Aile nedir? Tüm yalnızlıklar hakkında

Aynı evdeyiz.Ama benim ne annem var ne babam,ailem gibi hissetmediğimi daha önceden de söyledim.Seneler önce öyle ruh sağlığım bozulmuştu ki 48 kiloya düştüm,saçlarımı tıraş ettim her yere siyah perde taktım telefonumu sattım 1 hafta yemek yemedim,ölüydüm sanki.Ve ip almaya çıktım.2 parça ip aldım,pencereye monta edilmiş perdenin demirine bağladım.Beni buradan yok etmek istedim.Düşünemiyordum.Boynum morarmış halde oradan indim,ölmekten vazgeçtiğimde akşama ağlaya ağlaya ben ölmek istedim dedim.Salondalardı.Herkes oradaydı.Artık kardeş olarak nitelendirmediğim babamın büyük kızı dersim var dedi çıktı,annem işim var seninle mi uğraşıcam dedi çıktı.Hala gözlerimi buğulandıran, yüreğimi ilmek ilmek yapan bir andır.Ve babam bağırdı ölünce ne olacak Allah'a ne diyeceksin diye.Yazarken yutkunmama sebebiyet veren bu olayı içimde kaç gece yaşadım.Tekrar tekrar,sesler zihnimde yankılandı.
Allah'a ne diyeceksin diyen baban Allah'a ne diyeceğini planlamış olsa gerek...
Dediğim gibi onlar kendince bi din oluşturmuşlar ama din değil. Kötülüklerini kabul ettirecek bi inanç. İslamı araç olarak kullanıyorlar sadece. Çok üzüldüm gerçekten sizi bu hale getiresiye kadar kendileri ayrılıp size zararları olmadan hayatlarına devam etselermiş keşke. Boşa demiyoruz herkes anne baba olmamalı diye. Vicdan merhamet olmadığı gibi annelik babalık duygusu da yok demek ki. Ben sizin yerinizde olsam sevdiğim adamla evlenir düğünüme onları çağırmazdım bile. Anneme şimdiden diyorum düğün olmayacak bu şehirde sırf akrabalarını görmemek için diye. Hatta yurt dışında evlenmek isterdim. Umarım hayatınıza tüm bu acıları unutturacak biriyle evlenirsiniz. Kurtulursunuz diye umuyorum. Siz o evde yaşadığınız sürece huzur olmaz.

Konu sahibi; Müslüman olup olmamak seni iyi veya kötü insan olmanla ilgili değil. Cuma namazını kıldıktan sonra karısını döven kizina tecavuz eden insanlarla dolu bu ülke
Hatta orucunu actiktan sonra karısını metruk bir binaya götürüp öldüren...
Aileler toplumun istekleri dışına çıkmaman için seni bir şekilde sindirmek korkutmak için din ile korkuturlar.
Bu Afrika kabilesi için de geçerli Fransız bir Aile için de geçerli
İyi Aile yoktur kitabini okumanı ve acilen psikolojik destek almanı diliyorum
Hayatın umarım daha iyi olur

Öncelikle sabrınız için sizi tebrik ediyorum. Ben okurken sinirlendim. Ha bu tiplerden çoğu ailede ne yazık ki var. Allah kitap der ama şeytanın bile ağzını açık bırakacak kötülüğü yaparlar. Kendilerince bir din oluşturmuşlar ve onların şiddetine, küfrüne, iğrenç yaşantılarına uymak zorundasın. Hasta ve psikopatların hayal dünyası işte. Ben çocuklara üzülüyorum. Güçlü kalmışsınız yine de elbet travma olarak kalıyor insan da ama hayatınıza devam etmek zorundasınız. Evleneceğiniz kişiyi de seviyor güveniyorsunuz belli ki. Sizin için en sağlıklısı ailenizden uzak yaşamak. Bunu söylemek kolay gibi gelir insana ne kadar yanlış yapsalar da zordur ama maalesef size zarar veren ailenizse bunu yapmanız gerekiyor. Siz ailenizin istediği gibi her yaptıkları yanlışa doğru desenizde hor görülüp, aşağılanacaksınız sorun siz de değil onların tedavi olması gerekiyor. Benim akrabalarımda da var bunlardan çok iyi biliyorum yani değişmezler.
Aynı evdeyiz.Ama benim ne annem var ne babam,ailem gibi hissetmediğimi daha önceden de söyledim.Seneler önce öyle ruh sağlığım bozulmuştu ki 48 kiloya düştüm,saçlarımı tıraş ettim her yere siyah perde taktım telefonumu sattım 1 hafta yemek yemedim,ölüydüm sanki.Ve ip almaya çıktım.2 parça ip aldım,pencereye monta edilmiş perdenin demirine bağladım.Beni buradan yok etmek istedim.Düşünemiyordum.Boynum morarmış halde oradan indim,ölmekten vazgeçtiğimde akşama ağlaya ağlaya ben ölmek istedim dedim.Salondalardı.Herkes oradaydı.Artık kardeş olarak nitelendirmediğim babamın büyük kızı dersim var dedi çıktı,annem işim var seninle mi uğraşıcam dedi çıktı.Hala gözlerimi buğulandıran, yüreğimi ilmek ilmek yapan bir andır.Ve babam bağırdı ölünce ne olacak Allah'a ne diyeceksin diye.Yazarken yutkunmama sebebiyet veren bu olayı içimde kaç gece yaşadım.Tekrar tekrar,sesler zihnimde yankışandı
Allah'a ne diyeceksin diyen baban Allah'a ne diyeceğini planlamış olsa gerek...
Dediğim gibi onlar kendince bi din oluşturmuşlar ama din değil. Kötülüklerini kabul ettirecek bi inanç. İslamı araç olarak kullanıyorlar sadece. Çok üzüldüm gerçekten sizi bu hale getiresiye kadar kendileri ayrılıp size zararları olmadan hayatlarına devam etselermiş keşke. Boşa demiyoruz herkes anne baba olmamalı diye. Vicdan merhamet olmadığı gibi annelik babalık duygusu da yok demek ki. Ben sizin yerinizde olsam sevdiğim adamla evlenir düğünüme onları çağırmazdım bile. Anneme şimdiden diyorum düğün olmayacak bu şehirde sırf akrabalarını görmemek için diye. Hatta yurt dışında evlenmek isterdim. Umarım hayatınıza tüm bu acıları unutturacak biriyle evlenirsiniz. Kurtulursunuz diye umuyorum. Siz o evde yaşadığınız sürece huzur olmaz.
Kurtulanana kadar mecburum yaşamaya.Teşekkür ederim desteğiniz için,dualarınız karşılığını bulur inşallah.

Konu sahibi; Müslüman olup olmamak seni iyi veya kötü insan olmanla ilgili değil. Cuma namazını kıldıktan sonra karısını döven kizina tecavuz eden insanlarla dolu bu ülke
Hatta orucunu actiktan sonra karısını metruk bir binaya götürüp öldüren...
Aileler toplumun istekleri dışına çıkmaman için seni bir şekilde sindirmek korkutmak için din ile korkuturlar.
Bu Afrika kabilesi için de geçerli Fransız bir Aile için de geçerli
İyi Aile yoktur kitabini okumanı ve acilen psikolojik destek almanı diliyorum
Hayatın umarım daha iyi olur
Teşekkür ederim,umarım tüm iyi insanların hayatı güzel olur.Dediğiniz o kadar doğru ki din adı altında ne insanlığı aşan şeyler yapılıyor.

X