Ne yapmam gerekiyor gicik kapiyorum

Alisa0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2024
24
-28
merhaba. Esimle severek evlendik 7 aydir evliyiz. Bu arada hamileyim. Ailesiyle yasiyoruz. Esimin babasi yurtdisinda calisiyor 6 ay sonra gelicek. Esimin ailesi herseye cok karisiyor hele babasi ordan kendine ait olan olmayan herseye karisiyor. Ailesi her odaya girdigimde napiyordun diye darliyor, odama girdiklerine kapiyi tiklamadan giriyorlar. bu insanin ozeline girmek demek. Kaynanamda dun esime diyorki gunduz benim karim gece senin. Bende dedimki gunduz gece farketmiyor ben onun karisiyim. Rahatsiz oluyorum diken ustunde yasiyorum sanki. Evlendikten biraz sonra gercek yuzlerini goruyorum simdi. Esimle birbirimizi cok seviyoruz onunla evlendigim icin pisman degilim. Ama ailesiyle yasamak istemiyorum bunu kabul ettigim icin pismanim. Boyle yapacaklarini dusunemedim cunki ilk basta cok farkliydilar. Babasi 6 aydan sonra geldiginde daha cok sinirlerim bozulacak. Simdiden cocuguma karisiyorlar. Esimin babasi geldiginde esim ona bize ev almasini soyleyecek. O zamana kadarda doguma yakin bir surec olacak bilmiyorum nasil olucak diye. Esime kiralik ev bakalim kendi duzenimiz olsun diyorum ama nasil idare edicez diyor hamileligimi nasil gecirecegimi soruyor evde yalniz olucaksin ben ise gidince diyor. Bende diyorum her evli cift her hamile olan birisi aileyle yasamiyor ki. Sonra dedi kapat bu konuyu bir daha acma diye. Ama kendisi arabada istiyor aslinda babasi gelince araba alacaktı ben ev istemesini soyledim ama yinede ikisinide istedigini soyluyor. Ya geldiginde araba isterse? ya da ev almazlarsa? Ve ya hamileligimi bahane ederlerse? Bunlari dusunuyorum. Ne yapmam gerek? Gercekten cok stres yasiyorum ne kadar calissamda stres yapmiyim diye yapamiyorum iste.. Bebegime zarar vermek istemiyorum. Konuyu acsam sinirlenecek. Ne yapmaliyim onerileriniz nelerdir?

Bunu ilk aylardan çocuk yapıp onlara daha da muhtaç olmadan önce düşünseydin verecek birkaç akıl olabilirdi ise gir, blöf yap ailene git vs ama daha ne yapılır ki?
Kaynananin kendi çocuğu gibi bakacağı bir çocuğun taşıyıcı annesisin şu an. Ona da der 'gündüz benim çocuğum gece senin'
Hatayı düşünmeden kaynana evine gelerek , mutlu muyum diye bakmadan hemen hamile kalarak yapmışsın. Böyle saçma şekilde gelişine düşünmeden yaşarsan mutluluk, huzur nasıl gelsin sana?

Eski mesajlarınıza baktım, 7 aydır kaynana evinde eseriniz, 7 aydır da çocuk için uğraşıyorsunuz hatta doktora gitmişsiniz.
Bu hayatı siz seçmişsiniz, sevmeye calisin:) bu devirde kimse size ev almaz. Kaldı ki niye alsın karısıyla ne güzel yaşıyorsunuz işte. Ev alsın da eşi hizmetçisiz ay pardon gelinsiz torunsuz mu kalsın?

Hiçbir halt yapamazsınız artık.
Ha şöyle olurdu;
Evlenince ikinizde bir süre çalışıp para biriktirip daha sonra belki kendileri arzu ederlerse size maddi destek yapabilirlerdi.
Ardından hem eviniz belki arabanız ve kendi düzeniniz olurdu. Doğum yapınca bir süre size destek olurlardı sonra yine herkes kendi evine.

Ben burda oneri verilmesi icin yazdim sayginizi bozun diye degil. Ilk önce çocuğum olmasini kendim istiyorum kendim istemesem bunu bana kimse mecbur yaptiramaz. Dedigim gibi evet kendim sectim ailesiyle yasamayi ve sectigim icinde pismanim zaten.

Bu ışıltılı hayatı kendisi seçmiş o zaman, parlaya parlaya dursun ses etmeden

Eşinizle birbirinizi sevmiyorsunuz kuzum daha doğrusu sen onu seviyorsun o da asalak gibi yaşamayı seviyor. Madem ev geçindirecek bir adam değil ne diye evlendi ve pattadanak çocuk yaptı. Kolay mı çocuk bakmak ne kadar ihtiyaçları var.

Gündüz benim karım, gece senin mi
Bu hayatı siz seçmiş, koşa koşa cocuk yapmışsınız.
O kaynana sizi bırakmaz, daha torunu gelecek.
Eşinizin de sizi düşündüğü yok. Babası da yurt dışında size ev, araba almak için çalışıyordu zaten. Daha çok beklersiniz.

Son düzenleme:
E tamam da bugün mü pişman oldun? En başından beri hamile kalmak için uğraşmasın daha yeni hamile kalmışsın. Şimdi mi gözüne kötü göründü yaşamın?
Madem sevmiyordun o evde yaşamayı, çıkmak istiyordun kendini o eve daha da bağımlı hale getirmeden önce eşini "ben de çalışayım küçük bir eve çıkalım, beraber ödeyelim" diye ikna etseydin. Eve çıktıktan sonra biraz bebeğin eksiklerini tamamlar, kenara köşeye atmalık altin alır doğum izinden sonra işi bırakırdın, kaynana evi defteri de kapanırdı.
Sen en olmayacak şeyi yapıp hamile kalmışsın. Artık o evden ayrılamazsin büyük bir rezillikli kavga çıkmadan
Cunku bahaneler hazır;
♡Hamileyken tek kalamazsın Allah korusun başında annem var ne güzel
♡İlk zamanlar bir bilen lazım bebek bakmak için, başında annem var ne güzel
♡çocuk hareketlendi, hem çocuk hem ev uğraşacaksın, bak başında annem var ne güzel.
Cocuk az daha büyüyüp şartlar müsait olunca da zaten ikinciyi, üçüncüyü yaparsınız. Gül gibi geçinip durursunuz

Eşin çocuk mu ki babası ona ev veya araba alsın? Sen çocukla mı evlendin?

Kv nin " gündüz benim karımsın" demesi mide bulandırıcı. Ama milletin evine yerleşirseniz onu da der, başka terbiyesiz şeyler de der. O eve yerleşerek bu hakkı onlara vermişsiniz.

Kocan bir ev kirası bile ödeyemecekse neden evlenmiş? Kocalık mı oluyor bu şimdi? Sizin eviniz yok dolayısıyla evli değilsiniz. Adı üstünde "ev" li. Sizinkisi evcilik oynamak olmuş, kusura bakma.

Kocanla sorunun yokmuş güya ama tüm bu yaşanılanların sorumlusu kocan. Çünkü kocanın gündeminde ayrı eve çıkmak yok. Anca babası ev satın alırsa çıkarmış. Ne saçma işler!

Koşa koşa gidip niye üreme ihtiyacı duydunuz? Daha kendinize ev tutacak paranız yok çocuk yapıyorsunuz cehalete bak ! Sizin gibi insanların kısırlaştırılmasınsan yanayım ben. Korunmak diye bir şey var bin tane yolu var! O çocuğa gelecek verebilecek insanlar değilsiniz ! Böyle böyle toplumun kültür seviyesi diplere düşüyor sayenizde ! Ye iç seviş doğur ! Başka göreviniz yok hayatta çok net profil analizi yapabilirim size ! Sayfalarca hakaret ederdim de neyse

Önerim, kocan ekonomik olarak bağımsız olsun. " Babam ev, araba alsın" demesin. Kira bile olsa ayrı eve çıkın. Başka yolu yok. Yoksa daha çook çekersin bu aileyi.

Babası gelince ev istesin babasından araba istesin derken hiç rahatsız olmuyor musunuz? Sizin babanız yok mu? Kocanız asla o evden çıkmaz çıkmak istemiyor sizi kandırıp duruyor. En sonunda baklayı ağzından çıkarmış, bu konuyu bir daha açma demiş. Ailesinin evi olmasa karısını çocuğunu sokakta yaşatacak adamla niye evlendiniz diye sorunca da atar gider. Adam haklı, size bakamıyor ev açamıyor aile olduğunuzun farkında değil çocuğa nasıl bakacak. Otur oturduğun yerde anam ne derse o diyor, siz ne anlıyorsunuz bundan? Ayakları üstünde duramayan, eşiyle çocuğuyla çekirdek aile kurduğunun bilincinde olmayan sünepenin tekiyle evlenmişsiniz ve maalesef o evden çıkamayacaksınız çünkü sizden başka çıkmak isteyen yok.

Ya ben her şeyi geçtim de kocanız sizin arkanızda bile durmuyor. Siz mutsuzum vs diyorsunuz hala yok ev değil ben araba istiyordum diyor bu nasıl bir sevgi nasıl bir mantık. Ezdiriyor sizi ailesine karşı daha da ezdirir gibi. Kendisi de öyle bir baltaya sap olmamış hala babasından bir şeyler bekliyor. Biraz erkeklik gururu yahu!!!!

Eski nesili anlarım ama, yeni nesil, neden iş güç sahibi olmadan evlenir ki? Sanırsın ki evlilik kaçıyor. Sen önce bir oku, meslek sahibi ol, koca adayları kendisi geliyor zaten. Seçilen değil, seçen taraf oluyorsun (aklını kullanırsan)

Ben anneci ve babacıyım. İçimde okuma isteği vardı. Bana okuma deselerdi şu devirde devlete sığınır yine okurdum. (Ailem okunmadı diyenlere)

Acı gerçek, çalışıyorsan bir saygınlığın var. Ev hanımlığı kolay mı? Ama kaç erkek, bugün çok yoruldun diyor? Resmen yok sayıyorlar. İstisna elbet var ama, onu bulmak şans meselesi.

Ailem okutmadı derler, korkarlar karşı çıkmaya ama, koca desen kaçan çok. Madem bu kadar asilik yaptın, okumayada asi ol.

Bir kadının, üretmemesine, koca eline bakmasına, daha ekonomik olarak bağımsız hale gelmeden evlenmesine, çocuk yapmasına dehşetle karşıyım.

Böyle kv. Evine muhtaç olursunuz işte. Kocan ve sen önce bir bağımsız olun, sonra evlenin. Kusura bakmayın, kendini düşünmeyeni, kimse düşünmez.

Çalışan her zaman doğru kritik yapmayı bilir. %100 olmasa bile bilir. Haklarını bilir, boşansa ayakta durmayı bilir. (İstisnalar hariç)

Ayy çok sinirleniyorum, bir kadının bu derece kendini düşürmesine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…