Namaz çizelgesi :)

Bilmiyorum ki sorayım bi kimden öğrendin diye:) Ay birde ne kadar inatlaşmıştı benimle

şimdi yanlışlık olmasın diye yinede bir bakayım dedim ömer nasuhi dilmenin kaynağı güvenilir demişti bir arkadaşım ona göre Şafiîlere göre, meshi üç kez tekrarlamak sünnettir. yazıyor.

şimdi yanlışlık olmasın diye yinede bir bakayım dedim ömer nasuhi dilmenin kaynağı güvenilir demişti bir arkadaşım ona göre Şafiîlere göre, meshi üç kez tekrarlamak sünnettir. yazıyor.
Ama biz hanefi mezhebindeniz, eşim şafii birisinden öğrendi sanırım o zaman :)

3 KERE SÜNNETTİR YANİ SÜNNET PEYGAMBER EF. YAPTIĞI ŞEYİ YAPMAKTIR. KARŞILIĞINDA RABBİM ŞEHİT SEVABI YAZAR.
1 KERE DE YAPTIĞINDA YADA DAHA FAZLA YAPTIĞINDA GÜNAH OLMAZ.

3 KERE SÜNNETTİR YANİ SÜNNET PEYGAMBER EF. YAPTIĞI ŞEYİ YAPMAKTIR. KARŞILIĞINDA RABBİM ŞEHİT SEVABI YAZAR.
1 KERE DE YAPTIĞINDA YADA DAHA FAZLA YAPTIĞINDA GÜNAH OLMAZ.
Teşekkür ederim canım benim, eşimden duyduğumda sanki eksik yapmış gibi hissediyordum kendimi şimdi daha iyi aydınlandım resmen o zaman üç kere de yapabiliriz, hem ne güzel sevapmış..

Ben akşam yatsıyı 2 rekat fazla kılmışım, şimdi aklıma geldi, Allah kabul eder inşallah
Son sünneti 4 rekat kıldım

Allah kabul etsin, cuma vakti ya ben ondan kılmadım, kılsam mı ki?
Şöyle bir bilgi buldum..Açıkcası ben kılınmadığnı bile bilmiyordum..
"Soru: Cuma günü ezan okunur okunmaz kadınların evde hemen namaza durması doğru mudur?
Cevap:
Cuma namazına gidemeyen kadınlar, o günün öğle namazını kılmakla mükelleftirler. Öğle namazı da vakti girdiği andan itibaren kılınabilir. Bunun için erkeklerin cuma namazını kılıp çıkmalarını beklemek gerekmez. ""

Ben de bugün ilk defa işyerimde kapıyı kilitleyip kıldım öglen namazımı şimdi de internetten bulabilirsem bir yasin bulup okuyayım diyorum..

Allah kabul etsin canım, ben arapçayı çok iyi telaffuz edemediğimden saatimi alıyor okumak, yanlış okuycam diyede korkuyorum. Türkçeside sanki etkiliymiş gibi gelmiyor. Bu da vesvese olsa gerek. Sonuçta okuduğum şey aynı, yanlış yapma riskim neredeyse sıfır.

allah kabuk etsin erencim bende aksam okucan yatsidan sonra yatmaya yakin yasin tebareke amne falan
amme suresini ikindiden sonra okuyorum zaten bi dun okuyamadim

Canım bende böyle tecvitli okuyamıyorum. Ama çok sık sık okudum.Birde hani hem arapcası ,hemde arapcasının okunuşunun türkçe harflerle yazılmış hali oluyor. Bir ondan bir ondan okudum. Öyle öyle kendimi geliştirdim. şu an çok rahat okuyabilir hale geldim..X(Yasin-Tebareke -Amme surelerini yani ) Türkçe mealini okumak benide tatmin etmiyor açıkcası

Ay canım benim Allah kabul etsin İnşAllah bak oluyor değil mi ne güzel

Bende sık okusam alışırım sanırım, Onuda alışkanlık edinsem hiç fena olmayacak.

Bende sık okusam alışırım sanırım, Onuda alışkanlık edinsem hiç fena olmayacak.
Kızlar bende Kur'an okumak istiyorum, bir türlü başlayamadım, bir türlü öğrenemedim, şu yaşıma geldim hala bilmiyorum, annem öğretmeye çalıştı öğrenemedim, evlenince eşim öğretir dedim ama o da çok iyi bilmiyor sanırım, küçük bir yerde oturuyorum bulunduğum yerde kurs vs birşey yok yani bana uygun olan ne yapayım ki ben Tek başıma öğrenebilir miyim acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…