Nafakada üfe artışına göre yeni nafaka

Bide bu var demi ya bu erkklerde gram akil yok yani cocugunun annesine kotu davraninca sinir edince noluyor acaba ya kadim cocuguma bakiyor adam bi tekme atmaya calisiyor surekli ugrastirma derdi nedir
Büyük ihtimalle
Bide bu var demi ya bu erkklerde gram akil yok yani cocugunun annesine kotu davraninca sinir edince noluyor acaba ya kadim cocuguma bakiyor adam bi tekme atmaya calisiyor surekli ugrastirma derdi nedir
Büyük ihtimalle tazminat vermemk için uzatıp duruyor

Belki zaman gelir ihtiyacı olan olur diye en alt paragrafa araştırmalarım sonucunu güncelledim.

Merhaba arkadaşlar. Ben avukatsız anlaşmalı olarak boşandım. 2 çocuğuma 2500 lira nafaka aldım. Mart ayında boşandım ilk artış üfe oranında Ocak ayında olacak yazıldı karara.
Şimdi çocukların nafakası ne kadar olur? Yıllık üfe mi hesaplanır yoksa marttan itibaren 10 aylık mı olur?
Sadece bir çocuğumun kreşi 3500 lira. Geri kalan masrafları demiyorum bile. Düşünmekten başım ağrıdı bugün. Nafaka artırım falan da açmam zaten. Çünkü onunla asla muhatap olmak istemiyorum. Bu artışı bile yapmak istemez belki. En azından bedeli öğrenirsem ona göre yol izlerim

Güncelleme
3 avukat yorum yaptı. Birisi 9 aylık alırsın diğer ikisi yıllık dedi.
Sonra bir aile mahkemesi ve icra dairesi memuru yıllık ÜFE oranı olur %128 dedi. Artırmazsa icraya ver gitsin dediler. Artık ayın 15 ini bekleyeceğim. Ama ben olması gereken %128 talep edeceğim.
Yıllık üfe oranında artırım oluyor artık.anne baba eşit olarak çocukların bakım parasını vermek durumundadır.sadece baba verecek diye bir şey yok.%128 nafaka artırma diye bir şey yok.hükümet enflasyonu %65 kabul ediyor daha fazla olmaz.

Alacağın tazminat için icraya ver hemen alırlar kredi çeker yine öder yoksa hapse atılır
tazminat için hapis yatılmıyor maalesef. üzerine birşey varsa haciz koyulur ya da maaşa. yoksa da kalır öylece.
ayrıca nafaka her zaman önceliklidir üfe neyse onu ödemek zorundalar.

Yıllık üfe oranında artırım oluyor artık.anne baba eşit olarak çocukların bakım parasını vermek durumundadır.sadece baba verecek diye bir şey yok.%128 nafaka artırma diye bir şey yok.hükümet enflasyonu %65 kabul ediyor daha fazla olmaz.
%128 kabul gördüğü için ödeyemeyeceğini söyledi. başka hacizlerim var dedi. %80 ödeyecek.

yok ya öyle olmuyor. arkadaşımın avukatı kaç kere 750 liralık nafakaya artırım talep etti. hep reddedildi. birkaç yıl sonra 1100 olmuş o da bakıcı faturasıyla falan yani. adamın maaşı şimdi 15 bin.

Bir diğer arkadaşımda 400 çocuk 400 anneye alıyordu 400 e düştü. kadın daha çok kazanıyormuş. bir de 400 lira alan özel çocuk arkadaşım özel öğretmen getirtiyor, özel eğitime gönderiyor, çiçek gibi bakıyor. bir suluk aldım o paraya diyor. şaka gibi
Nafaka miktarı konusunda öyle de artış zamanı konusunda kesinleşmesinden itibaren diye kararı kafasına göre mi aldı onu anlamadım.Bizde avukat nafaka şu kadar olsun her yıl da Üfe Tüfe ortalamasında artsın dedi hakim de o şekilde kabul etti Nafaka miktarını zaten az yazdığımız için olduğu gibi kabul etti de yıllık artış oranıni kesinleşme tarihiyle sınırlandirmadi

tazminat için hapis yatılmıyor maalesef. üzerine birşey varsa haciz koyulur ya da maaşa. yoksa da kalır öylece.
ayrıca nafaka her zaman önceliklidir üfe neyse onu ödemek zorundalar.
Tazminatı icraya koyunca alinmiyor mu maaştan ? İlla bisry mi olmalı üzerine

Düzeltme: Maaşa hacizden bahsetmişsiniz pardon

Nafaka miktarı konusunda öyle de artış zamanı konusunda kesinleşmesinden itibaren diye kararı kafasına göre mi aldı onu anlamadım.Bizde avukat nafaka şu kadar olsun her yıl da Üfe Tüfe ortalamasında artsın dedi hakim de o şekilde kabul etti Nafaka miktarını zaten az yazdığımız için olduğu gibi kabul etti de yıllık artış oranıni kesinleşme tarihiyle sınırlandirmadi
biz de direkt tarih verdi. her yılın ocak ayında ve ilk artık ocak 2023 diye.

ÜFE oranına göre 5700 yapıyor. Ama o tutmuş enflasyona göre hesaplayıp 4100 yollamış. Tartıştık. Dedi ki maaşım hacizli gidip nafaka düşürülmesi davası açacağım. Ki düşüşte olabilirdi. Mahkemeler malum 300-500 veriyor. 4500 te anlaştık. Çocukların giderlerine de ek olarak destek olacak. Kreşin kırtasiye gideri, çocukların mevsimlik alış verişi, kurs gideri gibi
Artık gerçekten onla muhatap olmaya tahammülüm yok.
Bizimki Üfe Tüfe ortalamasında artacak Haziran da,nasıl hesaplanacak ki acaba

aynen öyle . bir de biliyor ki anneleri ne yapar eder bakar. ve bir türlü toparlayamaz kadınlar kendilerini ohh diyorlar.

Ama gerçekten Allah çok büyük kaybeden onlar oluyor. maaşı full hacizliymiş bana ne dese beğenirsin? bu haciz birlikte yediğimiz içtiğimiz zazmanların diyor. 6 yıl civarı benim lojmanımda oturduk, 3 yıl kira verdi sadece. çocuğuma annem baktı sonra devlet anaokuluna gitti. evin mutfağını ben karşıladım. kredi çektim araba aldık 2 tane. ben verdim ikisinin parasını da. o da güya birikim yapıyordu. ama ne yaptıysa batırmış işte. boşandıktan sonra bile satıp yediği bmw 5.20 aracın kredisini ödemeye devam ettim.
karşısına çıkan kadınlara ne palavralar sallıyordur Allah bilir. ağına düşene Allah yardım etsin
bir twit atmış demiş ki: öyle güzel yalanlar söylerim ki ben bile inanırım diye.
bunlardan ne beklenir Allah çoluk çocuğumuzu korusun böylelerinden tabi bizleri de.
Bak sen utanmaza. Geçmiş olsun arkadaşım. Gerçekten çok kalitesiz bir adamdan kurtulmuşsun. Sen yine toparlarsın mutlaka. Bu kadar şeyi tek başına yüklenmişsin. Bundan sonrasını da başarırsın muhakkak. Birkaç sene bi sallanırsın ama dikilirsin ayağa yine.

Bak sen utanmaza. Geçmiş olsun arkadaşım. Gerçekten çok kalitesiz bir adamdan kurtulmuşsun. Sen yine toparlarsın mutlaka. Bu kadar şeyi tek başına yüklenmişsin. Bundan sonrasını da başarırsın muhakkak. Birkaç sene bi sallanırsın ama dikilirsin ayağa yine.
Çok teşekkür ederim. İnş ya. Tek derdim evlatlarımı yokluğa düşürmeden büyütmek okutmak. Onu da Allah nasip etsin inş.

Kaçtan kaça çıktı? Bendeki düşürme davası açacakmış 🤣🤣
Daha mahkeme bile görülmedi yani inşallah istediğimiz gibi artar. O zamandan bu zamana herşey kaç katına çıktı babaları sadece nafaka verip başka birşeyle ilgilenmediği için zaman kısada olsa açtım davayı faturaları herşeyi koydum. Ama cevap dilekçesi çok komikti tekrar evleniyormuş nişanlısı çalışmıyormuş çocuk düşünüyormuş ben evleneceğini duymuşum bilerek açmışım davayı saçmasapan davayı ilgilendirmeyen şeyler yazmış. Bizimkinin çocuğu olursa eminim oda dava açar

Daha mahkeme bile görülmedi yani inşallah istediğimiz gibi artar. O zamandan bu zamana herşey kaç katına çıktı babaları sadece nafaka verip başka birşeyle ilgilenmediği için zaman kısada olsa açtım davayı faturaları herşeyi koydum. Ama cevap dilekçesi çok komikti tekrar evleniyormuş nişanlısı çalışmıyormuş çocuk düşünüyormuş ben evleneceğini duymuşum bilerek açmışım davayı saçmasapan davayı ilgilendirmeyen şeyler yazmış. Bizimkinin çocuğu olursa eminim oda dava açar
Allah var olandan başka çocuk nasip etmesin planları da ayağına dolansın.
İyice beddua şubesi gibi oldum bugün 🤣🤣
Bu kadınlar ne salaklar ya. Çocuklarına nafaka ödeyemeyen parazitlerle koşa koşa evleniyorlar.

Allah var olandan başka çocuk nasip etmesin planları da ayağına dolansın.
İyice beddua şubesi gibi oldum bugün 🤣🤣
Bu kadınlar ne salaklar ya. Çocuklarına nafaka ödeyemeyen parazitlerle koşa koşa evleniyorlar.
Biz boşandıktan sonra evlendi boşandı şimdi başkasıyla evleniyor 😂 Adam evlenme üzerine programlanmış gibi.

X