Ne yapmam gerekiyor gicik kapiyorum

Insan önce hayatını kurar sonra çocuk yapar. Eşiniz ve siz bir ev kurup kirasını ödeyecek durumda değilken hamile kalırsanız kim ne çözüm önerebilir ki ? Koca adamdan ev araba istemek de nedir bana çok utanç verici geldi bu durum. Bu durumda sineye çekmekten başka hiçbir yolunuz yok bencede bu konuları açıp huzur kaçırmayın siz bile isteye lades demişsiniz. Oyunbozanlık yapmayın

Esimin babasi geldiginde esim ona bize ev almasini soyleyecek.
Esime kiralik ev bakalim kendi duzenimiz olsun diyorum ama nasil idare edicez diyor
Ama kendisi arabada istiyor aslinda babasi gelince araba alacaktı
Sizin ekonomik özgürlüğünüz yok.

Çok iyi anlıyorum sizi, buna benzer olayları en son üniversitede cep harçlığımı babam veriyorken, beni okutuyorken yaşamıştım.
Tatile mi gitmek istiyorum baba tatile gidebilir miyim diyordum. Kendime yeni bir teknolojik cihaz mı almam gerekiyordu baba alır mısın diyordum. Çoğunlukla da istediğim gibi olmuyordu hiçbir şey, her yaptığıma karışılıyordu.
Neyse bu durumdan kurtulmak için üniversite biter bitmez çalışmaya başladım, şu an tek yaşıyorum kimse napıyorsun demiyor, saat kaç oldu nerdesin demiyor, ne yapıyordun demiyor vb.
Ama dediğim gibi ben üniversite öğrencisiydim o zamanlar.
Evli ve çocuklu olsam şunları yaşamaya utanırım.
Bence hayatta bazı şeyleri belli bir sıra ile yapmak gerekiyor.
Ekonomik olarak özgürlüğünü kazan, evlen, evliliğin otursun, sonra çocuk yap gibi.
Siz başkalarının ağzına bakarsanız bana araba al ev al diye onlar da her şeyinize karışır.
Bu konuyu açarken ne duymak istediniz bilmiyorum ama, yapmanız gereken kendi başınıza karı koca bir şeyler başarabilmek.
Bir evin sorumluluğunu alamayacak acizlikte olan adamları önce koca sonra baba yapma kısmına girmiyorum olan olmuş zaten. Siz daha böyle çok şikayet edersiniz.

Son düzenleme:
Muhtemelen yaşın çok genç.Ama bunun gençlikle alakası az.Daha çok mantıklı düşünmekle alakası var.32 yaşında evlenip yine de 1 yıl çocuk istemedim.Evliliğimi gözlemledim,acaba anlşabilir miyiz diye.Üstelik işim vardı,evim ayrıydı.Bu kadar olmasa da 18 yaşımda da mantıklı düşünebiliyordum.Bazı kafalar hiç değişmiyor.Ne diyelim ki!

Adam kapat konuyu demiş. Burda açsan ne açmasan ne. Hicbir zaman senin istegin olmayacak o evde. Sana verilen kadarina razi olacaksin. Sırf sen de degil, şimdi cocugun da ayni kaderi paylaşacak seninle. Sahip oldugun kadariyla mutlu olmaya bak. Yoksa hep mutsuz olursun.

merhaba. Esimle severek evlendik 7 aydir evliyiz. Bu arada hamileyim. Ailesiyle yasiyoruz. Esimin babasi yurtdisinda calisiyor 6 ay sonra gelicek. Esimin ailesi herseye cok karisiyor hele babasi ordan kendine ait olan olmayan herseye karisiyor. Ailesi her odaya girdigimde napiyordun diye darliyor, odama girdiklerine kapiyi tiklamadan giriyorlar. bu insanin ozeline girmek demek. Kaynanamda dun esime diyorki gunduz benim karim gece senin. Bende dedimki gunduz gece farketmiyor ben onun karisiyim. Rahatsiz oluyorum diken ustunde yasiyorum sanki. Evlendikten biraz sonra gercek yuzlerini goruyorum simdi. Esimle birbirimizi cok seviyoruz onunla evlendigim icin pisman degilim. Ama ailesiyle yasamak istemiyorum bunu kabul ettigim icin pismanim. Boyle yapacaklarini dusunemedim cunki ilk basta cok farkliydilar. Babasi 6 aydan sonra geldiginde daha cok sinirlerim bozulacak. Simdiden cocuguma karisiyorlar. Esimin babasi geldiginde esim ona bize ev almasini soyleyecek. O zamana kadarda doguma yakin bir surec olacak bilmiyorum nasil olucak diye. Esime kiralik ev bakalim kendi duzenimiz olsun diyorum ama nasil idare edicez diyor hamileligimi nasil gecirecegimi soruyor evde yalniz olucaksin ben ise gidince diyor. Bende diyorum her evli cift her hamile olan birisi aileyle yasamiyor ki. Sonra dedi kapat bu konuyu bir daha acma diye. Ama kendisi arabada istiyor aslinda babasi gelince araba alacaktı ben ev istemesini soyledim ama yinede ikisinide istedigini soyluyor. Ya geldiginde araba isterse? ya da ev almazlarsa? Ve ya hamileligimi bahane ederlerse? Bunlari dusunuyorum. Ne yapmam gerek? Gercekten cok stres yasiyorum ne kadar calissamda stres yapmiyim diye yapamiyorum iste.. Bebegime zarar vermek istemiyorum. Konuyu acsam sinirlenecek. Ne yapmaliyim onerileriniz nelerdir?
Hamile hâlinizle sizi daha da üzecek şeyler yazmak istemezdim ama neden kendinizi bir aileye muhtaç duruma soktunuz? Yok ev isteyelim, yok araba isteyelim. Eğer bunları isterseniz ve size verirlerse tamamen üzerinizde hak iddia edecekler. Hem sizin hem eşinizin hem çocuğunuzun üzerinde hem de. Kendini bilen, kendini yetiştirmiş bir eş ailesine denk gelmediğiniz için üzgünüm. Ama en baştan buna tamam dediğiniz için de kızdım. Böyle değillerdi demişsiniz. Hani maksimum ne kadar iyi olabilirler ki ev ev üstüne kurduktan sonra? Eğitiminiz mesleğiniz var mı? Bebeğiniz biraz büyüyünce çalışıp el ele verip ayrı eve çıkmayı konuştunuz mu? Eşiniz de kendisini bağımlı hâle getirmiş. Oyuncak ister gibi bir şeyler istememesi lazım. Aile babası olacak yakında. Yaşlarınız mı küçük?

merhaba. Esimle severek evlendik 7 aydir evliyiz. Bu arada hamileyim. Ailesiyle yasiyoruz. Esimin babasi yurtdisinda calisiyor 6 ay sonra gelicek. Esimin ailesi herseye cok karisiyor hele babasi ordan kendine ait olan olmayan herseye karisiyor. Ailesi her odaya girdigimde napiyordun diye darliyor, odama girdiklerine kapiyi tiklamadan giriyorlar. bu insanin ozeline girmek demek. Kaynanamda dun esime diyorki gunduz benim karim gece senin. Bende dedimki gunduz gece farketmiyor ben onun karisiyim. Rahatsiz oluyorum diken ustunde yasiyorum sanki. Evlendikten biraz sonra gercek yuzlerini goruyorum simdi. Esimle birbirimizi cok seviyoruz onunla evlendigim icin pisman degilim. Ama ailesiyle yasamak istemiyorum bunu kabul ettigim icin pismanim. Boyle yapacaklarini dusunemedim cunki ilk basta cok farkliydilar. Babasi 6 aydan sonra geldiginde daha cok sinirlerim bozulacak. Simdiden cocuguma karisiyorlar. Esimin babasi geldiginde esim ona bize ev almasini soyleyecek. O zamana kadarda doguma yakin bir surec olacak bilmiyorum nasil olucak diye. Esime kiralik ev bakalim kendi duzenimiz olsun diyorum ama nasil idare edicez diyor hamileligimi nasil gecirecegimi soruyor evde yalniz olucaksin ben ise gidince diyor. Bende diyorum her evli cift her hamile olan birisi aileyle yasamiyor ki. Sonra dedi kapat bu konuyu bir daha acma diye. Ama kendisi arabada istiyor aslinda babasi gelince araba alacaktı ben ev istemesini soyledim ama yinede ikisinide istedigini soyluyor. Ya geldiginde araba isterse? ya da ev almazlarsa? Ve ya hamileligimi bahane ederlerse? Bunlari dusunuyorum. Ne yapmam gerek? Gercekten cok stres yasiyorum ne kadar calissamda stres yapmiyim diye yapamiyorum iste.. Bebegime zarar vermek istemiyorum. Konuyu acsam sinirlenecek. Ne yapmaliyim onerileriniz nelerdir?
Kp sevmiyorsunuz ama ev aldın diyebiliyorsunuz, birlikte yaşamayı kabul ediyorsunuz ama şimdi pişmanım diyorsunuz.
Karı koca çalışıp kimseye muhtaç olmadan avuç açmadan başınızın çaresine bakamıyorsunuz ama çocuk yapmayı biliyorsunuz.
Yani bu saatten sonra artık yapacak pek bi şey yok, eşiniz kiraya çıkmaz. Sizde kendinizi alıştırsanız iyi olur.

Ev üzerine ev kurup bir de atlı kovalar gibi çocuk yaparken aklınız neredeydi? Ne kendi ayakları üzerinde durmak var, ne elle tutulur maddiyat var ama hemen evlenip çocuğu ihmal etmeyin aman. Kendi düşen ağlamaz

Sizin bugün dert diye ortaya koyduğunuz şeyin ortaya çıkış biçimi, o süreçteki tercihleriniz zerre saygı haketmiyor ki, derdinizin içeriğine saygı duyulsun.

Siz hakettiğinizden değil, insanlar medeni olduklarından, insanın insana göstermesi gereken asgari saygıyı muhafaza edip konuşuyorlar yine de. Saygı görmeye ilişkin bu alınganlığınızın muhatapları burada değil, evinizde ve yatağınızda.

Kendisi de bir kadın olan birinin ağzından çıkan "Gündüz benim gece senin karın " lafındaki ataerkil düzenin kodlarını sabaha kadar yazsam, bitmez. Siz o düzenin kurbanı falan değilsiniz ama, hayatından gayet memnun, kitaba uygun tercihler yapan bir üyesisiniz, şu anda "dert" dediğiniz şey de sadece kendinize alan açmakla ilgili.

Ben kimim, doğuracağım çocuk kim olacak, ona neler sunup neler katacağım da yediğimiz içtiğimiz mıçtığımız bu dünyaya, içinde olduğumuz topluma ne katacağız... bunları bir an bile düşünmeden, hemen başlayın üremeye siz. Kayınpeder gurbette çalışır evinizi alır, ben kaynağında kesilen vergilerimle yolunuzu, kanalizasyonunuzu yaparım, huzur içinde yaşar gideriz böyle!

Evet ya, ne kadar doğru. Saygı.
Bi mesaj bu kadar mı güzel olur

Siz hangi kafayla aileyle yaşamayı kabul ettiniz? Erkek ailesi kadın ailesi farketmez zaruri durumlar hariç (deprem yangın vb) o da kısa süreli ev ev üstüne olmaz.
Ayrıca eşinizin işi yok mu kiraya çıkın.

Kac yasindasiniz cokmu ufaksiniz kvde ile yasamayi nasil kabul ettiniz anlamadim her hamile tek basina evinde duruyor ne sacma bir bahane bulmus esiniz ayri ev cikmak yerine altina araba isticek gibi duruyor siz hatayi cok basinda yapmissiniz insallah ikna edebilirsiniz ayri ev icin birde ne bu acele hemende hamile kalmissiniz

Kayınvalide diyor ki; gündüz bana gece sana hizmet edecek.

Normalde bu durumdaki hemcinslerime üzülürüm ama sizi üzülemedim maalesef. Çünkü anladığım kadarıyla bu yaşam tarzı sizin için çok normal, normal olmayan tek şey kv ile kp nin çok fazla karışması biraz daha az karışsalar sizin hiç probleminiz olmaz bence

Bence siz hamile kalırsanız ayrı eve çıkmaya eşinizi ikna edebileceğinizi düşündünüz , yanıldınız .
Başka neden bulamıyorum bu kadar istekle hamile kalmanıza .

Evlerden ırak

Hele şu cümle midemi bulandirdi benim evli olduğum.. Allah'ım hakaret etmicem- kişi şöyle diye diye mahvetti beni de evliliğimizi de
Bunu ne diye soyluolar sizce? Evde yalniz bi haltlar karıştırma diye mi tek basina huzur bulma diye mi yoksa gerçekten bebek olarak görüp korkarsin diye mi :)?

Kayinvalide ve kayinpeder ölene kadar birlikte yaşayacaksınız. Eşiniz babasının üzerinden geçinmeye devam edecek, siz gündüz kayinvalidenin ve evin hizmetçisi olarak hayatınıza devam ederken gece de eşinizin yanına gidip belki 2 3 çocuk daha yaptirilacaksiniz ki evden gidemeyesiniz.
Kayinvalide ile yaşamayı kabul ederken düşündünüz gerçekten?
Tavsiye istemişsin, ayrıl.

Son düzenleme:
Evrenin simülasyon olduğu iddialarını destekleyecek konulardan biri daha. Siz 5434679952467 kadın tam olarak aynı hayatı yaşamayı nasıl başarıyorsunuz?

Biriniz de desin ki "2 senelik evliyim hamileyim ya da "kayınvalide evindeyim ama çalışıyorum" ya da "kocam ayrı eve çıkmak istiyor ama ben nasıl geçineceğiz diyorum istemiyorum".
İstisnasız hepsi mesleksiz ve işsizken genç yaşta yapılmış evlilik, daha yarım yıl olmadan uğraşa uğraşa hamile kalmak, ev geçindirecek parası olmadığı halde şey derdine evlenmiş aile eline bakan sünepe bir koca şeklinde paket halinde geliyor.

Şu saatten sonra ne tavsiye verelim ki? Babama araba alıracağım diyen bir çocukla çocuk yapmadan önce fikir sorsaydınız keşke. Adam ev, geçim, bağımsızlık derdinde değil oyuncak peşinde. Sanırsın her şeyi tam, bir tek arabası eksik kalmış.
Bu adam parasını yediği ailesine karşı gelip çıkar mı sizce o evden?
Ya boşanacaksınız ya da alışmaya çalışacaksınız.

Bunu ne diye soyluolar sizce? Evde yalniz bi haltlar karıştırma diye mi tek basina huzur bulma diye mi yoksa gerçekten bebek olarak görüp korkarsin diye mi :)?
Ben calisirken sen gezeceksin demişti😅 Ama asıl amacı o olduğunu sanmam gercekten yalnız bırakmak istememistir ama neye yarar yuvamız yikildi gitti
Sonradan dedi bıraksaydim seni evde ne olurdu ki ama iş işten geçti birbirimizden soğuduk ailesiyle sorunlar yasadim

Sevdiginiz adam daha size ayrı ev açamıyor,ana babadan ev araba isteyen evlerinde yaşayan bir asalak,gencsiniz aşk gözünüzü kör etmiş, başınızı yakmişsiniz haberiniz yok .....
Sizi kv yanına evlendiren anne babada ,sizi uyarmayan eş dostta çok hatalı,ama söyleseler de dinlemediniz sizi çok seviyor dimi,o kadar seviyor ki mutsuz olduğunuzu bile bile rahatini düşünüyor.

X