Mutlu bir evliliğin ve eşliliğin sırrı nedir ?????

Evli degilim ama evliyken mutlu olmanin bir yolda beklentilerini sifira indirmek sanirim
yada cok cok azaltmak,
erkeklerden cok fazla bisey beklenilmiyecegini anladim sanirim.
Sevgi görmeyi bile bekleyemicez galiba,
o umursamiyorsa sende umursama, aslinda en güzeli bu
ama yapamiyorsun biliyorum ve anliyorum, biz kadiniz duygulasiz,
ve erkekler cok feci sekilde odun, resmen kütük gibi yasiyorlar ve bunu normal görüyorlar.
ama 1 bucuk ay sana hicbirsekilde yanasmamasi, normal bir erkegin davranisi degil
bu konunun üstüne gitmelisin,
ne demek senden bekliyor? Erkek bu dayanamazki, bikac gün dayanir 1 hafta dayanir, ama 1 bucuk ay?????

siz gercekten yeni evlisiniz, hicmi arzulamiyor seni?

Ahanda işte kendimi buldum ilk cümlelerinizde resmen....
(Bu arada bende 4,5 aylık evliyim. Eşim 28 ben 23 yaşındayım)
Ben 23 yaşındayım eşim 26 hoş bir tesadüf olmuş :KK70: demek ki yavaş yavaş nasıl davranılması gerektiğini anlamaya başlıyoruz bu da evliliğe alışmakla ilgili bir şey bence
ben önceden annesinden şikayet ediyordum kızıyordu şimdi etmiyorum annesinin yüzüne söylüorum evimde huzurum yok kayınvalidem bi şeye kızınca da eşimin üstüne atıyorum suçu oğlun dedi falan diye ben uğraşıcağıma annesiyle kendi uğraşsın

Bilmem..

Görmemek , duymamak vs. gibi çözümler üretilmiş..

Ama ben hiç birşey yokmuş gibi davranamam , kavga da edemem , küserim :KK19::KK53:

erkeğin şımarığı ve nazlısı harbiden çekilmiyo, naz kadına yakışır, sen bi bana sokul bi ilgilen bakalım noluyo dimi ama :KK1:

erkeklerin hepsi ilgi istiyor benim kocam da kavga ettikten sonra gidip barışmazsam daha da kızıyordu gururlusun kadın dediğin gelir sırnaşır sen benden bekliyorsun diye hayret bi şey hem kır beni bi de üstüne ilgi bekle ne güzel dünya erkek olacakmışsın bu dünyada

erkeklerin hepsi ilgi istiyor benim kocam da kavga ettikten sonra gidip barışmazsam daha da kızıyordu gururlusun kadın dediğin gelir sırnaşır sen benden bekliyorsun diye hayret bi şey hem kır beni bi de üstüne ilgi bekle ne güzel dünya erkek olacakmışsın bu dünyada

gurur da kötü bişey oldu görüyomusun bacım, kendileri öyle ya

Selamlar,

4 yıllık flört sonrasında 2,5 yıllık evliyim toplamda eşimi 6,5 yıldır tanıyorum benim eşimde dışarda yeni tanıştıgımız insanlara soguk bir adam olarak gelir zamanla insanlar onu tnıdıkça severler evin içinde sana karşı nasıl dersen evde de sakin bir yapısı vardır pc başında geçer zamani ama ben çok espiriliyim çok gülerim neşeliyim, sırnaşık bir yapıya sahibim yani onunla boguşmayı şakalaşmayı laf atmayı çok severim ilk zamnlarda bozulurdu şakalarıma sonradan alıştı şimdi kendi bana daha çok şaka yapar oldu biraz zamana bırakmak lazım galiba alışma evresi filan mı desek ne desek bilemedim ki,

ama 1,5 aydır isteememe konusu can sıkıcı gerçekten neden acaba?

gurur da kötü bişey oldu görüyomusun bacım, kendileri öyle ya

erkekler işte işlerine nasıl gelirse valla sokaktan çevir on kadını onu da kocalarından şikayet etmezse ben bi şey bilmiyorum erkekler anca üzsün bizi ne umutlarla evleniliyor işte daha ilk yılı doldurmadan hemen sıkıntı geçen kocama dedim sen bana çok güveniyorsun aklına hiç bi şey gelmiyor diye öyle kaldı yorum yapamadı neden beni kaybetme korkusu yok erkeklerin hepsi rahat sizde rahat olun valla o gelsin ilgi beklesin üzülmeyin de bütün erkekler aynı çünkü

Üzüldüm senin adına.Evlilik çok yeni ama çok yıpranmışsın....

Bence evlilikte üstteki arkadaşım yazdığı gibi görmezden gelmek lazım.Ben bunu kendi adıma yapmaya başladığımdan beri kavgalarımız azaldı:)Erkekler zaten bu şekilde yapıyor.Eşimle kavga ediyoruz mesela sabahına bakıyorum onun için herşey güllük gülistanlık...E dedim bir süre sonnra bir salak benmiyim? Du bakalım bende o nasıl davranırda öyle davranayım...İşte sonuç kavgasız günler:) Kavga olsada anında normal hayata dönüyoruz...

Sizin evliliğinizde eşinin sana ilgisi hiç yok.Neden bu kadar kısa sürede böyle oldu ilginç geldi bana...Bir de yazında şunlar dikkatimi çekti...Ben eşimi eğitiyorum öğretiyorum vs....Bu bence onur kırıcı bir söz eğitmek...Belki eşinde senin bu ağırlığından dolayı kırılıyor,kendini geri çekiyor olabilir...2, cümlen ise,onun kirli gömleklerinden kokusunu alıyorum demen...Çok üzücü ya daha 3 aylık evlilikte.Neden eşinin kokusuna hasret kalasın aynı evin içinde....Tuhaf bir şeyler var ama nedir bilemedim...Eşin tuhaf davranıyor....

yanı bende ısterdım tabıkı,kavga edıp,tartısıp orada bırakmayı,kı esım oyle yapar.ama aksıne bende nefret ederım bu huyundan,benı takmadıgını,dusunmedıgınıirahatlanmadıgını,umursamadıgını dusunurum,cunku ben ısterım kı o anda konusalım cozelım anlayalım,içime bı su serpsın rahatlasın ıfade etsın ısterım ama olmuyor malesef boyle olunca hıcbıseyı unutamıyorum,cunku ızlerı duruyor,

eşimide yönlendırıyorum derken,yazımda belırttıgım gıbı,bana eksıklıklerım varsa hatırlat o zaman dıyor,kı esım bıseylerı ona anlattıkca,soyledıkce,konustukca anlıyor bazı seylerı yapısı boyle,cocuk gıbı yanı.ben onun ıyılıgı ıcın ugrasıyorum.yanı atıyorum nısanlıyken bıze gelırdı bılmeden bısey yapardı,benım annem ya da babam alınırdı.bende boyle boyle yapma hanı yanlıs anlasılıyor dıyordum duzeltıyordu.bunu demek ıstedım yanı.hasretlık meselesıde yasayan ıcın dahada uzucu.yanı bana boyle davrandıgı ıcın bende artık onun gıbı davranmaya calısıyodum ama dun aksam dayanamadım artık.dedıgın gıbı cok tuhaf hemde ama cozemıyorum.

erkekler işte işlerine nasıl gelirse valla sokaktan çevir on kadını onu da kocalarından şikayet etmezse ben bi şey bilmiyorum erkekler anca üzsün bizi ne umutlarla evleniliyor işte daha ilk yılı doldurmadan hemen sıkıntı geçen kocama dedim sen bana çok güveniyorsun aklına hiç bi şey gelmiyor diye öyle kaldı yorum yapamadı neden beni kaybetme korkusu yok erkeklerin hepsi rahat sizde rahat olun valla o gelsin ilgi beklesin üzülmeyin de bütün erkekler aynı çünkü

çünkü erkekler Türk toplumunu biliyolar sana niye güvenmesinki nasıl olsa aladatamaz diyo adam yakalansa o yaftalanır, ya da ben aldatsam dul kadın olmamak için affeder, bu algıyı kırmak gerek

Sevgisini dile getirememek ne ilginç bir şey. Aynı evdesiniz hergün başbaşa bi insan neden içinden geldiği gibi konuşmaz karıcım, aşkım vs. demez anlamış değilim. Sanırım eşini senin açman lazım sen sarıl, sen güzel sözcükler söyle, sen sürprizler yap bir süre bakalım açılacak mı yavaştan? Olmazsa bu sefer onun gibi ol kısa bi süre öyle olunca nasıl oluyomuş görsü bakalım.. İşiniz zor allah yardımcınız olsun ne diyelim..

Bilmem..

Görmemek , duymamak vs. gibi çözümler üretilmiş..

Ama ben hiç birşey yokmuş gibi davranamam , kavga da edemem , küserim :KK19::KK53:

Cazibesini ve aklını kullanan kadının kocasına yaptıramayacğı şey yoktur.
Bırakın ipler kendilerinde sansınlar aslında hiçbir zaman ipler onların elinde olmayacak.
Sadece siz ona öyle hissettirin aslında hep sizin istediğiniz olacak cinsellik silahını iyi kullanmak lazım.:KK17:
Hiç Muhteşem Yüzyıl seyretmiyormusunuz ayol kadın koskaca Süleymanı yönetmiş.:KK1::KK1::KK1:

Cazibesini ve aklını kullanan kadının kocasına yaptıramayacğı şey yoktur.
Bırakın ipler kendilerinde sansınlar aslında hiçbir zaman ipler onların elinde olmayacak.
Sadece siz ona öyle hissettirin aslında hep sizin istediğiniz olacak cinsellik silahını iyi kullanmak lazım.:KK17:
Hiç Muhteşem Yüzyıl seyretmiyormusunuz ayol kadın koskaca Süleymanı yönetmiş.:KK1::KK1::KK1:

"Akıllı kadın, erkeğini serbest bırakır, daha akıllı kadın, erkeğini serbest olduğuna inandırır." severim bu sözü

kesinlikle katılıyorum ilgisizlik farklı cinsel anlamda uzak durma farklı benimki de romantik ve hassas değil ama cinsel anlamda sorunumuz yok
fakat bu yüzden sıkıntıya girme ekonomik sorunlardan kaynaklı olarak eşinin libidosu düşmüş olabilir, evliliğe alışamamış olabilir iyi düşün

bende ne yazıkkı hepsı mevcut,yanı ılgı gostermeyıpte cınsel anlamda yanıma sokulması da benı rahatsız eder,o yuzden hem ılgı gostermelı hemde cınsel anlamda yakın olmalı,bu sayede mutlu olabılıcegımıze ınanıyorum.tek taraflı mutluluk olmaz,karşındakını yaralar.bazı zamanlar bende sorununun ekonomık yonunden kaynaklandıgını dusunuyorum ama sırf bu yuzden bunca sey yasanırmı onuda bılemıyorum,evlılıge alısmamıs olabılır ama bunun faturası neden duygusal dusuncelerıne ve dusuncelerıme kesılıyor bunu anlamıyorum.

bir yerde bir teyzenin şöyle bir yorumuna denk gelmiştim,mutlu ve uzun ömürlü evlilikleri hakkında:
her ne yaşanırsa yaşansın yatağa girince barışırdık hiç küs uyumadık..

kesinlikle katılıyorum ilgisizlik farklı cinsel anlamda uzak durma farklı benimki de romantik ve hassas değil ama cinsel anlamda sorunumuz yok
fakat bu yüzden sıkıntıya girme ekonomik sorunlardan kaynaklı olarak eşinin libidosu düşmüş olabilir, evliliğe alışamamış olabilir iyi düşün

bende ne yazıkkı hepsı mevcut,yanı ılgı gostermeyıpte cınsel anlamda yanıma sokulması da benı rahatsız eder,o yuzden hem ılgı gostermelı hemde cınsel anlamda yakın olmalı,bu sayede mutlu olabılıcegımıze ınanıyorum.tek taraflı mutluluk olmaz,karşındakını yaralar.bazı zamanlar bende sorununun ekonomık yonunden kaynaklandıgını dusunuyorum ama sırf bu yuzden bunca sey yasanırmı onuda bılemıyorum,evlılıge alısmamıs olabılır ama bunun faturası neden duygusal dusuncelerıne ve dusuncelerıme kesılıyor bunu anlamıyorum.

bir yerde bir teyzenin şöyle bir yorumuna denk gelmiştim,mutlu ve uzun ömürlü evlilikleri hakkında:
her ne yaşanırsa yaşansın yatağa girince barışırdık hiç küs uyumadık..

ilk başlarda eşim adımla seslenince bile üzülüyordum şimdi valla kendi bilir o öyle yaparsa ben de aynısını yaparım biz kadınlar ilgiyle boğuyoruz ondan oluyor
türk toplumu böyle haklısın tatlım işte bazen kafaya takıp üzülüyorum bazen de sallamıyorum dengesiz oldum çıktım ben de
heyecanla evlen sonra adamlar gelsin dengeni bozsun ne güzel ya

canım yaşadığın şeyleri birçok kişi yaşıyor aslında,
bizde çıkarken hergün bir sürü mesajlaşır,kaçkere arar,
birbirimizi nekadar çok sevdiğimizden bahsederdik.
evlendik mesajlaşma bitti,aramalarda zamanla azaldı.
seni seviyorumlar da zamanla nazar değer diye söylemiyorumlara döndü :KK37:
ama yinede birbirimizi anlıyoruz, hissediyoruzda
sonuç olarak bana süre çok kısa geldi,yani 3 aylık evliyim demişsin.
acaba başka sıkıntılarınız mı oldu,büyük kavgalarınız?
yada nişanlıykende belki fazla ifade edemiyordu kendini?
belli etmiyordu sevgisini...
belki yapısı böyledir.babasındada bunu görmüş.
ayrıca erkeklerin çoğu fazla konuşmaz,bizde karşılarında deli oluruz...
aslında biraz da onlar gibi davranabilsek :44:

Son düzenleme:
ten uyumu konusuna girsem çok mu abes olur diye düşünüyorum ama bu da çok önemli, erkekler için cinsellik çok önemli 1.5 aydır ne yapıyo yeni evli adam ergenler gibi kendini mi tatmin ediyo

neden olsun hayatın gerceklerı,yanı bu konuda bır sorunuda olabılır tbıkı ama kalp uyumum beyın uyumum ne olacak onun ten uyumu varsa,dun ona bır ornek verdım,dedım kı,sen nasıl kı o sıtelerden ya da ıste vıdeolardan o işlerı ızlıyor vs vs bunun ıcınde erkekler ıcın bır ıhtıyac dıyede savunuyorsan duygusal yonden de benım beklentılerım bır ıhtıyac dedım ki öylede,tamam benım kadar ınce olmasını ıstemıyorum ama bu kadar kırıcı olmasına,anlayamamasına cok uzuluyorum

ya hemen olumsuz düşünmemek lazım bence konu sahibini de üzmeyelim bı hanım başka bir konuda açmış orada ekonomik sorunlardan da bahsetmiş yani bu durum da gerginlik stres yaratır sonuçta erkek diye sürekli üzerimize saldırmasını beklememek lazım bence

bılemıyorum kı,ekonomık sorunsa herkezın yokmu,varsada neden bunlar aramızdakı sevgımıze zarar versın bunu ıstemıyorum,o borc odenır bıter sonra sen yaptıklarınla kalırsın bu kadar baskı kurup dusunme dıyorum ama anladıgnı sanmıyorum,artık yoruldgum ıcınde bıraktıgım hayat boyu ben ugrasamam kı artık ayaga kalkıp yurumesı lazım.

X