Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Yine yarışmadan almak zorunda olduğum katmerim.

ANTEP KATMERİ

2 bardak un
1 yumurta
1,5 çay kaşığı tuz
Ilık su

İç Malzemesi

Kaymak
Şeker
Antep fıstığı
Eritilmiş tereyağ
Açmak için nişasta

Un,yumurta ve tuz bir kaba koyularak ılık suyla yoğrulur.Hamur iki parçaya ayrılıp nişasta yardımıyla açılır.İçine tereyağ sürülür.Kaymak,Antep fıstığı ve şeker eklenerek dört ucundan ortaya doğru katlanır.Tereyağında altlı üstlü kızartılır.

Son düzenleme:

MIHLAMA MI aH AH OLSADA YESEK ÇOK SEVİYORUM DİYCEM NE SEVMİYORUMKİ GERÇİ SEÇTİĞİM BAYAĞI BİŞEYDE VARDIR ALLAHIM VAR YANİ

MIHLAMA MI aH AH OLSADA YESEK ÇOK SEVİYORUM DİYCEM NE SEVMİYORUMKİ GERÇİ SEÇTİĞİM BAYAĞI BİŞEYDE VARDIR ALLAHIM VAR YANİ

Sorma ben de ne sevmiyorum ki.Evde malzemen varsa yap iki dakikada:)

Sorma ben de ne sevmiyorum ki.Evde malzemen varsa yap iki dakikada:)

evde var o malzemelerden çok güzel söylüyosun 2 dk. fakat yapacak aktif kişi var mı nasıl hazırı seven biriyim anlatamam :122: ama tarfini hemen aldım haftaya çocukluk arkadaşım bruncha gelcek o zaman yapabilirim mıhlamayı ve turşu kavurmasını güzel yapan bi yer var gerçi evde yapılan gibi olmuyor tabiki ama oranın mıhlama ve turşu kavurmasına bayılıyorum ama ama asıl trabzonda yemiştim tadı halen ağzımda bide akçaaabat köftesi piyaz yemiştimki orada ooofff o lezzet başka yerde yok

FASÜLYE TURŞUSU KIZARTMASI

MALZEMELER

Fasülye turşusu
Mısır unu
Sıvıyağ

Fasülyeler mısır ununa bulanıp tavada altlı,üstlü kızartılır.Ben bütün halde kızarttım.Ama küçük küçük doğranıp hamsi gibi de kızartılıyor.Tuhaf gibi görünse de çok güzel bir lezzet.

Tembeliz biraz galiba:)Turşu kavurması da çok güzel oluyor.Ama bak yukarıda eklediğim de çok güzel.Bana Akçaabat Köftesi deme.Seviyeli bir mesafemiz var kendisiyle.Köfte yarışmasına onu yapacaktım.İçine katılan yağı ara tara bulamamıştım:)

hıh turşu kavurması dedim onu da koydun ya tam oldu saol valla bu gece mıhlama turşu kavurması iyi uyurum

ALLAHIM aklıma mukayet ol şimdi inecek bi yerime :111: böyle güzel bi lezzet varmıki ya turşu kavurması ah ah turşu kavurması-mıhlama ah ah mıhlama :122::122::122::122::122:

yağa karşlık mıhlama ve turşu kavurması isterim

Merhaba
Bugün Istanbul'un ortasında iki Eskişehirli dayanamadık çiğbörek yaptık annemle. Ögrenci evimde oklava olmaması, tahta catalın sapını kullanan annemin çiğbörek yapmasını engelleyemedi :)
Bizim yaptıgımızın görüntüsü dışarıda yapılanlar kadar iyi olmasa da bizimkisi içindeki bol kıymayla emin olun onlara taş çıkartır :)

Tarifi de şurada : http://www.kadinlarkulubu.com/yoresel-yemekler-ii/662226-eskisehir-mutfagi.html

ben bugün et sulu domatesli bulgur pilavı yaptım bi de dana etnden çoban kavurma yanına salata bi de yoğurt.kocamı beklioru acıktımmmmmmmmmmm:))

enfestooooo

Annem şu yumurtalı köfteyi yapsada bende tarifini yapsam diyordumki bi baktım bugün yapmış bende hemen tarifi sizlerle paylaşıyım dedim

CANIM ANNEMİN YUMURTALI KÖFTESİ
2 SU BARDAĞI İNCE BULGUR-1 YEMEK KAŞIĞI SALÇA-1 YEMEK KAŞIĞI BİBER SALÇASI-MAYDANOZ-TAZE NANE-TAZE SOĞAN-SOĞAN-KARABİBER-PUL BİBER-TUZ-4 YUMURTA-2 BARDAK ZEYTİNYAĞI-1 YEMEK KAŞIĞI TEREYAĞI-1 TANE KIRMIZI BİBER
BİR TEPSİDE BULGUR,İNCE KIYIM SOĞAN,DOĞRANMIŞ TAZE SOĞAN,İNCE KIYIM NANE VE İNCE KIYIM MAYDANOZ,SALÇA VE BİBER SALÇASI,KARABİBER,TUZ,PUL BİBER..HEPSİ İYİCE YOĞURULUR..TAVADA ZEYTİNYAĞI VE TEREYAĞI ERİTİLİP YUMURTALAR SAHANDA YUMURTA ŞEKLİNDE İKİ TARAFLI GÜZZEL Bİ ŞEKİLDE PİŞİRİLİR..PİŞEN YUMURTADAN AZICIK BİR YERE AYRILIR,GERİ KALANI BULGURLU HARCA EKLENİR VE YİNE BİRAZ YOĞURULUR..TABAKLARA SERVİS YAPILIRKEN SIKIM YAPILIR..ÜSTÜNE YUMURTA PARÇACIKLARI VE KIRMIZI BİBERLERLE VE MARULLARLA SÜSLENİR..
AFİYET OLSUN

Yarın fırsat bulamam diye bugünden öğretmenler gününü kutlayayım dedim
:119::119::119:şekercik ve tüm aramızdaki öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum :119::119::119:

Yarın fırsat bulamam diye bugünden öğretmenler gününü kutlayayım dedim
:119::119::119:şekercik ve tüm aramızdaki öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum :119::119::119:

canım teşekkür ederim:)))
ben de öğretmenlerimizin günün kutlarım
bugün benim de eşim yaptı yemeği, menümüzde balık vardı ben de hindiba haşladım limon sarımsak tuz bildiğiniz salata işte ot haşlaması yani...
yarına da inşallah kereviz yapacağım niyetim o bir de ıspanaklı börek yapayım diyorum malum pzt geç çıkıyorum hazırda bir şeyler olsun diye....

Nefis görünüyor.Annene de bravo.Benim de vardır böyle hallerim.Hemen birşey uyduruveririm:)Ellerinize sağlık.

Yumurtalı köfte hiç yemedim.Çok güzel görünüyor.Anneciğinin ellerine sağlık.

Son düzenleme:
Şekercik ben de senin,ablamın ve tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.:119:

nefis görünüyor.annene de bravo.benim de vardır böyle hallerim.hemen birşey uyduruveririm:)ellerinize sağlık.

Yumurtalı köfte hiç yemedim.çok güzel görünüyor.anneciğinin ellerine sağlık.
teşekkür ediyorum denemeni tavsiye ederim çok güzel bi tadı var hele sıcak sıcak daha enfes ama soğumuş haliylede güzel tabiki Iyice yoğurularak yapıldığından elim çok kuvvetli diyorsan dene derim ama yok el kuvvetim çok yok dersen onun da çözümü var bulguru kısır gibi biraz sıcak suda ıslat öyle yap

öğretmenler günü için yapmıştım bizim apartman komple öğretmen öğretmenler evi gibi oldu yani Kimine pasta kimine hediye kimine çiçek götürdüm Ee neticede doğduğumdan beri bu apartmandayız her birinin bi emeği oldu..
Işte öğretmenler gününe özel yaptığım pastam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…