ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

canım ne kadar maaş alıyorsunuz bende pc programla mevzunuyum. Kpss ye girecem bu sene inşallah bana tavsiye edebilir misin mesela

Düz Maaş 1915 TL.
Aile Yardımı da alıyorum ben. 2170 oluyor maaşım.
Kesintiler vs nedir tam olarak bilemiyorum ama.
En rahat kurumdayım ben.
Elbette tavsiye ederim. Bir bayan için en iyi meslek devlet memurluğu bence.

Düz Maaş 1915 TL.
En rahat kurumdayım ben.

peki canım bu vikh'ler nerelerde çalışıyor birde aile yardımı derken ailenden uzakta olduğun için mi alıyorsun herkese mi veriyorlar bende programlama bitirdim acaba başka nerelerde çalışabılirız. Bu sene tercih yapıcam inşallah

Kamu kurumunda kadrosuz olarak çalışıyorum.
Sigortalıyım..
Evrak işlerindeyim..

1000-TL maaş alıyorum. Yol yemek yok. Artı hiçbir şey yok. Bu sektörde 8. yılım. Kurumda 3. yılım. İşe 850 ile başlamıştım..

Düz Maaş 1915 TL.
En rahat kurumdayım ben.

Devlet böyle bir kurum işte. enfilasyonu açıklıyor bilmem ne kadar diyor. Ben asgari ücrete bu kadar zam yapacağım diyor. Bizim özeldeki patronlar enfilasyon oranını baz alıyor zamda. Devlet sonra aile yardımı/ iyileştirme zammı diyor. ee özeldekiler bunu hesaba katmıyor. Cımbızla itinayla çekiliyor her şey.

peki canım bu vikh'ler nerelerde çalışıyor birde aile yardımı derken ailenden uzakta olduğun için mi alıyorsun herkese mi veriyorlar bende programlama bitirdim acaba başka nerelerde çalışabılirız. Bu sene tercih yapıcam inşallah

onu yerine ben cevap vereryim hazal..aile yardımı eş çalışmıyorsa onun adına verilen yardım oluyor yada çocuklar sosyal güvenlikte annenin üzerine ise o şekilde veriliyor.v.h.k.i ler hemen hemen bütün kurumlarda büro personeli olarak çalışıyor(.yani GİH )....düz memurdan 30-50 lira arası fazla alıyor ve aynı işi görüyor genellikle

Kamu kurumunda kadrosuz olarak çalışıyorum.
Sigortalıyım..
Evrak işlerindeyim..

1000-TL maaş alıyorum. Yol yemek yok. Artı hiçbir şey yok. Bu sektörde 8. yılım. Kurumda 3. yılım. İşe 850 ile başlamıştım..

canım şirket işçisi olarakmı çalışıyorsun

Hayır canım ben Karadeniz'de baska bi Üniversitedeyim. Samsun'da ne evler var bi görsen dudakların ucuklar hemde asla alınmayacak paralar değil. Denize 0 villalar falan. Ayrıca gece hayatı cok tempolu bi yer Samsun. Insanlarıda yobaz degil gelişmiş istanbula Ankara'ya yakın universitesi köklü eski bi universite Ohh daha ne olsun ki :) vallaha görsen sen emekli olduktan sonra bile ayrılmak istemezdin oyle bi yer yani. Ben Samsun'lu da degilim ama ordan araba aldık. O yuzden o sebeple gittim ve bayıldık. Bide Borusan servisi en yakın Samsun'da oldugu icin sık sık gidiyoruz. Insanlarda baya sosyetik orda. Olmayan araba yok herkes Nişantaşı'nda Bağdat caddesinde gibi suslu bakımlı yani para harcayabilecegi bi yer ama kısmet tabiki. Insallah daha iyisi çıkar karşına bundan sonra ki niye çıkmasın. Gerekli her türlü donanım mevcut sende daha iyi yerlere gelirsin eminim. Ama bundan sonra oralarda kadro çıkarsa düşünme bile. Basın gidin Samsun'a hafta sonu icin zaten otoban İstanbul Samsun arası bi gezin görün hemen seversiniz zaten :)

Ahh ahh dediğim gibi eşim Dubai'de olduğundan haftasonu basıp gitmemiz mümkün değil beraber. :)) Ama ben gidebilirim arkadaşlarımla valla sen anlatınca özendim valla hiç de gitmemiştim oralara en azından bir gezmek olur bana :)))

Benim korkum biraz da insanların yobazlığı oldu biliyor musun.. Ama öyle değil diyorsun bak ne güzel. Benim istanbulda oturduğum ilçede ergen yıllarım b.k gibi geçti onlar yüzünden. :) Evliyim ama sonuçta eşim yanımda yok şimdilik. Ben oraya tek başıma yaşamaya gittiğimde tırsıyordum açıkçası benim eve arkadaşlarım gelir gider. İnsanlarla yüz göz olmayacağım bir yerde yaşamak isterim..

Tabi şu an samsun konusunda en önemli red gerekçem eşim oldu.

Siz bmw aldınız galiba :nazar::nazar::nazar: Hayırlı olsun güle güle gezin tozun kazasız inşallah :nazar:

onu yerine ben cevap vereryim hazal..aile yardımı eş çalışmıyorsa onun adına verilen yardım oluyor yada çocuklar sosyal güvenlikte annenin üzerine ise o şekilde veriliyor.v.h.k.i ler hemen hemen bütün kurumlarda büro personeli olarak çalışıyor(.yani GİH )....düz memurdan 30-50 lira arası fazla alıyor ve aynı işi görüyor genellikle

çok sağol canım benim cevapladğın için bu konu benim yararıma oldu aslında bu sene tercih yapıcam belki ön fikir olur

kızlar ya 4 senedir aynı yerde çalışıyorum 900 tl ile girdim şuan 1200 ile çalışıyorum ön muhasebe yapıyorum malı müşavirin geldıgı zamanlarda genel muhasebede yapıyorum beyannameler falan aldıgım maaşın az oldugunu dusunuyorum ve bunu cok sorun yapmaya başladım

yasemıen ıs bul bebegım ısını ayarla baska fırmada ıs bul senın yerınde olanlar 1500/2000 arası ssk yemek alıyoröar
dort srnedır calısyor olman duzenlı ıs harıcınde ssana pek katkı saglamamıs
kendını gelıstırebılcen bı yer olsun

havada karada kaparlar

oglen aralarında ıs gorusmelerıne gıtmenı onerırım

X