalizasyonunuzu yaparım, huzur içinde yaşar gideriz böyle!

Evet ya, ne kadar doğru. Saygı.

Son düzenleme:

25 Haziran'da hamilelik şüpheniz varmış. Doktora gittiniz mi, ne kadarlık hamilesiniz şu an ?

Çok enteresan hayatlar bunlar. Dizisi çekilse böyle şey mi olur dersin. Oluyormuş

Yazık etmişsin kendine ne diyelim. Kayınvalidenin oğluna senin için gündüz benim karım gece senin karın demesi bile özetliyor her şeyi. Oğluna oyuncak kendine hizmetçi almış gibi davranıyor belli. Kocanın da sorunu yok çünkü herşey ayağına geliyor karısı da yanında e daha ne olsun. Kabul etmişsin ama pişmanlık için çok geç. Alışmaya bak. İşe girip çalışamazsın da hamilesin. Keşke düzen oturttuktan sonra çocuk yapsaydınız. 7 aylık evliliğe çok erken bebek haberi.

Siz bu yüzyılda kayınvalide ile yaşamayı kabul ettiğinizde anneniz ya da büyüğünüz bugünü öngörerek uyarmadı mı?
Kayınpederiniz size ev almaz , kendine araba alırsa eşinizin kullanmasına belki müsade eder.
Kayınvalidenin rencide edici sözlerininkabul edilir bir yanı yok, sizi ne kadar değersizleştirmiş.

Babası yurtdışında işveren falan mı hem ev hem araba beklentisi ağzımı açık bıraktı

Özelinize, mahreminize düşkünseniz ayni evde işiniz yoktu.
Babam ev alsin, yok babam araba alsin...
Onlari size alsalar bile hic bir karsilik beklemeden, size hic karismadan alacaklarini ve hayatinizdan cekileceklerini mi dusunuyorsunuz. Alinan ev yakindan alinir muhtemelen. Gidersiniz kvnin evine temizlge, misafir agirlmaya yine iyi ihtimalle.

Daha kendinize bakamiyorsunuz kocanizla, gitmis bi de cocuk yapiyorsunuz.

Bazi insanlar cidden 0 hayat tecrübeyle böyle kosa kosa gidip hamile kalmalari beni benden aliyor. Calismamak icin mi tüm bunlar? Alismaya calisin. Ne kayinvalide sizi birakir, ne kayinpeder size ev alir. Bunlari evlenip hamile kalmadan isteyecektiniz. Kayinvalidem bosuna para bir silah demiyor. Kendi durusunuz olmasa böyle sıkışıp kalirsiniz. Sahsen hamile kalmak yerine bir ise girir para biriktirirdim. Ama buna da bir bahane gelir simdi. Kolay gelsin

Çocuk için acelen neydi ? Sen ayrı eve çıkmayı unut.

Size diyecek hiçbirşey yok.
Koşa koşa ailesiyle yaşayıp birde hemen çocuk yapıyorsunuz. Ondan sonra ne yapim ne yapim.
Yani ne yapabilirsin?
Ya eşin adam gibi biri çıkacak ayrı eve taşıyacak seni (oda zor) Öyle olsa zaten oraya tıkmaz.
Yada boşanacaksın.
Yada bu çileye devam edeceksin.

Ev alacak insan zaten alırdı. Ben çok büyük kavga gürültü olmadan o evden ayrilabileceginizi düşünmüyorum. Ha ayrıldığınizda da eşinizle birlikte mi ayrilirsiniz yoksa boşanmak üzere mi ayrilirsiniz bunu bilemiyorum.

Her evi olmayan birlik yaşamıyor bence çıkın kiraya he çıkmıyorsa sorun yaşatın mecbur çıkmak zorunda kalsın yoksa siz kayınvalideniz ile ya kötü çıkarsınız o evden ya da hiç çıkamazsınız kayınpeder iyi kazanıyorsa ilk başlarda yarı kiraya destek olsun en kötü

Herkes seçimlerinin sonuçlarını yaşar ya böyle yaşamaya devam edeceksiniz ya da ayrılacaksiniz ben birakin birlikte yaşamayı yakin bir yere taşınma ihtimalim var diye kafayı bozuyorum

Bu hayatı kendiniz seçmişsiniz. Kendi düşen ağlamaz hata üstüne hatalar. Hiç ağlama çocuk doğumca hemen bi kaç tane daha yap sürekli üremeniz lazım çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…