Ne yapacağımı şaşırdım lohusa halimle.

Sizce ne yapmalıyım

• Eşinle konuş tepki göster

OY: 42 84,0%
  • Hiçbir şey yokmuş gibi davran

OY: 8 16,0%

• Ankete Katılan
    50

Bugunneselibirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
8.204
11.846
Merhaba arkadaşlar Yeni doğum yaptım 23 günlük bebeğim var.bebeğimin sorunlarından dolayı 3 hafta kadar hastanede yattım .bu süreçte Kayinvalide benimle kalacaktı ancak bana eziyet ettiği için güvenlikler Onu gece vakti eve gönderdi. O zamandan sonra da asla ona karşı içimde ne saygı kaldığında sevgii.Yüzünü bile görmek istemiyordum o derece. çünkü hem hakaret etti hem de Bebeğimle üzerime yürüdü. Neyse ben evime çıktım bu sefer onlar kendi evlerinde kalmamı istediği için kendilerince sorun yaptılar. ilk üç dört gün Kayinvalide gelip gitti benim evime . Akşama kayın Babamlar kaynimlar falan geldi.
Hep beraber yemek yendi . Bu süreçte benim iyi beslenmem gerekiyordu Doktor da söylemişti bunu ancak Kayınvalidem Televizyon karşısında keyif yapmaktan ve sadece yemeği akşam 10 a doğru hazırlandığından dolayı ben iyi beslenemedim.. oğlum da bu süreçte fazla kilo alamadı 3 kilo 370 gram doğdu .3 kilo 200 e düşmüştü doğumdan sonra .Şu an 3 kilo 400 gram. Kayın Babamlar ve kayınvalidemler sürekli bu bebek çok küçük,sütün yaramıyor, Siz bu çocuğa bakmıyorsunuz tarzı konuştu . 3-4 gün geldiklerinden sonra yani gelmemeye başladılar sorun yoktu .O hafta biz tekrar doktora gittik bebeğin kilosu için .doktor hemen mamaya başlayın. anne sütünü unut .memeyi tatlı niyetine verirsin biberonla ver tarzı konuştu sonra aynı hastanedeki emzirme danışmanına danıştım. Şuan bebekle ilgili bir sıkıntı yok bir bakalım 125 gramdan az alırsa o zaman düşünürüz dedi. Bu süreçte sürekli emzirdim gogsumden düşmedi. Yari kirki için kv yıkamaya geldi ve onlara ziyarete gittik.
Akşam kayinbabam bu çocuk niye zayıf tarzı konuştu. Bende ben beslenemedigimden o da beslenemiyor dedim. O da buraya getirsin esin olmadi seni dedi. Ama kabul etmedim.
Neyse dün kayinbabamlar
Kendi ailemi yemege(konuşmaya ) çağırmış. Eşim bizde gidelim dedi . Sonra vazgeçti gitmeyelim bir nedeni yok gibisinden mesaj attı bana. Ama biliyormuş kv. Ve kayinbabamin babamlarla konuşacağını.
Iste babamlara
Burda kalsınlar. Biz sadece saygı istiyoruz kızınız cok ters demişler. Bakamıyorlar çocuk çok zayıf falan tarzı konuşmuşlar.

Babam detay vermedi sadece git orda kalın sende dinlen bebekte toplasın dedi.
Bende asla kabul etmedim.
O kadar kavga oldu. Ailemi karistirmadilar.
Senin ailen yok. Orayı unut dediler.
Şimdi kendileri isteklerini yaptirtamiyolar diye ıftara bile çagirmadıkları surekli arkalarindan atip tuttukları ailemi evlerine çağırıp laf anlatmışlar. Üstelik yalan yanlış. (Sozde ben misafirlerin karsisina çıkmamışım keyfmden. Eşimin teyzesi gelmiş çıkmamışım. Eşimde şahit onların geldiği gün bebekle düş almıştım üstüm yarı çıplak kapıyı açtım evim darmadağınık . Gelmek için eşimin gelmesini bekliceklerdi ama hemen arkasına takilmışlar. Ben üstümu giydim yatağı topladım hemen yanlarına çıktım. )
Yaptıkları hakaretleri üzerime yurumelerini bebeğe beddua edişlerini unutamam. Sözde saygı istiyorlar ama saygılı dedikleri şey sadece boyun eğmek karşı tarafın Sürekli alttan alması.
Sözde bebege takı yapmışlar ama biz gitmiyoruz diye vermemişler.
Oysa geçen pazar ordaydım. Sırf oraya gitmiyorum diye bir şey yapmıyorlar.. ben evime gelmesinler demiyorum ki geldiklerinde de saygısızlık etmiyorum kayın babam da bana saygısızlığı olmadı demiş. Ama Kayınvalidem yalancının önde gideni olduğu için ve ikiyüzlü davrandığı için şu anda oraya gelip gidemediğim için ki su almaya bile gidemiyorum. ya oraya mı taşınacağım her gün .kızlar sizce ne yapayım eşime kızayım mı .kayınvalide ve kayın babama da gerekeni söyleyeyim mi. Ne yapayım yani ?şu saatten sonra asla oraya gitmek istemiyorum . Zaten zar zor kurtuldum oraya gitmekten .Babam da korkuyor eye benden ayrılırsa diye .Ben de daha ne yapacaklar dedim ben de en fazla ayrılır diye düşünüyordum .Eşim Çünkü annemle bir daha tartışırsa nız çok büyük sorun çıkarırım demisti. Ben de en fazla boşanırsin dediğimde Boşanmak olarak düşünme dedi yani boşanmayı düşünmüyor. Gerçekten sinirlerim harap oldu ya o kadar şeyi yapıp hala saygı bekliyoruz diyorlar ya ki o kayınvalideme bile şuan Saygısızlık yapmıyorum Başka bir insan olsa evinden içeri sokmaz

23 günlük bebek, 3 haftaya yakın hastanede kalınca zaten 1-2 gündür falan evde olmuyor musunuz? Ne ara bu kadar olay oldu anlamadım.
Eşinizle konuşun size yemek hazırlayacak birini tutun yemek yapamayacak halde iseniz.
Yeni doğum yapsam bana "sen bebeğe bakamıyorsun" diyenin dilini koparırım ya. Ne iğrenç insanlar bunlar.

1-Bebeğiniz için bi yorum yapayım çok bi kilo kaybı değil , ödem atıyor Yenidoğanlar bu süreçte .. doktorun mama demiş olması çok ilginç , sütünüz Yok mu ?
2- çok karmaşık bir düzeniniz var , o onu demiş bu bunu demiş , eşiniz annesiyle tartıştığınızda boşanma değil çok büyük sorun çıkarırım derken ne demek istiyor ?
3- şimdi düşündüm de bu stres sıkıntı içinde sizin zaten beslenmenizde normal olmaz , sütünüzde azalır Allah korusun , mamaya başlamak zorunda kalırsınız gerçekten
4- Evinizde kalıp kendinize ve bebeğinize bakamıyor musunuz ?

Canım Bir hafta ben doğumhanede yattım iki haftada bebek için hastanede yattım Hatta iki haftayi geçiyordu. Fırsat buldukça zaten yemek yapıyorum uykusuz da kalıyorum sorun değil yani istediğim tek şey evimde huzurlu oturmak her yerinden süt geliyor Üstüm başım yarı çıplak Dolanıyorum diyorum evde anlamıyorlar
O doktor Normalde takipli olduğumuz doktor değil sütüm gayet iyi geliyor Allah nazarlardan saklasın gerçekten bebek ama sütümü boşaltmıyor yani göğsümü boşaltım adı için sağıp artık öyle veriyorum daha rahat uyuyor ama çenesi güçlendikçe daha iyi emecek...

Eşime senin sorduğun sorunun aynısını sordum O bir şey demedi daha düşünmedim dedi Öyle bir şey olursa görürsün dedi.

Şu an zaten evimdeyim bebeğime de bakıyorum. o kadar hafta hastanede kaldım sezeryanli halimle yerimden kalkamıyor ken gecenin bir vaktine kadar uyanık kaldım. Ağrılarıma rağmen oğlumu besledim göğüslerimden kan aktı resmen .çığlık çığlığa da olsa verdim. şu an acımıyor acısı daha az.

Ben evimde her şeye yatıyorum şükür deyip kestirip atacaksınız. Aileniz kuzu kuzu onları dinleyip bir de git kal mi dediler yani? Bu tavra karşılık eşinizin ailesi üzerinize gelir tabi. Sakın onlarda kalmayın. Hastanede üzerinize yürüyen kendi evinde neler yapmaz.

Canım o zaman ayağa kalk.Kimseye minnet etme.

Tamam işte zAmanla ağrılarda geçecek , çocuk emmeyi de öğrenecek sütün geliyorsa tamam o bebek beslenir şakın hemen mamaya biberona başlama , yazık anne sütü bütün hayatını etkiliyor insanın .. eşin saçmalamış seni korkutmak istemiş .. Bence sen eşinle konuş ben evimde kalmak istiyorum , bebeğimiz için ve benim için en sağlıklı ortam evimiz de .. rahat emzirmem duş almam için de diye ekleyebilirsin

Kavgalar için bir şey yazmayacağım ama merak ettiğim 3 hafta bebekle mi hastanede kaldınız ? Eğer böyleyse eve geldiğinizde toparlanmaniz gerekiyor.

Neden eşiniz yemek yapmıyor ya da dışarıdan ayarlarlamiyorsunuz ?

Bebek zayıf denince " beslenemiyorum ondan "denilir mi ? Insan kendini bu kadar aciz gösterirse tabii kal kal deyin dururlar.

Doğumda sonrası her bebek ödem atar zamanla toplanır.mama ver diyen doktor çok artık şaşırmıyorum. Mama firması için iyi gelir.

Verecek on cevap varken beslenemiyorum demişsiniz. Çok ilginç.

Ailenizden kimse yok mu ?

Anladım.. O zaman onlardan hiç yemek falan beklemeyin "ben beslenemediğimden o da beslenemiyor" deyince böyle olmuş.

Kızım yokmu çevrende bir komşun bir arkadaşın en kötü bir abla bul gelsin yarım gün evini toplasın yemeğini yapsın gitsin.

Valla bende senin yerinde olsaydım gitmezdim eşime de sen git gör aileni bana ısrarcı olma gelmek istemiyorum derdim umrumda da olmazdı ne demek üstüme yürüdü sende bir anne evladısın onun ne üstünlüğü var da sana öyle davranıyor sakın ezdirme kendini çocuğuna odaklan üzülme stres yapma sütün kesilmesin

Aynen öyle zaten evinde daha beter şeyler yaparlar ve istediği gibi çocuğu oyuncak gibi kullanırlar
Canım o zaman ayağa kalk.Kimseye minnet etme.
Kimseden birşey beklentim yok onlar da benden bir şey beklemesin
şu anlamaya başlamadım sütüm zaten gerçekten çok geliyor Hatta sağıp dolaba koyuyorum bebek boşaltamıyo cnkü

hayır iki hafta bebek de hastanede kaldım Bir haftada kendini doğumhanede yattım zaten toparladım öyle dememin sebebi kayinvalidemler sözde yardıma yemeğe geliyordu ya . Ona rağmen beslenmediğimi soylemekti. Çünkü yemeği hep geç yapyodu.
Firsat buluesam ben kendim corba yapıyodum.
Yanı bana yararı olmadığını ifade etmek için söyledim onu aslinda

Ya hu beynim sulandı resmen
Sizin eliniz ayağınız tutuyorsa oturun evinizde
Gerek yok deyin kocaman insansınız kendi yemeğinizi yaparsınız
Ne gerek vardı beslenemediğim için bebek kilo almadı demeye
Gerek yok ben evimde iyiyim kendi işimi kendim yaparım dersiniz

Anladım.. O zaman onlardan hiç yemek falan beklemeyin "ben beslenemediğimden o da beslenemiyor" deyince böyle olmuş.
Zaten o zamanlar onlar bize geldiği için bana yararlarinin dokunmadigini ifade etmek için öyle soyledim
Kızım yokmu çevrende bir komşun bir arkadaşın en kötü bir abla bul gelsin yarım gün evini toplasın yemeğini yapsın gitsin.
Doğru diyosun ama şuan sıkıntı değil yemek işine yetisiyorum bir arkadaşım gelicekti bugun
Aynen öyle.

Sürekli ben alttan alicam almazsam ya da azcık yüzüm asilirsa saygısız oluyormuşum

lohusayken çok iyi beslenen dinlenen yoktur sanırım. malum bebekten yemeğe fırsat bile olmuyor. orada hata yapmışsınız. ayrıca bebek ilk 15 gün içinde kilo kaybeder çok normal. bu sürede mama verin denmez. bu konu için facede emzirme sanatına üye olup görüşebilirsiniz.

aslında k.validenizin ağızına lafı siz vermişsiniz. beslenemiyorum demek gelin yardım edin demek... onun ailesini istemiyorsanız sizin ailenizden yardıma gelsinler...

eşin bostan korkuluğu sanırım.
Normalde eşim zorlardı git diye. Şimdi annesinin hatası yüzünden bişey yapamıyor.
Kayinbabam ve babam aracılığıyla gitmemi sağlıcaklar.
Ama gitmicem
kucukpisi O zamanlar kv. Bize geliyodu yardıma yemeğe.
Ama bir faydasının olmadığnı ifade etmek için öyle söyledim

Ama insanlar nasıl anlamak isterse öyle anlıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…