Ne yapacağımı şaşırdım lohusa halimle.

Sizce ne yapmalıyım

• Eşinle konuş tepki göster

OY: 42 84,0%
  • Hiçbir şey yokmuş gibi davran

OY: 8 16,0%

• Ankete Katılan
    50
bence hiç yok yüzleşeyim yok eşime tepki göstereyim diye kendini daha da strese sokma.

yapacağın şey, eşine alışveriş listesi yap, kolay şeyler, hazır köfte, makarna, tarhana, vs gibi gibi.

sonra kendi kendine yetmeye çalış.

banyoya falan da kv yi çağırma, akşam eşin gelince birlikte yıkarsınız.

her işinizi kendiniz görün, gelin edin diyenlere de ben böyle rahatım deyin.

sizin hiç suçunuz yok ama yine de siz ortalığı germeyin, çünkü bu gerginliğin en büyük zararı size ve bebeğinize olacak.

çok takmayın onları, boş boş konuşsunlar.

siz kendinize ve bebeğinize iyi baktıkça zaten herkes size hak verecektir.

Normalde eşim zorlardı git diye. Şimdi annesinin hatası yüzünden bişey yapamıyor.
Kayinbabam ve babam aracılığıyla gitmemi sağlıcaklar.
Ama gitmicem

çok hatalı bi evlilik bana göre. eşin baştan hatalı zaten. bebeğine beddua edilmiş hala senig itmeye zorluyor. bu adama koca demeye benim dilim varmazdı.

onun dışında herkes evlilik içinde. kayınbaba, sizin aileniz vs. tüm mahalleyi toplayıp mahkeme kursalar yeriymiş. siz yetişkin değil misiniz? nasıl cinnet geçirmiyorsunuz da hala yüz göz oluyorsunuz?

senin bir kocan yok mu? o nasıl bi kp lohusa kadının sürekli evinde veya sürekli emziren kadını evinde istiyor. o kadar sinirlendim ki sen bunları neden çekiyorsun? sana çirkef diyen desin kötü diyen desin gelmesinler evine felan yardım da alma bunlardan kavga kıyamet çıkar kimse bir şey yapamaz. o kocanı da sen doldur biraz anasından önce.
yenidoğan bebek için bu kilo kaybı da normal mamaya felan başlayacak bir durum göremiyorum ben. senin sinirin stresin olmasa iki yumurta kır, bol bol su tüket meyve sebze ye gayet güzel beslenirsin.

Kim söylüyor güçsüz, beslenemiyorsun diye sütün gelmediğini?
Benim bebeğim 2,500 gram doğdu. Hastaneden çıktığımızda 2,420ydi.
Ben 40 gün ağzıma hiçbir şey sürmedim. Minicik parça atıyordum ki hayati değerlerim çalışsın. Ama yok iştah miştah bende sıfırdı. Sadece günde 5 litre su içtim. Evde mama falan da vermedim. Hastanede ilk gün verdiler sonra sütüm geldi ve vermedim. Hastanedeki çocuk doktoruna kalsam çoktan sütten kesilmişti yavrum.
Ve 40 gün sadece su ile beslenmeme rağmen bebeğim 40 günün sonunda 3,500 kilo olmuştu. Şu an 3 aylık daha olmadık ama 6,300 gram maşallah. Anne sütü dışında hiçbir şey vermiyorum.
Yani sütün yetmez beslenemedim ondan sütüm yok tamamen safsata.
Süt yapan tek ve en önemli şey sudur. Bol su içeceksiniz/ yanınıZda litrelik sulardan taşıyın yeter.
Diğer konulara da yorum yapmayacağım.

Kaynana kısmıyla ilgili yorum yapmıcam
Bol. Bol emzir
Anne Bebek beraberken sağım önerilmiyor
Gereksiz sağım yapma sütün tazyikli gelir bebeğin istemez sonra
Ayrıca biberon meme reddine sebep oluyor
Emzik de öyle
Eğer kullanıyorsan at ikisini de çöpe
Bol bol emzir
Zaten bebeklerin bir miktar kilo vermesi normal
Ayrıca az beslenmekle sütün ilgisi yok
Bisküvi bile yesen olur
Sütü yapan emzirmektir

Yanlis mi okudum ya lutfen yanlis olsun. Beynim yandi.

Kayinvalide size saldiriyor guvenlik disari atiyor. Hastaneden ciktiniz. Kayinvalide bizde kalin diyor. Nerden yaziyorsunuz ortacagdan mi radikal bir kabileden mi?
Buralar epey bir aydinlandi. Kisilik haklari, ozgurluk, bosanma, yasa falan. Buyrun gelin.

İşte hayatım direk söyleyecektin. Gel diyorsunuz ama akşam 10 dan önce sofraya yemek koymuyorsunuz bu şartlarda buraya gelmemin bana bir faydası yok dersin bir daha taaruzlarinda.

Ya deli oluyorum nu dogum yapanin evinde neden sulalecek geliniyor....
Oymus buymus suymus hic onemi yok..esinden baskasindan medet umma..hatta yeri gelince ondan da umma...benim bu zamanlarimi cildirttiklari icin KIYAMAM SANA...adres ver geliyim koviyim onlari...

Senin onlarin hicbirine ihtiyacin yok...esin alsin getirsin 2kasik pisir ye kafan rahat...

Gicik oluyorum boyle durumlarda burnunu sokanlara yaa...

Sen kendine bak bebegine bak du yayi bosver gitsin....kapat kapiyi da acma ...bi cinnete bakar...☺optum

Canim bebeginhayirli omurlu olsun. Allah anali babali buyutsun

Sağlıkla büyütün bebeginizi.
Ne gibi bir rahatsızlığıniz var ki beslenemiyorum dediniz? Benim doktorumda bol bol şunu ye bunu iç vs muhabbeti yapmıştı,yiyebildim mi hayır,anca 40ı çıktı bebek toparlandı biraz da bende azar azar yiyebildim birşeyleri ki zaten lohusalıkta kimsenin öyle balla börekle güzelce beslenebildigini sanmıyorum. Zaten herşeyi yiyemiyorsunuz o dönem,bebekte fırsat vermiyor haliyle zorlanır insan yardım eden olsada olmasada.
Ayrıca bebeğiniz gayet ideal kiloda doğmuş,kilo vermesi de normal ödem atiyorlar. Benim kizım hastaneden çıkarken vermişti 200 gr zaten.
Beslenemiyorum vs diyerek siz ön ayak olmuşsunuz bu duruma kusura bakmayın. Bebek küçük mü dediler ,zamanla kilo alacak yenidoğan bebek bu kadar olur der geçersiniz. Yada doktor gayet iyi buldu der çenelerini kapatırsınız. Zaten bu insanlarla görüşmek istemiyorsunuz,neden kuyruğu dik tutmak yerine beslenemiyorum şu bu deyip ağızlarına laf veriyorsunuz ki?
Hiç birşey yapamiyorsaniz bir çorba da mı söyleyemiyorsunuz dısardan? Yapmayın.

Neden beslenemiyorsunuz anlayamadım kusura bakmayın. Detaylı , uğraşmalı davet yemekleri yapmanıza gerek yok. En kötü makarna,yoğurt salata yeseniz bir öğün besin ihtiyacınız karşılanır. Bol bol da çorba için,süt, su için.Hazır köfte alın.

Canim bebeğin sütü bosaltamaz çünkü daha çok küçük . Biberon sadece gece uykusunda ver yoksa emmeyi bırakır. Şu an göğüslerine çok süt var ama bebeğin midesi küçük sağ sağ dolaba koy o ilk ay sütler altın değerinde . Bol bol emzir . Bu kadar strese ne sen huzurlu olursun ne bebeğin . Allah yardimcin olsun . Sütun de yariyordur yaramıyor diye bişey yok cahil kafalı insanlar öyle der sen aldırma . Bende emziriyorum.

Bir de benim bebeğim kadar zayıf doğsaydı ne yapacaklardı acaba? Resmen biz 40mız çıktığında olduğumuz kiloda konu sahibi bir bebek doğurmuş. İnsanımız şükretmesini bilir de aslında çevresindekilere kulak tıkasa.
Bana da dediler de hiç umrum olmadı. Yeter ki sağlıklı olsun.
Kuru yemiş yiyin ve bol bol emzirin. Emzirdikçe süt de gelir.

Bebek gazlı ve huzursuzsa beslenmye zmn mı kalır oğlum da çk bilirim aç ve uykusz dolandgımı heran dışardan da olmuyo ev yemeği arıyo insan ki bu hassas bi süreç acizlikse acizlik lohusalık işte ötesi var mı? İnsanlık nerde diye sormalısınız.bide üstne psikolojk yıpranma o sütü en çok etkileyen şey işte.ne insanlar var ya nerde vicdan nerde merhamet.bize gel nedr ya kaçıncı yüzyıldayız hala köy mantıgı o bebeğin düzeni var yeni anne nasıl rahat etsin baska yerde.

Hepsi bir kenara bebeğe bakamıyorsun ne demek ya !
Yok zayıf yok aç yok şu yok bu.
Ne ayıp şey !
Bir ANNE olarak yavrunuzu sizden fazla düşünecek halleri yok.
ALDIRMAYIN ,cevapta vermeyin.
Yavrunuz hakkında yorum yapıldığı vakit DOKTOR herşey yolunda gayette sağlıklı diyor deyiip kesitirip atın.

Iste demek istediğim bir insan 3 haftada mutfağa girip bir çorba bir türlü makarna v.s yapacak güçte oluyor. Baba da devrede olmalı bu etapta. 10 a laser beklemenize gerek yoktu.

Madem anlasamiyorsunuz , o zaman dilllendirmenin anlamı yok. Bebek yeni doğdu normal, ödem atıyor hepsi bu denmeli, demeliydiniz.

Hepimiz evimize geldik ve gurbette yaşayanlar anne babasız olanlar hiç mi besleyemedi çocuğunu ?

Benim kızımda zayıftı hatta benden sonra doğuran bir yakinımın kızı 4 kg doğdu, benim kızım 2 aylıkken anca olmuştu 4 kg.
Hala da o kız benim kızımdan boylu,kilolu ama bir Allahın kulu ağzını açıp tek kelime etse ağzına tıkardım lafı. Şişman bebek sağlıklı diye birşey yok ki. Biz ne yaparsak yapalım alacağı kilo belli yani. Zamanla toparlanıyor bebekler. Küçük doğdu ve hep minyon bir bebekti ama kızım şu an yaşıtlarını yakaladı,boyu kilosu yaşına uygun halde,minyon kalmadı yani. 22 ay emzirdim yeri geldi sadece anne sütüyle günü bitirdi,yeri geldi yemek seçti aç kaldı ama her sene kan tahlilleri gayet iyi çıktı.
Her bebek tombik tombik olacak diye birşey yok. Tombik bebek sağlıklıdır diye birşey de yok. Persentil değerleri içerisindeyse sağlıklıdır yani.
Ve evet lohusalıkta iyilesmek için güzel beslen diyor doktorlar ama mümkün değil pek. Ne uykunu alabiliyorsun ne oturup 1 tabak yemeği sıcak yiyebiliyorsun,çok kalktım masadan bir lokma alıp ama yinede 22 ay emzirebildim kızımı,bol bol su içince geliyor o süt. Sadece 6 ay vitaminlere devam etmek gerek annenin zarar görmemesi için.

Gerçekten doğru söylüyorsun benim Bebeğimin aşırı gazı var ve 2 dakika kucaktan ise yaygarayı basıyor yani ve çatlayıncaya kadar ağlıyor
Sanırım artık böyle diyeceğim Çünkü açıklama yaptıkça anlamak istemiyormuş
canım güç olarak değil evde hem malzeme yoktu hem de vakit yoktu benim açımdan bir de Kayınvalidem var olduğu halde yemeği eşimlrin akşam işten geleceği saate göre ayarliyordu
Onlar varken bile çorba yaptım
Sözde yardım için gelmişlerdi
Gittiler kendim en azindan bir düsen olusturuyorum

Canım bak istersen 8 öğün beslen,huzurun olmazsa zorlanirsın emzirmek konusunda.
Beslenemiyorum deme. Yemek yiyemedin mi,bir bardak süt içip bir avuç kuruyemişi yada 1 tabak çorbayı huzurla içsen tepende kimse bıdı bıdı etmeden,inanki daha bol sütün olur. Sen takilma beslenemiyorum diye,bebek zayıf,sütüm yok diye. Çağırma kötüyü. Elinden geldigini yap ye,vitaminlerini icmeyi ihmal etme yeter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…