ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

Canımm teşekkür ederim ne güzel yazmışsın keşke bana kadro çıktığında konuşsaydım seninle :))

Şimdi öyp benim gözümü korkuttu açıkçası. Hani normal bir argör kadrosu çıksaydı hiç düşünmeden gidicektim. Ama önümdeki 10 yılı samsun'da geçirme fikri benim içimi kararttı. Bu şart istanbul için olsaydı da kabul etmezdim sanırım. Kendimi daha bu yaşta bir yere bağlayamam bu şekilde. Hele ki hayatımda hiç adım atmadığım kimseyi tanımadığım etmediğim bir şehir. Eşim de uzaklardayken onun gönlü hiç yokken yapamadım.. Hatta annemle babam da dedi hep çıkabilecek en iyi yere kadro çıkmış diye. :) Şu zorunlu hizmet şartı beni uzaklaştırdı bu fikirden.

Ya benim en çok istediğim şey istanbul'dan bir şekilde gidebilmek. Ama eşim dubai'de dediğim gibi iyi kazanıyor o. Benim gibi depresyonlarda değil. Çok fazla çalışıyor ama emeğinin karşılığını alıyor. Şimdi diyo ki ben gelirsem türkiyeye iyi yerde yaşamak isterim samsunda napıcam. Para harcamak istiyorum artık diyor. Bir şey diyemiyorum. Halbuki biliyorum ki samsunda kazandığımız paralarla daha lüks bir hayatımız olur. Müstakil bir evde otururz. Yol masrafımız az olur. Tüm ayrıntıları didik didik konuştuk o zaman..

Ama şu zorunlu hizmet, tazminat beni çok düşündürdü. Vazgeçtim..

İstanbul'da ev aldık zaten onu ödüyoruz. Varoş semtlerin birinde yeni yapılan kalabalık bloklarda 1+1 daire :) Boğuldum bildiğin. Öyle bir yerde yaşamak her şeyden güzel olurdu heralde. Ama şu an 25 yaş sendromu ne yapıcam ne edicem kafayı yiyorum. :)))

Sen ondokuz mayıs ünidesin heralde.. Normalde samsunlu musun. Sonradan mı gittin :)

İnşallah atama bekleyen herkes emeğinin karşılığını alır arkadaşlar gerçekten zor bi dönem atama beklemek o stres çok şükür ben atlattım o günleri...
gerçi çalışmanın zorluklarından bahsedersek o dönemi özlüyor bile insan...

Son düzenleme:
inşallah canım benim inşallah sende atanırsın
Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın :18:
amin canım sağol

elbette atanınca tüm sıkıntılar bitecek diyemez kimse hatta üstüne yeniler bile eklenebilir belli olmaz.
ama işte hayatımızı erteliyoruz böyle atanamayınca da

elbette atanınca tüm sıkıntılar bitecek diyemez kimse hatta üstüne yeniler bile eklenebilir belli olmaz.
ama işte hayatımızı erteliyoruz böyle atanamayınca da

atandığın şehre yabancıysan uzun zaman geçene kadar yine çok şeyi erteliyosun inan bana entegre süreci uzuyor da uzuyor :)
O yüzden çok dikkat edin tercih ettiğiniz yerlere

Hayır canım ben Karadeniz'de baska bi Üniversitedeyim. Samsun'da ne evler var bi görsen dudakların ucuklar hemde asla alınmayacak paralar değil. Denize 0 villalar falan. Ayrıca gece hayatı cok tempolu bi yer Samsun. Insanlarıda yobaz degil gelişmiş istanbula Ankara'ya yakın universitesi köklü eski bi universite Ohh daha ne olsun ki :) vallaha görsen sen emekli olduktan sonra bile ayrılmak istemezdin oyle bi yer yani. Ben Samsun'lu da degilim ama ordan araba aldık. O yuzden o sebeple gittim ve bayıldık. Bide Borusan servisi en yakın Samsun'da oldugu icin sık sık gidiyoruz. Insanlarda baya sosyetik orda. Olmayan araba yok herkes Nişantaşı'nda Bağdat caddesinde gibi suslu bakımlı yani para harcayabilecegi bi yer ama kısmet tabiki. Insallah daha iyisi çıkar karşına bundan sonra ki niye çıkmasın. Gerekli her türlü donanım mevcut sende daha iyi yerlere gelirsin eminim. Ama bundan sonra oralarda kadro çıkarsa düşünme bile. Basın gidin Samsun'a hafta sonu icin zaten otoban İstanbul Samsun arası bi gezin görün hemen seversiniz zaten :)

atandığın şehre yabancıysan uzun zaman geçene kadar yine çok şeyi erteliyosun inan bana entegre süreci uzuyor da uzuyor :)
O yüzden çok dikkat edin tercih ettiğiniz yerlere

bunlar olmayacak şeyler değil ama dediğim gibi şuan işsiz olmak baba eline bakmak daha zor geliyor insana
tercih yapacak puan alabilirsem tabi uygun yapacagım tercihleri inşallah.

ozel bir okulda branş derse giriyorum...15 saat ..günde 3 saat haftada 15 saat aldığım para bu..eger bebeğim olmasa bir okadar daha girip iki kat maas alabilirim...ayrıca mastırını yapıp doktarası olan biriyim..branşı olduğum dilde cok az mezun veren bir bolum...Benim okul arkadaşlarım konsolosluklarda daha astronomik rakamlara çalışıyorlar...ben fırsat buldukça tercüme yapıyorum...unuversite yüksek yapan öğrencilerin...ayrıca iki unuversite mezunuyum...Allah herkese versin nediyelim...bazı cok çalışıp az alan arkadaşlarda var ..maalesef buda turkiye gerçeği...Ben devlet memuruyla aynı haklara sahibim ..oyuzden işimden memnunum..ayrıca Milli egitimdede 18 saat ekdersi olmayan bir ogretmen asagı yukarı bu kadar saat çalışıyor..tenefusleri çıkarsanız geriye günde 3 saat kalıyor..

harika bi bölüm,öğretmenler de çok sever edebiyat öğretmenlerini genellikle :)
atansanız herşey güzel olur biraz daha sabretmeniz gerekiyor demek...Mevlam neylerse güzel eyler bence az kaldııı :)

inşallah bu sefer olur hayırlısıyla cok teşekkür ederim. çok seviyorum bölümümü keşke işte sevdiğime değer olsaydı atamaları da.:97:

Ayrıca arkadaşlar kimin ne aldığı önemli değil paranızın bereketi önemli...benden daha az alanlar daha cok birikim yapabiliyor...Rabbim bereket versin...milyarlar alıp ay sonunu getiremeyende var...benimde eşim cok az maas alıyor..yıllardır ozel sektörde maaşı daha yeni 1100 oldu..yemek içmek yol parasıda kendine ait üstelik...bir şekilde Rabbim dengeliyor işte..garibim bu maasa günde 8 saat yoğun çalışıyor...onun okuduğu bolumun 90 dan asagı ataması olmadı..oyuzden yıllardır kpss mücadelesi veriyor..okudunuz bolum cok önemli...bir ara anaokulu ogretmenleri nerdeyse 60 puanla atandılar...sanslıydı o sene atananlar ama şimdi yükseldi..ogretmenliktede oyle bazı bolumler maalesef hiç atanmıyor...nasip birazda...

http://www.memurlar.net/haber/457338/
üstelik artık kpss,yeterlilik belgesi diploma da istenmiyor
Yanlışınız var..Bu işin içindeyim..Yıllardır uğraşıyorum atanmak için..Kpss den yeterli puanı alamadığım için ,beklemedeyim..Ve şuan İzmir 9 Eylül İlahiyat 4. sınıftayım,7 dersim kaldı mezun olmama..Ama o kadar zor ki okul,felsefe dersleriyle boğuşuyoruz,filozofların hayatlarını ayrıntılarıyla öğreniyoruz..Yeterlilik belgem de var..Ve bu belgeyi almak hiç kolay değil,yazılı sınavdan ve sözlü mülakatlardan geçerek aldım.Şuan fahri olarak görev yapıyorum,aldığım maaş ise asgari ücretin altında..Hayırlısıyla okulum biterse,temmuzda kpss var,sonrasında dhbt var,öğretmenlik düşünecek olursam ales var,formasyon var,en son aşamada tekrar mülakat var,ve mülakatlarda Kuranı Kerimin çeşitli surelerinden ezber soruluyor,ve birçok ilmihal bilgisi...Hülasa,o kadar zor ki Kuran kursu öğreticisi olarak atanmak,dışarıdan göründüğü gibi değil yani...

biz çok iyi biliyoruz o işleri
o kadar eğitiminizin üzerine zahmet edip haberi de okursanız siz de öğrenirsiniz
kolay zor demedim her meslek zordur
ama insanları enayi yerine koymak çok kolay

biz çok iyi biliyoruz o işleri
o kadar eğitiminizin üzerine zahmet edip haberi de okursanız siz de öğrenirsiniz
kolay zor demedim her meslek zordur
ama insanları enayi yerine koymak çok kolay
Çok iyi biliyoruz dediğiniz işler ne,ben bilmiyorum..Bildiğim şudur ki,mesleğimle alakalı her türlü haberden haberdarım.15/10/2014 tarihinden sonra yeterlilik kalkacak fakat yerine DHBT sınavı gelecek..Bu haberi okumak benim için zahmet olmaz,yıllardır o kadar zahmetlerle boğuştuk zira..Kolay mı öyle yeterliliksiz,kpss siz atanmak,üstelik bu kadar talep varken..Üstelik kimsenin kimseyi enayi yerine koyduğunu düşünmüyorum..

enayi yerine koyan siz değilsiniz

Stajyer avukatım arkadaşlar 1000 tl alıyorum.

Merhaba hukuk fakultesi ogrencisiyim cogu arkadasım staj yaparken ucretsiz calıstırıldılar. koleligin modern versiyonu stajyer avukatlık oldu. Cok sanslısınız:) hangi sehirdesiniz acaba? ve ruhsatınızı aldıktan sonra ne kadar ucretle calısacagınızı ongorebiliyor musunuz tahminen? Her yıl binlerce mezun var malum, benim bu konuda biraz korkularım var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…