Sizce bosanmalimiyim akil verin lutfen

Ablam aynı sebepten bosandı. Ev araba gitti. Üstüne birde dünya borç. Düzelmeyecek hiç çocuk bahanesine sıgınmayın. O evde çocugunuza çok daha büyük haksızlık etmeyin.Ne kumar illettinden kurtulucak ne kavgalarınız biticek. Böyle bir ortamda büyümesi daha mı güzel. Yigenlerim deli gibi sevdikleri babalarıyla kendi kararlarıyla görüşmüyolar. Tek ablama değil onlarada çok büyük acılar yaşattı çünkü. Sizde evladınıza bunu layık görmeyin. Kesip atın kangrenli parmagı.

Blöf yapıyor, maaşını yatıracak kadar gözü döndüğünde aklı neredeymiş? İflah olmaz bu adam.

Eşimle severek ve isteyerek evlendim evlilik öncesi 7sene çıktık eşimi cok iyi tanıdığını dusunuyordum.Evliligimizin ilk yillarinda çocuğumuz olmadan önce herşey gayet iyidi hiç bir problemimjz yoktu her erkek gibi futbolu sever takip ederdi. çocuğumuz oldu herşey yine iyi sanıyordum kendimce ama öyle olmadığını anladım bir gün ailemin evine ziyarete gittiğimde eşim arayıp maaşını komple iddaya yatirdigini ve kaybettiğini soyledi.Buyuk bir hayal kırıklığı yaşadım eşimle boşanma asamasina geldik ailemin evine döndüm fakat bidaha yapmayacağını söyledi söz verdi sevdiğim için affettim inandım aradan iki ay geçti eşim yine maaş aldığı gün gayet güzel bir gün geçirdik eşimle gece yattık tabiki çocuğum küçük olduğu için yanımızda yatiyordu sürekli kalkıyordum gece eşim bacağına kramp girdiğini söyleyerek yataktan kalktı tabiki biz uyumaya devam ettik sonra içerden küt diye ses geldi kalktım eşime seslendim ses vermedi koridora doğru çıktım birde ne göreyim eşim yerde yatıyordu kendini aşmaya kalkmisti ağlamam ambulansların gelmesi tam bir kabustu ki çocuğumda uyanmıştı ve olanlara şahit olmuştu .eşim hastanedeyken neden böyle yaptığını anlayamamıştım telefonunu kontrol ettiğinizde herkesten çevreden borç para almış sürekli sabaha kadar maaşı dahil yine kumar oynamış ve tüm parayı kaybetmişti başımdan kaynar sular döküldü eşim iyidi psikolojik destek aldı bende ailemin evine döndüm bosanacaktim bu kez kararlıydım ama çocuğum sürekli babasını soruyordu yine pişman olduğunu söyledi aileme yalvar yakar affettirdi kendini bende inandım buna son şans verdim çocuğum için üzerinden biraz zaman geçti banka hesaplarını kontrol ediyordum aldığı maaşı direk bana veriyor benim hesaplarım üstünden harcama yapıyorduk geçen ay yatan maaşını göndermedi bana sen çok harciyorsun bende dursun nasılsa kontrol ediyorsun dedi tamam dedim hesaplarima harcamalarınıza baktığımda para eksik geldi gözüme soruyorum cevap yok yalan söylüyor anlıyorum hesaplarini aç bakayım diyorum açmıyor sürekli bahane üretiyor yine kumar oynadığı dan supheleniyorum içimdeki sevgiyi güveni herşeyi bitirdi gözünü kırpmadan yalan söylüyor sizce bosanmali miyim bu evlilik böyle devam eder mi ?
Kumar çok zor düzelen bağımlılıklardan, çok yıpranırsınız

Eşimle severek ve isteyerek evlendim evlilik öncesi 7sene çıktık eşimi cok iyi tanıdığını dusunuyordum.Evliligimizin ilk yillarinda çocuğumuz olmadan önce herşey gayet iyidi hiç bir problemimjz yoktu her erkek gibi futbolu sever takip ederdi. çocuğumuz oldu herşey yine iyi sanıyordum kendimce ama öyle olmadığını anladım bir gün ailemin evine ziyarete gittiğimde eşim arayıp maaşını komple iddaya yatirdigini ve kaybettiğini soyledi.Buyuk bir hayal kırıklığı yaşadım eşimle boşanma asamasina geldik ailemin evine döndüm fakat bidaha yapmayacağını söyledi söz verdi sevdiğim için affettim inandım aradan iki ay geçti eşim yine maaş aldığı gün gayet güzel bir gün geçirdik eşimle gece yattık tabiki çocuğum küçük olduğu için yanımızda yatiyordu sürekli kalkıyordum gece eşim bacağına kramp girdiğini söyleyerek yataktan kalktı tabiki biz uyumaya devam ettik sonra içerden küt diye ses geldi kalktım eşime seslendim ses vermedi koridora doğru çıktım birde ne göreyim eşim yerde yatıyordu kendini aşmaya kalkmisti ağlamam ambulansların gelmesi tam bir kabustu ki çocuğumda uyanmıştı ve olanlara şahit olmuştu .eşim hastanedeyken neden böyle yaptığını anlayamamıştım telefonunu kontrol ettiğinizde herkesten çevreden borç para almış sürekli sabaha kadar maaşı dahil yine kumar oynamış ve tüm parayı kaybetmişti başımdan kaynar sular döküldü eşim iyidi psikolojik destek aldı bende ailemin evine döndüm bosanacaktim bu kez kararlıydım ama çocuğum sürekli babasını soruyordu yine pişman olduğunu söyledi aileme yalvar yakar affettirdi kendini bende inandım buna son şans verdim çocuğum için üzerinden biraz zaman geçti banka hesaplarını kontrol ediyordum aldığı maaşı direk bana veriyor benim hesaplarım üstünden harcama yapıyorduk geçen ay yatan maaşını göndermedi bana sen çok harciyorsun bende dursun nasılsa kontrol ediyorsun dedi tamam dedim hesaplarima harcamalarınıza baktığımda para eksik geldi gözüme soruyorum cevap yok yalan söylüyor anlıyorum hesaplarini aç bakayım diyorum açmıyor sürekli bahane üretiyor yine kumar oynadığı dan supheleniyorum içimdeki sevgiyi güveni herşeyi bitirdi gözünü kırpmadan yalan söylüyor sizce bosanmali miyim bu evlilik böyle devam eder mi ?
Daha once buraya yazmistim yine yazayim bir uye vardi burda. Cok eskilerden. Psikolugu ve aile danismani şoyle demisti. Kurtaramadigimiz tek evlilikler genelde kumar aliskanligi olanlar demisti. buna bulasan adamlara hic ömrünüzu heba etmeyin zamaninizi harcamayin asla duzelmiyor bu tipler. Ki o uye kocasini cok seviyordu senelerce cekmisti baya baya sans vermisti ama bildigin seneleri gitti. Sonunda kadin yardim aldi bosandi kurtuldu. Demem o ki onun uardim almasi onemli degil sen al ve kendini cocugunu kurtar. O da ne yapiyorsa yapsin onuda ailesi dusunsun sen degil

şov yapmış resmen. öğreneceğiniz aşamaya geldiği için küt diye ses yapmış.
boşanın çocuğum babasını çok seviyor gibi bir bahaneye sığınmayın siz çocuğunuzu sevmiyor musunuz?

tövbe Yarabbim o nasıl bi senaryo kaç kurtar evladını. nasıl kaybettikçe devam ediyorlar bu illete ya. Korkmuyolar mı anlamıyorum çok korkunç. Ben eşime hep derim böyle bir konuyla önüme geldiğin an tek celsede boşanır hayatıma bakarım assla gençliğimi güzelliğimi heba edemem rezil rüsva bi evliliğin içine kendimi sokamam diye. Çevremden utanırım en çokta kumarcı kocası var deseler ölürüm heralde Allah korusun.
Bugün kendini asmaya çalışan yarın size neler yapmaz. Can güvenliğiniz yok.

Kendini asmak o kadar kolay iş değil. Kendini asacak adam bunu evde yalnızken yapar. Kendini asmak ilaç içmeye, gazı açmaya, hatta kendini bi yerden atmaya bile benzemez. İyi düzenek kurmuş, çünkü marifetleri öğrenilince ağzına s.çılacaktı, ustalıkla suç hafifletmiş. Kumarcı herifin de sen çok harcıyorsun diye sizden maaş sakınması da çok hoşmuş, faturalar market borç harç ödemek için elinden alıyorsunuz o size bunu diyor, orda bacağına s.çamadınız mı bunun? Bunu terapiye yollasanız üstten baştan boğazdan kısıp yollayacaksınız, kumarından vazgeçip gitmeyeceğine göre. Ne uğraşıyosunuz salın gidin ne hali varsa görsün.

Bir iki üç dört beş altı affetmek derken.Esiniz böyle devam edecek ya kalın ya gidin o borçlar ne olacak nasıl ödenecek.Ben en çok etrafa mahcup olurdum galiba.Bosanmazsaniz o borçları ödemeye yardım edecekmisiniz sizden de ister insanlar bir süre sonra kapınıza gelip şimdi değilse ileriki borçlar nasılsa yapacak o zaman sevgide kalmaz çocuk baba olayında gözünüz görmez zaten.Yaşamak lazım illa diyorsanız hayat sizin.

X