Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Ausum çok güzel tarif etmişsin çok teşekkür ediyorum dur bakalım yapabilcekmiyiz hayddiiin gazamız mübarek ola

of of aman yarebbim neler görüyorum aaay ausum çok güzel görünüyorlar o gün günün mü vardı ne poaçalar börekler döktürmüşsün kurabiyenin tarifini aldım çok saolasın ausum en kısa zamanda yapıcam ama yaparken farklı bişey deniycem yaptığım zaman söylerim yalnız bişey soracam margarin yerine zeytinyağı koysak olurmuki nasıl olur sence

söyle geçmişe bir baktım da ..her gün ne yemek pişirsem diye düşünmeye gerek yok..çok hamaratsınız..ellerinize sağlık

ben burda çıldırıcam yaa bu ne güzell yiyecekler böylleeee ellerine sağlık şekercik zeytinli ruloyu çay eşliğinde yemek kadar güzel bişey yok ya çok severim iyi düşünmüşsün mükemmel görünüyor ne güzel bi seçenek yapmışsın öğretmen olarak bölümünde güzelmiş benim kuzenim edebiyat öğretmeni okurken çok zorlandı osmanlıca filan ama mezun oldu rahat şimdi

Allah bismillah ilk resimli yemeğimi gönderiyorum çok heyecanlandım CANIM ANNECİĞİMİN AŞURESİ

Allah razı olsun ausum resim gerçi biraz küçük oldu senin yaptığın gibi cepten yolladım çoooooooooooooooookkkkkk teşekkürrle iyiki varsın

bugün benüm menümde fırında tavuk patates
pilav
mercimek çorbası
fasulye piyazı
kuru biber kavurması vardı
tatlı olarakta aşure

lezzetli kızlar, öğrencilerim çok sevdi....:))))

ben çok severdim Osmanlıcayı... ben edebiyatı çok severim fakat edb öğrt olmak zor bilsem olmazdım:)

Baya yoğun desene.Ama on dakika da olsa vakti vardır.Arada uğrasa güzel olurdu.Onun yemeklerini özledim:)

uğradım bak aslıcım
yine neler döktürülmüş ya
ben buraya uğrayınca mutfaktan çıkamıyorum
asıl gelmeme sebebim o
her gün ayrı birşey çekiyor canım

yemeklerim özlenmiş bende eklerim birşeyler
bugün karnıbahar yemeğiyle makarna yapıcam
sen karnıbahar sevmezmişsin öyle okudum
karnıbaharı haşlayıp kızartarak yaptım ben geçenlerde
3 hafta üst üste yaptım hatta
o kadar güzel olmuştu ki
haşlayıp süzüyorsun un serpiyorsun sonra çırpılmış yumurtaya bulayıp galeta ununa bulayıp kızartıyorsun
nefis oluyor
burdan biri eklemişti
poboldu sanırım burdan görüp yapmıştım bende
kim eklediyse sağolsun valla çok güzel olmuştu
bugünde öyle yapacaktımda vazgeçtim hem biraz oyalıyor hem 1 akşamlık oluyor
yemeğini yapayımda 2 gün yensin dedim

bugün birde kandil simiti yapasım var çok canım çekti
çooooookk uzun zamandır yapmıyordum
bir tarif buldum denerim inşallah
yaparsam eklerim
herkesi çok öptüm görüşürüz

söyle geçmişe bir baktım da ..her gün ne yemek pişirsem diye düşünmeye gerek yok..çok hamaratsınız..ellerinize sağlık

kreplerimden canım çekti
ben bayadır krepte yapmıyorum
amma tembelleşmişim ben yahu
peynirli krep çekti canım çok feci
ayyy yapsam mı ne yapsam

kreplerimi yaptım
şimdi afiyetle yicem
diyorum ben bu topik benim iştahımı kabartıyor diye
zaten olmuşum 58 kilo
buralara almayın beni almayın yakında 60 olurum

aşure tencersine düşsem doymam heralde
Ne güzel olmuşlar banada bir kase yollayıversene

o kadar çok seviyosun demek Sende aynen büyük ablam gibiymişsin o da dört gözle aşure yapılmasını bekledi O arada da boş durmadı komşulardan gelenlerle idare etti Sonra annem yaptı ama her zamanki gibi bol keseden gitti aklına gelebilecek en büyük tencereyi hayal et ve bunlardan da 3 tane hayal et yani kazan gibiydi diyebilirim Dağıtma işi tabiki bana kaldı inan kollarımda kas oldu ya
Teşekkür ediyorum Ayıp ettin ne demek ne demek gözdecim sana bi kase değil bi tencere yollıyayım iste yeterki

kreplerimi yaptım
şimdi afiyetle yicem
diyorum ben bu topik benim iştahımı kabartıyor diye
zaten olmuşum 58 kilo
buralara almayın beni almayın yakında 60 olurum

Ben yeniyim buralarda ben bile şimdiden senin gibi düşünür oldum vay arkadaş insan bu kadar mı yemeği sever bu kadar mı gördüğü herşeyi canı ister

aynen canım ya çok seviyorum
ama biz yapamadık
annem çalışıyor yap diyemedim valla
iş yerinde yapmışlar zaten bir kazan evde de yap demeye yüzüm kalmadı
bende hiç yapmadım zaten
beceremem diye girişmedim
bende komuşlardan gelenlerle idare ettim
gelenlerin hepsini ben yedim hatta kimse görmeden

Ben yeniyim buralarda ben bile şimdiden senin gibi düşünür oldum vay arkadaş insan bu kadar mı yemeği sever bu kadar mı gördüğü herşeyi canı ister

ben yazın burda takılmaktan çok kilo aldım
insanın ister istemez canı çekiyor
dur şunu yapayım dur bunu yapayım diye diye aldı kilolarım başını gitti
sen geçmiş sayfalara hiç bakma bence aklın gider
neler döktürdük hepimiz neler

İnan ben böyle şeylere gelemem nefistir keşke gerçekten aşureyi verebilme imkanım olsaydı,gerçi komşulardan geldi diyosun ama olsun yinede
Geçmiş sayfalara bakma deyince daha da bi merak uyandı içimde biliyomusun bu arada seni de tebrik etmek gerek bekar olmana rağmen yemek işleri senden soruluyor ve durmayıp döktürüyosun ben biraz bu işin hazırcı kısmındayım sanırım arada bir yapıyorum annem hep der hınzır anına denk gelirse yaparsın yaptınmı da hınzır gibi yaparsın

Nerelerdesin sen bakim.Buraya bakmayınca aç mı yaşıyorsunuz.Evet özledik yemeklerini.Bekliyorum yeni modellerini:)Karnıbaharı fırında kıymalı,beşamel soslu yaptım çok güzel oldu.Sen de dene.Kızartması iyi güzel de çok pislik çıkıyor be.Kandil simitini hani sana bir poğaça tarifi vermiştim ya onun hamurundan yapabilirsin.Çok güzel olur.Arayı da uzatma.

Ben uğramayalı çok nefis şeyler eklenmiş.Alıntı çok olur diye yapamadım.Elinize,kolunuza sağlık.Aus'un yoğurtlu pilavı dikkatimi çekti.Üzerine de yağ yakmış.Ben de deneyeceğim.Bayılırım yoğurtlu,yağlı şeylere.

Yarışmadan çekmek zorunda kaldığım mıhlamayı burada paylaşmak istiyorum.Yapmak isteyenler için ayrıntılı resimler.

MIHLAMA

1 Bardak mısır unu
100 gr tel peyniri
3 kaşık tereyağ
1,5 çay kaşığı tuz
Sıcak su

Tavaya tereyağ konur.Tam erimeden mısır unu eklenip biraz kavrulur.Sıcak su eklenip biraz daha pişirilir.Peyniri ve tuzu eklenir.Üzeri kapatılıp iki üç dakika daha pişirilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…