Mutlu bir evliliğin ve eşliliğin sırrı nedir ?????

istanbul3434

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
264
0
Mutlu bir evliliğin ve eşliliğin sırrı nedir ?????

Benı bu konuda aydınlatırsanız cok sevınırım.çünkü ben cevabını bulamıyorum.elımden gelen herşeyı yaptıgıma ınanıyorum ve sevgımın,kalbımın yonlendırmesıne gore hareket edıyorum.
Ama anlasıldıgımı dusunmuyorum.bu sorunu dıle getırdıgım zaman cok beklentısı olan bır ınsana donusuyorum,ya da ben böyleyım napayım degıstıremıyorum kendımı bellı bı yastan sonra dıye cevap alıyorum(yaşta 30)yanı mutlu olmak karşı tarafı mutlu etmektenmı gecer hep,yapım böyle degıstıremıyorum demek care degıl kı ınsan hangı yasta olursa olsun kendınde olan yanlısları,hataları,eksıklıklerı duzeltmek ıstedıgı zaman duzeltıcegıne ınanıyorum.

Ama eşim buna ınanmıyor.ben 23 yaşındayım 3 aylık evlıyım ama mutlu bır evlılık olduguna ınanmıyorum,dun aksam tamamen karar verdım buna.butun beklentılerım esımın sozlerıyle anlamlarını yıtırdı.eşimi sevıyorum ve ona gore bır duzen kurmaya calısıyorum,ıkımızde calısıyoruz,ben ısten gelıyorum,yemek yap,evı topla,bulasık yıka,çamasır as,hatta bazen ev ısı yetısmezse haftaıcı yap,yetısırse haftasonu hallet,herseyı becer,ondan sonrada gıt yat,sabah kalk tekrar ıse gıt,esım de klasık erkek sadece tv basında oturur yanı,

sorunum sadece evlendıkten sonra ılgısızlıgı nısanlıyken sevgı sozlerı,ılgılerı ve bunun gıbı bırcok seyın ardı arkasına sıgmaz yaptıkları,mutluydum,o zaman sorunlar yokmuydu vardı tabıkı ama suan oldugu kadar uzmuyordu benı,suan hem sorunlar var hemde ılgı hem sevgı eksıklıgı,ben bır konuya sınırlendıgım zaman ıstemeden sesım yükselır bu huyumdan bende hoslanmam ama kendımın farkına vardıgımda ben karsımdakıne zaten bagırmıs oluyordum,bunu degıstıremıyorum esım benımle sesını yukselterek konusma konusrsan cevap vermem hıcbıseyıne dıyerekten kenara cekılıyor.ama ses yukseltmenın onun yaptıklarından dogdugunu anlamak ıstemıyor hıcbızaman.o yuzden tartısırz hep.

Gel gelelım dun aksam gayet duzgun,sakın bır sekılde konusmaya calıstım,yanı eksılerını,benı uzdugu seylerı,dıle getırdım,sevgısını hıssetmedıgımı,nısanlıyken daha cok emın oldugumu ama suan kendısının duvardan bı farkının olmadıgını cok degıstıgını soyledım,ben ona 3 yıldır zaten hep soyluyorum,egıtıyorum,öğretıyorum kendısınıde benım eksılıklıgım olursa soyle dıyede onaylıyor benı zaten ama yınede anlasılamıyorum.ben yasadıgım butun kısısel maddı manevi sorunları bır kenara atarak sızlere soruyorum,bır ınsan kocasının sevgısını hıssetmez mı ? Evlendıgımızden berı ılgı gostermıyosun,askım,hayatım,karım demez mı ben bu sozlerı duymadım bu 3 ay ıcınde.bır kere ben bısey ıcın saol kocacım dedım,oda karsılık rıca ederım karıcım dedı.onuda ben soyledım o degıl.yanı bunlar nasıl es gecılır.benım esım 30 yasında ama cocuk gıbı,hep ogretıcek,soylıcek,yonlendırıcek olan benım hep boyle oldu bu ama artık zarar goruyorum,yanlıs anlasılıyorum.

Bak neden boylesın,sorun ne dıyorum,baska seyler cıkararak,senın ısteklerın cok dıye nıtelendırılıyorum.ben kocamdan ılgı,alaka bekledıgım ıcın ''cok beklentılıyım oylemı ''sızdemı boyle dusunuyorsunuz.cok mahreme gırme taraftarı degıldım ama artık cok cok bunaldım ve uzuluyorum.beraber olmak ıcın bıle ne bılıyım sızmı yanasıyosunuz.son 1,5 aydır felan benden beklıyor heralde kı hıcbır ses yok o konuda.yanı ben yatagımda yanımda yatan adamın kokusunu kırlıye atmam ıcın koydugu gomleklerınden gıderıyorum hasretımı.

Gel gelelım ona soylesem sen herseyı sevgıye baglıyosun oluyor.ya dıyorum ne alaka.zaten bu evlılık bır sevgı uzerıne kurulmadımı,e benımde senden sevgı beklemem sucmu,gostermıyorsun dıyorum,allah allah ben hıc farketmıyorum dıyor,benı kendıne benzetmeye calısıyosun dıyor,neden benzeteyım dıyorum karsılıklı sevgı beklemek gostermek benzetmekmı,o zaman dedım demekkı bız bırbırımız ıcın yanlıs ınsanlarız,kı oyleyız galıba,ben senın gıbı olamıyorum sen benım gıbı olmayı dene dıyor,ama ben onu gıbı olamam kı olursam benım o zaman hıcbır beklentımde olmaz sevgımde ılgımde bunlar olmayınca ben ne arıyorum evde,bu benım anlayısım,eşim donuk,bazen umursamaz,gayet rahat bır ınsandır.ve tutuktur,gırısken,hanı gozu acılmıs degıldır,tamam sevgısını cok cok dılede getıremeyebılır ama hayat kapalı kapılar ardında nasıl geçer,nasıl senelerce ben kendı kalbıme,beynıme soz gecırebılırım.ben onun gıbı olursam aynı onun gıbı ruhsuz,donuk bır ınsan olurum ve onu koca olarak görmem,bu sozlerımın uzerıne bana babasını ornek verıyor,

babamda sever ama ıcten sever ama bellı etmez ne anneme ne baskasına dıyor,böyle bır hayat yok dedım kımse kımsede ısık gormese yanında bu kadar sene durmaz,ama ben sende ısık gormuyorum dedım.sacma sapan dusuncelerı var sevgı adına.sevgı dedıysem yapısık ıkız olalım demıyorum ya ben bır söz,bır dokunus,bır baska seyler yanı.ınsan ne kadar ıcıne kapanıkta olsa karısına azda olsadamı bellı etmez.bu gerçekten boylemıdır.babasını ornek verıyor.bende ona benzıyorum mısalı yapıyor.ama artık onun ıcın yoruldugumu hıssedıyorum,bedenı olarak yorgunluklarm bambaska evlendıkten sonra topuklarımında agrıyabıldıgını,bacaklarımın agrısının gunlerce gecmedıgını,belımın agrısına egılemedıgımı,vs vs gıbı seylerı ogrendım yasadıkca ama bunları dert etmedım.sadece manevi olarak beyın olarak,kalbı olarak o kadar yorgunum kı anlatamam.

Acaba bırının ahını vs aldımda bu hayal kırıklıgını yasıyorum dıye dusunuyorum hep,paranoyak oldum.herseyı sıneye cekebılırım ama sevgısızlıgı ruh gıbı ot gıbı yasamayı beceremem kı ben.ıstesemde olmaz.

En son olarak benı nasıl uzuyorsan sen dahada uzul,allah kalbıne göre versın dedım.susmak yerıne amın dıyor bırde.cok moralım bozuk.benım ıcın hayırlı kapı nedır bılmıyorum.ama bende mutlu,huzurlu bır eş,evlılık ıstıyorum.ben nasıl ustesınden gelıcem,nasıl bır yol cızmem gerek.3 aylık evlısın yenısın,tazesın dıyorlar ıste o lafı duyunca benım ıcımde yangınlar cıkıyor hemde nasıl yangınlar.soylıyecek konusacak daha cok seyım var ama bugünluk bu yeter bana.sızden rıcam.başlıgımda yazdıgım cümlenın formülü,ben demek kı yanlıs yapmısım,yapıyormusumbu kadar yanlıs anlasıldıgıma göre,o sebepten lütfen bılgı ve tecrubelerınızı eksık etmezsenız sevınırım.

ben de beş aylık evliyim ve mutlu evliliğin görmezden gelmek ile olabileceğini anlamış bulunmaktayım çünkü beni kızdırdığı şeyi dile getirmez görmezden gelirsem sorun yok şikayet edersem tamam artık kavga , huzur kalmıyor. Bazen kendi kişiliğimi yitirdiğimi hissetmeye başlıyorum ben de ne yapacağımı bilmiyorum huzurlu olmak istiyorum
ilgi konusuna gelince bence tüm erkekler aynı ben tv izlerken bile sarılmak isterim kocam da sağ olsun ben sarılırsam sarılır 100 metre ötede otursam farketmez konuştuğumda zaten yanımdasın falan diyor daha sinir oluyorum bilmiyorum ben de bu konuda çok üzgünüm

baştan beri sevgisini ilgisini belli etmeyen bi adam olsa tamam yapısı bu denir, kabul etmişsin evlenmişsin denir ama nişanlıyken herşey iyiymiş güzelmiş noldu birden, ayrıca yeni evlilikte 1.5 ay eşinden uzak olmak hayra alamet değil bence, bende yeni evliyim o yüzden kendimi yerine koyarak yorum yapmaya çalışıyorum

Üzüldüm senin adına.Evlilik çok yeni ama çok yıpranmışsın....

Bence evlilikte üstteki arkadaşım yazdığı gibi görmezden gelmek lazım.Ben bunu kendi adıma yapmaya başladığımdan beri kavgalarımız azaldı:)Erkekler zaten bu şekilde yapıyor.Eşimle kavga ediyoruz mesela sabahına bakıyorum onun için herşey güllük gülistanlık...E dedim bir süre sonnra bir salak benmiyim? Du bakalım bende o nasıl davranırda öyle davranayım...İşte sonuç kavgasız günler:) Kavga olsada anında normal hayata dönüyoruz...

Sizin evliliğinizde eşinin sana ilgisi hiç yok.Neden bu kadar kısa sürede böyle oldu ilginç geldi bana...Bir de yazında şunlar dikkatimi çekti...Ben eşimi eğitiyorum öğretiyorum vs....Bu bence onur kırıcı bir söz eğitmek...Belki eşinde senin bu ağırlığından dolayı kırılıyor,kendini geri çekiyor olabilir...2, cümlen ise,onun kirli gömleklerinden kokusunu alıyorum demen...Çok üzücü ya daha 3 aylık evlilikte.Neden eşinin kokusuna hasret kalasın aynı evin içinde....Tuhaf bir şeyler var ama nedir bilemedim...Eşin tuhaf davranıyor....

baştan beri sevgisini ilgisini belli etmeyen bi adam olsa tamam yapısı bu denir, kabul etmişsin evlenmişsin denir ama nişanlıyken herşey iyiymiş güzelmiş noldu birden, ayrıca yeni evlilikte 1.5 ay eşinden uzak olmak hayra alamet değil bence, bende yeni evliyim o yüzden kendimi yerine koyarak yorum yapmaya çalışıyorum

kesinlikle katılıyorum ilgisizlik farklı cinsel anlamda uzak durma farklı benimki de romantik ve hassas değil ama cinsel anlamda sorunumuz yok
fakat bu yüzden sıkıntıya girme ekonomik sorunlardan kaynaklı olarak eşinin libidosu düşmüş olabilir, evliliğe alışamamış olabilir iyi düşün

ten uyumu konusuna girsem çok mu abes olur diye düşünüyorum ama bu da çok önemli, erkekler için cinsellik çok önemli 1.5 aydır ne yapıyo yeni evli adam ergenler gibi kendini mi tatmin ediyo

ya hemen olumsuz düşünmemek lazım bence konu sahibini de üzmeyelim bı hanım başka bir konuda açmış orada ekonomik sorunlardan da bahsetmiş yani bu durum da gerginlik stres yaratır sonuçta erkek diye sürekli üzerimize saldırmasını beklememek lazım bence

bende 3 aylık evliyim ve bizimde gelgitlerimiz oldu; ben evet ben mutsuzum demek için acele etmedim. Sende acele etme, bu alışma süreci, bir de erkeklerin ve kadınların beklentileri farklı oluyor. Benden de bir örnek vereyim, hava çok sıcaktı eşim kanepede uzanıyordu. Bende yanına uzanmak istedim, film vardı; o da bana burası çok dar dedi. Bende o zaman ben diğer kanepede uzanırım dedim ve alındım tabi. Şimdi bu olayda eşimin gözünde hiçbir sorun yok, evet çok sıcaktı ve gerçektende dardı. Tabi eşim ben onu demek istemedim, ben otururuz anlamında söylemiştim dedi. Ben ise benimle uzanmak istemiyor, tek başına kalmak istiyor diye üzüldüm. Bu örnekler çoğaltılabilir:)

Demek istediğim erkekler biraz farklı; sen amin demesine şaşırmışsın ya; şaşırma işte:) Biz çok daha duygusalız ve aynı duygusallığı bizimle aynı anda hissetmelerini bekliyoruz. Sen biraz canımlı cicimli konuş, birbirinize alıştıkça sorunlarda çözülecektir. O yapmıyorsa sen yap, karşılığını vermezse o zaman daha rahat ifade edersin kendini...

canım sen ilgini göstersen ona...
güzel sürprizler yapsan sarılsan fln belki açılır zamanla o da...
yanlış anlama ben kocasına köle olup ona cariyelik yapmayı savunanlardan asla değilim...
ama hani bi dene acaba çwkiniyomu fln diye düşündüm...

ben asla üzmek için söylemedim ama evli olan her bayan 1.5 ayın bi erkek için uzun olduğunu bilir, ama bu ille aldatıyo demek değil ki zaten ben onu kastetmedim, ten olarak birbirine alışamamaktan bahsetmeye çalıştım naçizane

konu sahibi ortalıkta yok yalnız, hanımlar bu genel sorun insanlar niye yıllar geçsin alışırsın diyor çünkü yıllar geçince biz de umursamaz ve beklentisiz oluyoruz da o yüzden beklentileri düşürmeyi şimdi başaralım bakın nasıl mutlu oluyoruz

gercekten seni çok iyi anlıyorum beklentilerini hayallerini sonuna kadarda haklısın...
ama erkek milletinin bir modeli böyle evlendim ya seninle yeter daha ne istiyorsun modeli...
en çokta gömleklerinden hasretimi alıyorum kelimesi çok üzücü...
ya insan mutlu olmak sevgiye doymak için dört duvar arasında herşeyi yaşaya bilmek için evlenmiyormu neden böyle kütük oluyo bunlar...

ayrıca kesinlikle ilişkinizi eleştirmek haddim degil fakat istegin sadece sizden gelmesi çok düşündürücü...
ALLAH yardımcınız olsun...

Maalesef ki erkeklerin çoğu evlendikten sonra artık benim mantığıylamıdır nedir bilmiyorum ama sevgililik nişanlılık veya flört ettiğiniz o dönemlerdeki gibi olmuyor. Evliliği erkekler kadınlar kadar kolay hazmedemiyor ve alışamıyor, Sorumluluğun artmış olması, iş güç stresten kaynaklanıyor olabilir soğukluğu belki, sürekli kadının alttan alması, buda geçer demesi, sürekli olanları sineye çekemside normal değil. Her daim fedakarlık yapan sen olursun bu şekilde olmasıda yanlış. Sen öğretmen o öğrenci gibi değilde birlikte nasıl mutlu oluruzun yollarını birlikte konuşup araştırın, sen ben herşeyi bilirim öğretiyorum sana gibi bi moda bürünürsen adamondan rahatsız olmuşta olabilir. ben 30 yaşındayım evlendim çocuk gibi eğitilmeye çalışıyorumda diyebilir. Erkekleri anlamak pek bi zor iş. Ama tabiki hayatım canım cicim karıcığım gibi sözleri söylememesininde bahanesi olamaz yani bunlar içten gelen sözlerdir, bi garip geldi bu kelimeleri kulanmayışı...

ben de beş aylık evliyim ve mutlu evliliğin görmezden gelmek ile olabileceğini anlamış bulunmaktayım çünkü beni kızdırdığı şeyi dile getirmez görmezden gelirsem sorun yok şikayet edersem tamam artık kavga , huzur kalmıyor. Bazen kendi kişiliğimi yitirdiğimi hissetmeye başlıyorum ben de ne yapacağımı bilmiyorum huzurlu olmak istiyorum
ilgi konusuna gelince bence tüm erkekler aynı ben tv izlerken bile sarılmak isterim kocam da sağ olsun ben sarılırsam sarılır 100 metre ötede otursam farketmez konuştuğumda zaten yanımdasın falan diyor daha sinir oluyorum bilmiyorum ben de bu konuda çok üzgünüm

bir söz varya işte,evlılıkte,görmicen,duymuycan vs dıye devam edıyor bu oyle galıba.soyledıgın gıbı bıze yanlıs gelen seylerı dıllendırdıgımız zaman sucluyuz,ama susar ıcımıze atar,hıcbısey olmamıs gıbı ot gıbı yasarsak bızden ıyısı yok,neden cunku dırdır yok,kımse anlamak ıstemıyor hep anlasılmak ıstıyor malesef kı.

ten uyumu konusuna girsem çok mu abes olur diye düşünüyorum ama bu da çok önemli, erkekler için cinsellik çok önemli 1.5 aydır ne yapıyo yeni evli adam ergenler gibi kendini mi tatmin ediyo

Çok güldüm bu ergenler lafına :KK1::KK1::KK1:
Ama haklı ilk aylar en güzel en hareketli aylar şimdiden böyle ise durum vahim demektir...

bir söz varya işte,evlılıkte,görmicen,duymuycan vs dıye devam edıyor bu oyle galıba.soyledıgın gıbı bıze yanlıs gelen seylerı dıllendırdıgımız zaman sucluyuz,ama susar ıcımıze atar,hıcbısey olmamıs gıbı ot gıbı yasarsak bızden ıyısı yok,neden cunku dırdır yok,kımse anlamak ıstemıyor hep anlasılmak ıstıyor malesef kı.

maalesef ama öyle kadınlar evlilikte bir noktada kişiliklerini yitiriyorlar sırf huzurum olsun diye
gandinin bir sözü vardır kadınlar evlenmeden önce babalarının evlendikten sonra kocalarının anne olunca da çocuklarının kölesi olur diye maalesef öyle
eşimizin her istediğini yapalım demiyorum yanlış anlaşılmasın ama eğer eşimizle mücadele edersek gerçekten huzurumuz kalmıyordu
bi de gerçekten zamanla daha iyi oluyor iki ay önce daha kötüydü şimdi daha iyiyiz zamanla birbirimize alışıyoruz bir de ekonomik problemler gerçekten sorun oluyor
anlayışlı olmaya çalış ilgi göstermiyorsa sen de onu sallama

bende bunu savundugumda,nısanlıyken mesajda soyluyordum tamam ama yüzyüze soyleyemıyoruma getırıyor,tamamda hıcmı dıyemıyorsun yanı dme,telefonla konustugumuzda da dıyordu.sımdı ıse aynı evde yasadıgımız ıcın tabıkı hergun telde konusmuyoruz,ama aksam evde yıne güzel bıseyler yok tbıkı.1,5 ay evet degıl,bu durum benı zaten dahada uzuyor,bırkere yıne boyle bırsey oldugunda sen ıstıcen gıbı bı laf ettı tam aklımda kalmadı,buyuzden bende hıc oralı bıle olmuyorum,biraz sımarmak ıstıyo yanı sımarmak derken hep ben hep ben ıstıyor,ama nerde oyle bır yasam tarzı.belkı o benı ıstemıyo ben neden zorlıyım yanı anlarım zaten halınden ama bırazda ondan beklıyorum.o erkekse bende bı bayanım.tek taraflı bakıyor herzamankı gıbı olaylara yanı.

Ahanda işte kendimi buldum ilk cümlelerinizde resmen....
Bende aynı sizin gibi yapıyorum umursamaz gibi davranıyorum yani sinir olduğum yada bana ters olan bir konuyu ya dillendirmiyorum yada dayanamaz dillendirirsem bile sadece bir kez konuşup bir daha asla aynı konuyu açmıyorum. Ertesi gün yada ben yatıştıktan sonra da hiç bir şey olmamış gibi davranıyorum.

İşte ozaman herhangi bir huzursuzluk olmuyor evimizde... Ama önceleri öyle değildi... Yani ben sıkıntılarımızı anında konuşup giderelim ki sonrasında daha büyükleri ile karşılaşmayalım düşüncesindeydim ama bu (şimdi şimdi anlıyorum) yanlış olanmış...Önceleri o kadar çok tartışıyor hatta kavga ediyorduk ki ben kendi kendime "Allah'ım ben ne yaptım".diye sormaya başlamıştım (Eşimi de çooookk seviyorum ve onunla tanışmayı ben istemiştim yani tanışmak için epey beklemiştim).

Gamsız olmak gerekiyormuş, umursamamak gerekiyormuş... Ama işte o zamanda insan sanki kendinden ödün veriyor gibi hissediyor... Sanki sürekli onun istekleri oluyor biz sadece onun yanında yardımcı oyuncu gibi duruyoruz... Bilmiyorum en azından ben böyle hissediyorum... Böyle olmakta istemiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum... Ya kendimden ödün vereceğim onun istekleri ile devam edeceğiz yada ilk başlardaki gibi sürekli tartışmalar ve kavgalar....

(Bu arada bende 4,5 aylık evliyim. Eşim 28 ben 23 yaşındayım)

bende bunu savundugumda,nısanlıyken mesajda soyluyordum tamam ama yüzyüze soyleyemıyoruma getırıyor,tamamda hıcmı dıyemıyorsun yanı dme,telefonla konustugumuzda da dıyordu.sımdı ıse aynı evde yasadıgımız ıcın tabıkı hergun telde konusmuyoruz,ama aksam evde yıne güzel bıseyler yok tbıkı.1,5 ay evet degıl,bu durum benı zaten dahada uzuyor,bırkere yıne boyle bırsey oldugunda sen ıstıcen gıbı bı laf ettı tam aklımda kalmadı,buyuzden bende hıc oralı bıle olmuyorum,biraz sımarmak ıstıyo yanı sımarmak derken hep ben hep ben ıstıyor,ama nerde oyle bır yasam tarzı.belkı o benı ıstemıyo ben neden zorlıyım yanı anlarım zaten halınden ama bırazda ondan beklıyorum.o erkekse bende bı bayanım.tek taraflı bakıyor herzamankı gıbı olaylara yanı.

erkeğin şımarığı ve nazlısı harbiden çekilmiyo, naz kadına yakışır, sen bi bana sokul bi ilgilen bakalım noluyo dimi ama :KK1:

X