Namaz çizelgesi :)

Canım bende bilmiyorum Eşim öğretmiyor, sohbet tarzı yerlere de ben gitmek istemiyorum, Kendin öğrenebilirsin ama çok zorlanırsın, bilmeyince karman çorman geliyor, çıkamıyorsun harflerin içinden. İnternet yardımcı olur bu konuda bence, videolar vardır.

Canım aslında öğrenebilirsin..oğlum bu yaz kursada gitmedi Teyzesi bize tatile geldiğinde 15 günde geçti kurana ,şimdi çat pat okuyor. Yani azmetsen öğrenirsin. Bununla ilgili cüzler var internettete vardır mutlaka siteler bir araştırmak lazım..Ama etrafında bilen birileri var ise en azından doğru öğrenip öğrenmediğin yönünde yardımcı olurlar..Aslında bulunduğun semtteki cami imamına falan sorsan yönlendirir seni.

Evimde internetim yok, iş yerinde de çok kısıtlı yani her yere giremiyorum maalesef video falan izleyemiyorum yani, yıllardır çok istiyorum ama henüz bişey yapamadım.

Evimde internetim yok, iş yerinde de çok kısıtlı yani her yere giremiyorum maalesef video falan izleyemiyorum yani, yıllardır çok istiyorum ama henüz bişey yapamadım.
Sen bi kendi kendine başla olmadı, ilk sayfalar kolay, anlamakta zorluk çekmezsin, daha sonrası için, Hocalar var ya, evlere kuran okumaya falan gidiyorlar, onları bi araştırıp bulsan, maddi bir şey istemiyorlar bildiğim kadarıyla.

Etrafımda bilen değil herkes biliyor, bir tek ben bilmiyorum küçük küçük çocuklar yardım etmeye çalıştılar bu yaz ama tam düğün zamanına denk geldi çok veremedim kendimi açıkcası, Güllü Yasinler oluyor ya cüzler ordan başlasam yapabilir miyim acaba? Akşamlar uzun, en iyisi başlayım ben içim çok huzursuz çünkü

Çocuklardaki beyin bizde yok ki şimdi :)
Kaç aydır ezberlemeye çalıştığım dua var, normalde ezberciyimdir bi türlü ezberleyemedim beyin doldukça, daha geç oluyor öğrenme, keşke çocukken öğrendiğimizde peşini bırakmasaymışız.

Kafamı bir türlü toplayamıyorum ki, şeytan sürekli oynuyor benimle.. Hocaları bilmiyorum da, anneannem, dedem, teyzem, kuzenlerim hep yanımdalar yani aynı şehirdeyiz onlarda gösterir. Eşim, görümcem, kaynım, kayınvalidem hepsi biliyorlar çok büyük eksiklik benim için

Ben çocukkende gidememiştim ki kurslara, babam memur olduğundan bir oraya bir buraya derken sürünüp gittik yaz tatillerinde bile,, hiç bir alt yapım yok yani

Eksiklik olarak düşünme, şanslısın bi bakıma, elinin altında öğrenebileceğin bir sürü insan varmış. Hem niyetlisinde bence çok çabuk öğrenirsin

Evde bilgisayarın varsa öğretici CD ler vardır onlardan alsan..Yada sen bir cüz al.(Bahsettiğm cüz bizde çocukken yazları kuran kursuna gidedik onlardan okurduk, Harfleri ,harekeleri gösterir sonrasında örneklerle pratikler ile kuran öğretilirdi onlardan. ) Başladığında inan etrafndakiler zevkle yardımcı olur.

Kesinlikle yardımcı olurlar bundan hiç şüphem yok zaten, bilmediğime o kadar çok üzülüyorum ki, Rabbim en kısa zamanda öğrenmeyi nasip eder İnşAllah..

Bende istiyorum ama sadece istek yani hiç hadi deyip ayaklanmadım :) Sen benden 1 adım öndesin :) İnşallah başlar, çabucakta sökersin.
Canım sen sanırım çat pat birşeyler biliyorsun, bende hiç yok, yani alfabeden başlıcam o kadar durumum vahim Allah'ım yardım etsin

merhaba cnm

bende çat pat okuyabiliyorum öyle pek üzerine düşmüyorum düşsem olacak da

saana tavsiyem günde 10 dk ayır kendine yavaş yavaş burdan öğrenebilirsin ben öle yapıyomm tam olmasada uğraşıyom hocam vardı ne güzel ama tayini çıkınca yarım kalmıştı

http://kuran.diyanet.gov.tr/kuran-ogrenmeye-giris.html

Canım sen sanırım çat pat birşeyler biliyorsun, bende hiç yok, yani alfabeden başlıcam o kadar durumum vahim Allah'ım yardım etsin
Yok tatlım ben küçükken gittim kurslara ama üstünde durmadığım, devamını getirmediğim içn unuttum. Arapça mealini okumaktan bahsediyordum ben öteki mesajımda. Şimdi başlasam bende alfabeden başlarım yani, birşeyler tanıdık gelirmi bilmem kaç yıl olmuş.
Eşim İmamhatip te okumuş o kadar güzel okur ki duaları, kv yine öyle, özeniyorum onlarlayken ama hadi bende yapayım demiyorum. Sadece eşimin öğretmesini istiyorum, onunda zamanı yok.

İnşAllah canım sende pekiştirirsin bana göndermiş olduğun linki açtım ben şimdi ilk Fatiha suresi karşıma çıktı, şimdi çeşitli isimler var sanırım onlar okuyor ama bende çalışmıyor galiba ses falan yok ben mi açamadım acaba?

Hmm anladım canım, olsun istedikten içten dua ettikten sonra herşey olur sanırım, bende eşimden öğrenmeyi çok istiyordum arada diyorum da pek oralı olmuyor gibime geliyor bende çok üstelemedim açıkcası, başlasam yardım eder ama Pazartesiyi bekliyorum öyleyse:)

Sen başla bakalım belki benide gaza getirirsin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…