Mutlu bir evliliğin ve eşliliğin sırrı nedir ?????

neden olsun hayatın gerceklerı,yanı bu konuda bır sorunuda olabılır tbıkı ama kalp uyumum beyın uyumum ne olacak onun ten uyumu varsa,dun ona bır ornek verdım,dedım kı,sen nasıl kı o sıtelerden ya da ıste vıdeolardan o işlerı ızlıyor vs vs bunun ıcınde erkekler ıcın bır ıhtıyac dıyede savunuyorsan duygusal yonden de benım beklentılerım bır ıhtıyac dedım ki öylede,tamam benım kadar ınce olmasını ıstemıyorum ama bu kadar kırıcı olmasına,anlayamamasına cok uzuluyorum

evli bir erkeğin öyle sitelerden ne gibi bir ihtiyacı olacak ki? Size yanaşmıyor o videoları mı izliyor? Öyle ise gerçekten de cinsellikle ilgili bir problem olabilir..

bılemıyorum kı,ekonomık sorunsa herkezın yokmu,varsada neden bunlar aramızdakı sevgımıze zarar versın bunu ıstemıyorum,o borc odenır bıter sonra sen yaptıklarınla kalırsın bu kadar baskı kurup dusunme dıyorum ama anladıgnı sanmıyorum,artık yoruldgum ıcınde bıraktıgım hayat boyu ben ugrasamam kı artık ayaga kalkıp yurumesı lazım.

ben seni anlıyorum sen kocanı bazı yerlerde çocuk olarak görüyorsun ona sırtını yaslayamıyorsun ama erkekler genelde böyle sorumluluklardan kaçarlar bizim kadar güçlü değiller
eşinin davranışlarını değiştirmesini bekleyebilirsin ya da sen davranışlarını değiştirebilirsin bu senin tercihine kalmış bi süre dene eşini eleştirme boğma anlayışlı olmaya çalış belki de değişir belki geçici bir süre bu durumu kendini üzdüğüne değmez çünkü somut bi şeyden bahsetmiyorsun ilgisizlik çok genel sana ilgisiz gelen bana ilgili gelir o yüzden çok takma önce kendini değiştir sonra kocanı

Diyecegimki alisma sureci ama nasil alistiysan o sekilde gider…ilk zamanlar hangimiz sorun yasamadikki eslerimizle?? Bi kere birden bire ev degistirip ortam degistirmek bile basli basina bir is..sonra birde ustune ustluk eve gel isleri yap vs vs..ve karsidaki okuz gibi sadece tv izlesin pc basinda otursun..hayir aslinda evlilik bu degil tabii..gelip sana 2 tane gururunu oksayacak kelime etse eminim bunlarin hic biri gozune gozukmez…

bende 3 aylık evliyim ve bizimde gelgitlerimiz oldu; ben evet ben mutsuzum demek için acele etmedim. Sende acele etme, bu alışma süreci, bir de erkeklerin ve kadınların beklentileri farklı oluyor. Benden de bir örnek vereyim, hava çok sıcaktı eşim kanepede uzanıyordu. Bende yanına uzanmak istedim, film vardı; o da bana burası çok dar dedi. Bende o zaman ben diğer kanepede uzanırım dedim ve alındım tabi. şimdi bu olayda eşimin gözünde hiçbir sorun yok, evet çok sıcaktı ve gerçektende dardı. Tabi eşim ben onu demek istemedim, ben otururuz anlamında söylemiştim dedi. Ben ise benimle uzanmak istemiyor, tek başına kalmak istiyor diye üzüldüm. Bu örnekler çoğaltılabilir:)

demek istediğim erkekler biraz farklı; sen amin demesine şaşırmışsın ya; şaşırma işte:) biz çok daha duygusalız ve aynı duygusallığı bizimle aynı anda hissetmelerini bekliyoruz. Sen biraz canımlı cicimli konuş, birbirinize alıştıkça sorunlarda çözülecektir. O yapmıyorsa sen yap, karşılığını vermezse o zaman daha rahat ifade edersin kendini...

haklısın,vermıs oldugun ornegın aynısını ben yasasam emınım esımde boyle savunurdu kendını,bazen bu kadar dusunme,duygusal olma,bekleme dıye kendımı sartlandırıyorum ama olmuyor galıba,ondanda sıcak bıseyler beklıyorum,kalbımı ısındırcak,mutlu edıcek,zaten bu zamana kadar cogu seyı ben yapmısım,ugrasmısım,dıdınmısım,bıseyıde o yapsa cokmu,sorunları konussam ne olacak,dun kü gıbı allah allah ben hıc farketmıyorum der cekılır bır kenara,neden cunku onun beklentısı yok,memnun hayatından,gerısıde onemlı degıl zaten

canım sen ilgini göstersen ona...
Güzel sürprizler yapsan sarılsan fln belki açılır zamanla o da...
Yanlış anlama ben kocasına köle olup ona cariyelik yapmayı savunanlardan asla değilim...
Ama hani bi dene acaba çwkiniyomu fln diye düşündüm...

çekınme meselesını bende dusundum,ama bılemıyorum ne kadar dogru.yıne herseyı yapmak bana dusuyor galıba ama buda bı bakıs acısı tabı.

ben asla üzmek için söylemedim ama evli olan her bayan 1.5 ayın bi erkek için uzun olduğunu bilir, ama bu ille aldatıyo demek değil ki zaten ben onu kastetmedim, ten olarak birbirine alışamamaktan bahsetmeye çalıştım naçizane

ıcın rahat olsun sen nıye benı uzesın,uzenı zaten goruyor allah,böyle bır sorunu tabıkı olabılır ama boyle yaparak cozemeyız bunu.

konu sahibi ortalıkta yok yalnız, hanımlar bu genel sorun insanlar niye yıllar geçsin alışırsın diyor çünkü yıllar geçince biz de umursamaz ve beklentisiz oluyoruz da o yüzden beklentileri düşürmeyi şimdi başaralım bakın nasıl mutlu oluyoruz

çalıştığım için bazen aksatabılıyorum cevaplarımı,dedıgınız gıbı umursamaz ve beklentısız olmak zor ama hayat ne gosterır bılemıyorum.

çekınme meselesını bende dusundum,ama bılemıyorum ne kadar dogru.yıne herseyı yapmak bana dusuyor galıba ama buda bı bakıs acısı tabı.

yanlış anlama ama sen mutlu evliliğin sırrı nedir demişsin genel olarak duyma görme sabret denilmiş hala ben yapamam bıktım ilgi göstermekten yoruldum gibi cevaplar yazmışsın eşin birden davranış değişikliği göstermeyecek o yüzden senin kendini, bakış açını değiştirmeye bak. Eşine ilgini vazife görev olarak görmeye başlarsan bu seni mutsuz eder eşinden bekleme sarılmak mı istiyorsun git sarıl sadece eşine odaklı yaşama özleyince gelir zaten nişanlı gibi olmasını bekleme

Selamlar,

4 yıllık flört sonrasında 2,5 yıllık evliyim toplamda eşimi 6,5 yıldır tanıyorum benim eşimde dışarda yeni tanıştıgımız insanlara soguk bir adam olarak gelir zamanla insanlar onu tnıdıkça severler evin içinde sana karşı nasıl dersen evde de sakin bir yapısı vardır pc başında geçer zamani ama ben çok espiriliyim çok gülerim neşeliyim, sırnaşık bir yapıya sahibim yani onunla boguşmayı şakalaşmayı laf atmayı çok severim ilk zamnlarda bozulurdu şakalarıma sonradan alıştı şimdi kendi bana daha çok şaka yapar oldu biraz zamana bırakmak lazım galiba alışma evresi filan mı desek ne desek bilemedim ki,

ama 1,5 aydır isteememe konusu can sıkıcı gerçekten neden acaba?

Sanki eşim ve beni yazmışsın 6 senelik beraberlik ve 3,5 senelik de evliyim bence herşeyi zamana bırakmak lazım çünkü aynı evde yaşamak farklı bir şey birde insan sürekli canımlı ,cicimli olamaz ki ayrıca tartışmak da iyidir kavgaya dönüşmedikce evet bizde tartışıyoruz ama konuyu uzatmıyoruz normal hayatımıza dönüyoruz tek pencereden de bakmamak lazım sana bir tüyo eşim bana ben değişemem dediğinde onunda bende beğenmedi bir olayda aynı kelimeyi kullanıyorum imalı olarak :KK70: bak ben bunu yapmıyayım sende bunu yapma diyorum genelde mecburen anlşmak zorunda kalıyo ...zamana ihtiyacınız var bence fazla zorlama biraz uzakdan izle eşini tepkisiz kal o zaman seni fark edicektir bence

gercekten seni çok iyi anlıyorum beklentilerini hayallerini sonuna kadarda haklısın...
ama erkek milletinin bir modeli böyle evlendim ya seninle yeter daha ne istiyorsun modeli...
en çokta gömleklerinden hasretimi alıyorum kelimesi çok üzücü...
ya insan mutlu olmak sevgiye doymak için dört duvar arasında herşeyi yaşaya bilmek için evlenmiyormu neden böyle kütük oluyo bunlar...

ayrıca kesinlikle ilişkinizi eleştirmek haddim degil fakat istegin sadece sizden gelmesi çok düşündürücü...
ALLAH yardımcınız olsun...

ınsanı kocası ıcın kurdugu hayalın beklentının gerceklesmedıgını gordukten sonra neden evlenıyor neden ona koca sıfatı koyuyor dıye sorarım kendıme hep,mutlu olmak etmek vs vs ıcın evlendım evlendık ama ben bır esya ya da baska bır sey degılım kı o benımle benım ıstegım halınde evlendı,ben ıstemeseydım buralara kadar cok zor gelmıstık.ama bunun farkında degıl.yıne ben ıstedıgım ıcın bu evlılıge dayanırım ıstemedıgım zamanda ayrılırım.o yuzden ıcınde boyle bır hakımıyet kurduysa cok uzucu gercekten.ama hak verıyorum.Hasretlık ve sevgı evet dedıgınız gıbı daha rahat daha ıyı olmak ıcın buralardayız ama benım acımdan hasretlıgede acım sevgıyede ılgıyıde.

estafurallah,ıstek hep sureklı benden gelmıyor,sadece byle ıstıyor beklıyor dıye sezıyorum,yaklasık 1 aydırda ıste o bana yanasmadıgı ıcın elımı bıle surmuyorum,ben o evde karısmıyım yoksa canı ıstedıgınde yanımda olacak baskasımıyım,bu ayrım once ıcınde yapması gerektıgını dusundugum ıcınde kendıne halıne bıraktım gıttı acıkcası.

valla nişanlımın elini önce ben tutsam böyle bi salarak tutar elimi baktım işime gelmedi çekerim elimi kendi gelir tutar hemde sımsıkı.
bu nedir biliyomusun kaçan kovalanır yani benim nişanlım öyle 2 şımartırım baktım dozu kaçtı anında çekerim kendimi bu sefer o gelir.
ve biz böyle gerçekten eğleniyoruz.
kavgaya gelince ben daha nişanlıyım ama öğrendim sanırım.
eskiden bende senin gibiydim tartıştıkmı konuşalım bitsin ama bu erkeklere dırdır gbi geliyo.
onun yerine sakinleşince konuşuyoruz artık o zaten kin tutmuyo bende acık nazlı davranınca daha istekli geliyo yanıma.
ama tepkili tripli ve dırdırcı yaklaştığım zamanlarda gönlümü bile almaya uğraşmıyodu nasılsa dinlemicen beni diyodu.
belki biraz fikir sahibi olursun diye yazmak istedim canım.
hee sevgiliyken ayda 5000 sms ve 1000 dk konuşma bitirirdik şimdi ayda yılda 1 msj atarsa öpüp başıma koyuyorum ve daha evlenmedik.
ama cıvık cıvıklık sevgilikte oluyo bence evlenince daha farklı oluyo herşey üzülme bence zamanla eşinde alışır evliliğe düzelir aranız :KK34:

Maalesef ki erkeklerin çoğu evlendikten sonra artık benim mantığıylamıdır nedir bilmiyorum ama sevgililik nişanlılık veya flört ettiğiniz o dönemlerdeki gibi olmuyor. Evliliği erkekler kadınlar kadar kolay hazmedemiyor ve alışamıyor, Sorumluluğun artmış olması, iş güç stresten kaynaklanıyor olabilir soğukluğu belki, sürekli kadının alttan alması, buda geçer demesi, sürekli olanları sineye çekemside normal değil. Her daim fedakarlık yapan sen olursun bu şekilde olmasıda yanlış. Sen öğretmen o öğrenci gibi değilde birlikte nasıl mutlu oluruzun yollarını birlikte konuşup araştırın, sen ben herşeyi bilirim öğretiyorum sana gibi bi moda bürünürsen adamondan rahatsız olmuşta olabilir. ben 30 yaşındayım evlendim çocuk gibi eğitilmeye çalışıyorumda diyebilir. Erkekleri anlamak pek bi zor iş. Ama tabiki hayatım canım cicim karıcığım gibi sözleri söylememesininde bahanesi olamaz yani bunlar içten gelen sözlerdir, bi garip geldi bu kelimeleri kulanmayışı...

ne beklentılerıle o eve gırıyoruz ama bırbakıyoruz eskı adamdan eser yok,bunun sorunu nıye dıye dusunmekten ben helak oldum,sorun bendenmı,benmı yanlıs yapıyorum vs dıye dusunuyorum hep.onu anlayabılyorum sorumluluk sıkıntı vs sorunlar cok etkılıyor onu hatta dıyor kı sen gece uyurken ben bazen nasıl yapıcam nasıl yapsam dıye dusunuyorum dıyor,ya tamam sıkıntı var ama boyle takıntı hastalık halıne getırerek cozulmez dıyorum,hersey yoluna gırıyor,oda bunu yapamıyor,evlenmeden once aldıgı maasın bı kısmısını bırıkım ıcın aılesıne verırdı bıseyle ılgılenmezdı,sımdı herseyle o ılgılenıyor,bocalıyo tabıkı olabılır,ama hep boylemı kalıcam gecıcek dıyorum,yınede yok degısmıyor,her ne olursa olsun sıkıntısı stresı vs var dıye her seferınde boyle yapacaksa ısımz cok zor galıba,aramızda karakter olarak farklar var cok hemde,hatta ben 30 o 23 yasında dıyebılırım ılıskımızde,bundan yakınmıyo,yanı bazı zamanlar kendısı dıle getırıyo eksıklıgım olursa sen hatırlat ben dusunememıs olabılırım dıyor.bunda sorun yok ama uygulamada sorun var ıste.bırkere soyluyosamm dıyorum bunun nıye tekrarını beklıyosun,bunu artık ogrendın yanı bıde ben demeden yap,dusun ama yok,bu yuzden de hersey artık benden beklenılmesın.bu zamana kdr hersey bosa cıkmıs zaten.bundan sonra ben beklıyorum bıseyler bılemıyorum ne olacak.

maalesef ama öyle kadınlar evlilikte bir noktada kişiliklerini yitiriyorlar sırf huzurum olsun diye
gandinin bir sözü vardır kadınlar evlenmeden önce babalarının evlendikten sonra kocalarının anne olunca da çocuklarının kölesi olur diye maalesef öyle
eşimizin her istediğini yapalım demiyorum yanlış anlaşılmasın ama eğer eşimizle mücadele edersek gerçekten huzurumuz kalmıyordu
bi de gerçekten zamanla daha iyi oluyor iki ay önce daha kötüydü şimdi daha iyiyiz zamanla birbirimize alışıyoruz bir de ekonomik problemler gerçekten sorun oluyor
anlayışlı olmaya çalış ilgi göstermiyorsa sen de onu sallama

gandının sozune bende katılıyorum ama kölelık kısmına kadar,kımse kımsenın kolesı degıldırkı olamazda,ben babamı sevdıgımden saydıgımdan,kocamı bır koca olarak gorup mutlu olmak ıcın sevıp,saydıgımdan,cocugumuda ben dogurdum canımdan bır parca oldugu ıcın bırakmam pesınde olurum,eger ben bı köleye donusursem butun kadınlıgımı,duygularımı,hıslerımı vs oldurmus hayattan hıcbır beklentısı olmayan bır ınsan olurum.ama ben bı kadınım.hayat boyu sırf esım mutlu olsun huzur olsun dıye kendımı nasıl baska bır kısılıge sokayım,ben zorla evlenmedm kı ben sonradan da degısmedım,boyle geldım boyle gıdıcem dıye dusunuyorum,can cıkmayınca huy gercekten cıkmıyor,olmuyor zorla degıl ya,tek taraflı mutluluk mutlu olsun adına yapılan hıcbısey benı tatmın etmez mı o zaman ben kendımı degersız vasıfsız bırı olarak gorurum kocamın gozunde.hakkımızda hayırlısı ne bıleyım.

Evli degilim ama evliyken mutlu olmanin bir yolda beklentilerini sifira indirmek sanirim
yada cok cok azaltmak,
erkeklerden cok fazla bisey beklenilmiyecegini anladim sanirim.
Sevgi görmeyi bile bekleyemicez galiba,
o umursamiyorsa sende umursama, aslinda en güzeli bu
ama yapamiyorsun biliyorum ve anliyorum, biz kadiniz duygulasiz,
ve erkekler cok feci sekilde odun, resmen kütük gibi yasiyorlar ve bunu normal görüyorlar.
ama 1 bucuk ay sana hicbirsekilde yanasmamasi, normal bir erkegin davranisi degil
bu konunun üstüne gitmelisin,
ne demek senden bekliyor? Erkek bu dayanamazki, bikac gün dayanir 1 hafta dayanir, ama 1 bucuk ay?????

siz gercekten yeni evlisiniz, hicmi arzulamiyor seni?

yazdıklarına aynı zamanda cevaplarını vermıssın zaten,o yuzden ben daha ne dıyebılırım kı haklısın,ınan artık hıcbırseyı dusunemıyorum,

Ben 23 yaşındayım eşim 26 hoş bir tesadüf olmuş :KK70: demek ki yavaş yavaş nasıl davranılması gerektiğini anlamaya başlıyoruz bu da evliliğe alışmakla ilgili bir şey bence
ben önceden annesinden şikayet ediyordum kızıyordu şimdi etmiyorum annesinin yüzüne söylüorum evimde huzurum yok kayınvalidem bi şeye kızınca da eşimin üstüne atıyorum suçu oğlun dedi falan diye ben uğraşıcağıma annesiyle kendi uğraşsın

onlar evlılıge alısıyor sankı bız 40 yıllık evlıymısz gıbı hem evlılıge hemde kocaların bıze alısması ıcın beklıoruz.zorr cok zor bu ısler.sankı onlar ana kuzusu bız degılız,bız zaten dogustan herseye alısmıs,tedbırlı vs dıye dogduk ve cıktık bugunlere geldık.

canım ben 25 eşim 35 yaşında 2.5 yıllık evliyim.Valla başlık olarak bazen aynı sorunları yaşıyorum beklentilerimin boşa çıkması.Konuşmak istemiyorum kendiliğnden anlasın istiyorum.Öyle liste yapar gibi su su demek gelmiyor içinden.ya da eşim istediğim bişeyi yaptığında karsımda kim olsa söyledikten sonra yapar diyorum ve kıymeti kalmıyor.bazen deliriyorum ya arkadasım bensenle evlendiysen ver hakkını.senle evlnedim ben seni sectim.öyle konusarak isteyerek olsaydı bu işler neden senle evlenmek için onca çileyi cekeyim vs vs.
zor valla bu işler.
ben öyle arkadasların dediği gibi üç maymunu oynayamam o zaman kimle evlendiğimin ne anlamı kalır ! herhangi bir adamla da üç maymunu oynayarak gecirebilirsin hayatını.ama ben herhangi bir adamla değil bilerek şecerek evlendim onla ve bunun hakkının verilmesini istyorum ve bunların öyle konusarak isteyerek değil onun kendiliğnden anlayıp yapmasını istiyorum ve bence evlilik bunun mücadelesini vermek :)

bence sana öyle demesi sinriinden yani erkekler pek üstüne gidilmesinden hoşlanmıyor .bende yeni evliyim mesela bazen bende sorunlar yaşıyorum .bende eşimden gencim senin gibi gezelim dolaşalım cıvıl cıvıl istiyorum ama olmuyor yok yorgun oluyor yok ailesine gidiyoruz vs vs.bende artık üstüne gitmiyorum hiç konuşmak istemiyorsa hiç uzatmıyorum lafı yani .
anlıyorum sen sorununu çözmek için konuşmak istiyorsun ama bence yanlış .sen akışına bıraksan mesela hiç üstüne gitmeden kendini çeksen .çünkü erkeklere böle söyleyince iyice gıcık gidiyolar valla var öle birşey .çocuk gibiler yani .kzıgınlıkla söylenmiş söz boşver gitsin ciddi olarak söylememiştir onu asla .sen yeni evlisiniz falan diyenlere hiç bakma canım herkes neler yaşıyor ama dışarıya belli etmiyor bunu eziklik olarak görüyor çünkü yada özgüveninden bu sorunlarını anlatmıyor dışardan mutu evlilik imajı çiziyor içerde neler yaşanıyor kimbilir .

X