Ne yapmam gerekiyor gicik kapiyorum

ilk cümlelerden sonra okumadim konuyu, çünkü gerek yok. Milletin evine coreklenip evlenir evlenmez uremeyi biliyosaniz sectiginiz hayata sikayet etmeden katlanin.

Ya siz ne yaşıyorsunuz Allah aşkına? Kendi kirasını ödeyemeyecek insanler neden koştura koştura evlenip çocuk yapıyorlar? Baba bana ev al, baba bana araba al diyen adam baba mı olacak? Odasında takılırken sen burada yapıyorsun diye hesap sorulan kadın anne mi olacak? Çok acayipsiniz, çok. hayatı evcilik oyunu zannediyorsunuz. Ayrıca istediğin kadar gıcık ol, adamın evinde yaşıyorsun ağzını açıp tek kelime edemezsin. Odana da girer, sorguya da çeker. Ha adabı muaşeret olarak yapmamalı bunları ama kocaman adam o terbiyeyi almamışsa senin de yapabileceğin bi şey yok.

Biz gerçekten büyük salakmışız diyorum bazen. Düzen kuracağız diye ne emekler vermişiz kimseye minnet eylemeden. 8 yıl bekledim ben çocuk için, 8 yıl. Hazırlanalım, bakabilecek duruma gelelim diye. Kimse bize bir şey almak zorunda değil diye ana babalardan çöp istemedik de yeni gelin evimi öğrenci evimin eşyaları ile düzdüm de zamanla tamamlandı her şey. Milletteki rahatlığa bak.

Ben çok da uzun süredir takip etmememe rağmen buradaki konuların çoğu bu kalıpta. Hep aile evine gelin giden gencecik, işi gücü sadece bir düğün ve kahve sunumu olan, aslında başta böyle sorunlar olacağını bilen ama kocam da kocam nidalarıyla kayınvalide evine yerleşen kadınlarımız… Bu sorunların olacağını anneniz bile söyler size ya onlar da bu şekilde şeyler görmüş geçirmiştir. Bunu kabul ettiyseniz eşiniz de sizin rahatınızı düşünmemişse kusura bakmayın ama müstahak bunlar size. Ne diyelim ki ne akıl verelim ? Bi de koştura koştura çocuk yapmışsınız çünkü kayınvalideniz size kısır falan derdi değil mi ilk iki ayda çocuk olmazsa. Kayınpederden de ev araba isteme yüzsüzlüğünüz var madem kendi ailenizden de isteyin bir yazlık alsınlar size. Pardon sizin kayınvalidenizin karısı olmanızın hizmet bedeli değil mi o ev araba bunu onun karşılığı olarak görüyorsunuz :) Çocuğunuzu da istediğiniz gibi büyütme imkanınız yok üzgünüm kayınvalideniz kendine çocuk yapacak onu da. Önceden üzülüyordum bu hayatlara ama artık üzülmüyorum milyonlarca örneği olan bir sorunu seçiyorsanız daha beterini de yaşayabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…