Ne yapacağımı şaşırdım lohusa halimle.

Sizce ne yapmalıyım

• Eşinle konuş tepki göster

OY: 42 84,0%
  • Hiçbir şey yokmuş gibi davran

OY: 8 16,0%

• Ankete Katılan
    50
Çok üzücü insanların halden anlamaması hâlbuki kayınvalideniz de anne olmuş ve bu donemdekit mahrumiyet sorununu anlaması gerekir.
Bebeginiz için endişe etmeyin emzirmeye devam edin ama oldu ki mama vermek zorunda kaldınız asla biberon vermeyin. Benim bebeğimde meme reddi oldu biberon yüzünden. Ten temasını kesmeden yani hortumla falan memeden veriyorlar o tür vollari deneyin.
Bir de benim kızım 3.150 doğdu ve sonra 2400 e kadar zayıfladı. 1 ayın sonunda toparlamış oluyorlar.

Canım bana vitamin verilmedi
Hangi vitmainleri kullandın hangi doktorun yazdı

ee 3 hafta hastanede olunca yeni çıkmışsınız bu kadar olayı ne ara yaşadınız? ayrıca sorununuz neydi ki o kadar hastanede yattınız? bebekte sorun olsa bile sizi taburcu ediyorlar siz sadece süt için gidiyorsunuz. Hem yemek bakım bekleyip hem laf ediyorsunuz bana yemek yapmadı beslenemedi diye. Anneniz yoksa ki yok herhalde o zaman doğumdan önce dolaba hazır birşeyler koysaydınız. Evde eşinizde var nası akşam 10 da yemek hazırlıyor eşiniz acıkmıyor mu? ya beklentiniz olmayacak ya da laf etmeyeceksiniz. Kendi kendiniz yeteceksiniz herkes desteği yok sonuçta. Ayrıa bu insan madem hastanede üzerinize yürüdü hakaret etti hala evine yemek yapmak temizletmek için niye çağırdınız?

Bende ilk zamanlar biberon veriyordum almak istemiyordu ağlıyordu.
Bende kaşıkla siringayla verdim
Inşallah bizimki de öyle olur..
Şuan eşime yansıtmadan kendim halledicem
Ona ve ailesine yaknsitirsam sadece sorun devam edicek hiç bişey olmamış gibi bildiğimi okumaya devam edeceğim sanirim

Çünkü aklıma geldikçe moralim dibe vuruyor.
Ek olarak agliyorum kendimi ifade edemiyorm

Cikalı bir hafta oldu bebegim yenidogan servisinde yattı refakatçi olarak annesi kalıyor orada

Ben beklemedim ve hastanedeyken bile beni aradiginda asla cevap vermedim.
Evime tüm olanlara rağmen geldi

Insanlara eşime sözde yardım yemek için geldiğini ifade edip bir yemek hazırlamadı gündüz.
Eşim geç geliyor işten
9.buçuk ile 10 buçuk arası yaz olduğu içinonların geliş saatine göre hazırladı

Olan olmuş artık şimdi güçlü ol,
Eşine de sağolsunlar düşündüklrri için çağırıyorlar ama toparlandim her işimi yapiyorum. Çocuğuma bakiyorum artık de,
Onlarla da kavga etme mesafeni koru
Bişey derlerse aynısını de güler yüzunle dik dur. Bundan sonra da herkese ederi kadar davranirsin

eşim zaten şu an babamın benimle konuştuğundan haberi yokmuş gibi davranıyorum Ben de o yüzden Hiç konuyu açmadım telefonla aradığımda beni o yüzden şimdilik bir şey demeyeceğim konusu açılırsa da dediğin şekilde cevaplarım Zaten ben ne kadar güler yüzlü olmaya çalışsam da çocuğunla ilgilenmeye çalışsam da onların gözünde beceriksiz tecrübesiz suratsız bir insanım.
Herşeyi öyle işlerine geldikleri gibi anlatıyorlar ki şaşırıyorum

Loğusa olmak çok farklı birşey zaten. Sürekli depresif ve hüzünlü olunuyor. En iyisisi bosverin kayinvalidenizi falann esiniz konu açarsa da kapattirin, simdi bebeğinize odaklanin. Sütünüzü arttirin, devamlı emzirin. O insanlardan da uzak durun pisimolojinizi iyice topladıktan sonra konusursunuz.
Biberona çok dikkat edin. Benim bebeğim ilk hafta emdi sonra biberon yüzünden bıraktı. Emzirmeye calisinca ağlamaktan morarıyordu o derece. Mecbur 5 ay sagarak verdim sonra da sütüm bitti. Siz biberon konusunda taviz vermeyin, mamayı ten temasını kesmeden vermenin yollarına bakin (eğer zorunda kalırsanız). Ten temasından kastım kucaga almanız degil, sizin teninizden emmesi.

başınızda böyle pasif bir eş olduğu sürece biz size ne yapmanız gerektiğini söylesekte boş. Allah kolaylık versin.

Beslenemiyorum demek ne demek yapin kendinize corbadir bulgur pilavidir sut yogurt bakliyat ne bileyim kofte vb.çocuk degilsiniz ya siz boyle soylerseniz sizi cagirmalari beceriksiz diye dusunmeleri cok normal..
Bir babaanne niye bebege beddua eder bana pek mantikli gelmedi bu soylem.

Ahh bu kv ler varya , benımde cocugum kıloluydu doğumdan itibaren kv ozaman bana demezdi sen iyo bakıyosun cocugun gelişimi iyi dıe suan dıs donemınde iştahsız zayıfladı eskiye gore ağızları açılıyo cocuk zayıfladıda zayıfladı ağzıma tukurduklerım ozamnalar bebeğimi "oglumun yatlarıda katları" dıe sevmeyi bilirdi ,simdi bana soylenıyo allahım ya p. S ınsanlar :/ cok sinirlendim
Kusura bakma komı sahibi yaşadıklarım geldı aklıma ,sen o cocugu davul etsen sen ıyı baktın demezler ama cocuk zayıf dıe soylenılırler napsan yaranamazsın sıkma canını allah büyük

Haklısın

Yanlış emziroyor olabilirsin yanlış tuturyorsun belki

Ay iyiki guvenlik varmista kovmuslar kadini.. anlamiyom bu tarz kv leri. Gelin dogurunca onlarinda dogurasi tutuyo herhalde.. bi tripler bi havalar

Eşim bebeğim iki ayini doldurana kadar akşamları bana ev yemeği yapan bir yerden etli-sebzeli yemek getirdi.Gunluk menunun fotoğrafını atıyordu ben de istediğim şeyleri söylüyordum.Bir cocugum daha var o da bu yemegi yedi.ppİnan çok pahalıya da gelmez günlük 15 TL ye üç cesit yemek veren esnaf lokantaları var.Haftada bir iki de kendin birşeyler pisirince zaten günler geçiyor. Cerez de alıp koymuştuk eve ...İncir,kuru kayisi ,findik,bademi bitki çayıyla yiyince baya doyurucu ve besleyici bir öğün .

Aynen doğru şuan ben kendim yapıyorum iki gün yiyecek kadar
Kürü Yemiş bitti tekrar eşimden isteyeyim kilo alması için ne yapayım bebeğimin

Tabii ki evinde kal. Onları da yatılı ağırlama. Beskenememek gibi bir şey nasıl olur bilmiyorum. Her sabah bir yumurta yesen. Arada iki tane badem bir ceviz yesen bile hiç yemek yapmadan beslenirsin sütun de hem bol hem kaliteli olur. Kimsenin ağzından içeri yemek sokmasına gerek yok. O cahil doktoru da acil değiştir. Diplomasını pazardan almış anladığım kadarıyla. Doktorlar bir yudum süt gelse bile kardır hesabı yapar normalde. Unut ne demekmiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…