Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

çok teşekkürler ausucum allah razı olsun..daha yeni bahsediyorum onun için haberinin olmaması doğal canım yoksa haberin olsa desteğinide eksik etmezsin biliyorum..annem bayağı bi ameliyat geçirdi bi de üstüne babam rahmetli olunca yıprandı nede olsa onun için hayırlısıyla ameliyatsız düzelir diye evham yaptımda tabiki anneme belli etmemeye çalışıyorum..dün sabah abim mr bölümünü ayarlamış hazır nöbetçiyken daha kolay olur diye ama sonra işler değişti ve öğleden sonra aradı ben yetişemiycem başka bi güne ayarlıyım dedi..yani kaldı dün mr çekilemedi..ertelenmesi iyi mi oldu bilmiyorum ama..

bugün cevizli tarçınlı kek yaptım ben sonrada ani bir kararla 2 tanesini pastaya çevirdim gerçi süsleme kısmı pek olmadı ama olsun :)

teşekkür ederim öğretmensiniz sanırım bende kısa bir süre ücretli öğretmenlik yapmıştım şunu anladımki benim gibi sabırsız biri için doğru meslek değilmiş :)
evet canım öğretmenim,
bizim iş sabır istiyor bir de unutmamak lazım öğrencilik günlerini, o zaman her şey yoluna giriyor.
ben de sabırsızımdır ama derste farklı oluyorum bir de tecrübe edinmeye başladım tabii dile kolay 13 yıl oldu:)

canım çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda şifa bulur anneciğin.

Eki Görüntüle 864900 Eki Görüntüle 864901
bugün cevizli tarçınlı kek yaptım ben sonrada ani bir kararla 2 tanesini pastaya çevirdim gerçi süsleme kısmı pek olmadı ama olsun :)

bence gayet güzel görünüyor eline sağlık canım
ben de bugün çorbam vardı eşimin canı kıymalı yumurta istemiş kendisi yaptı ben de ıspanak ayıkladım pişirdim yarınki yemeğim hazır oğlumun favorisi ıspanak:)

kıymalı yumurta sevmeyen erkekte yok galiba ben bugün rahatım eşim salı günleri hala saha macına gidiyor benimde dinlenme günüm oluyor

Çok teşekkürler şekercik dediğin gibi inşallah hayırlısıyla şifa bulur annem..sen de hamilesin heralde ne kadar zeki bi kızım Allah hayırlı doğumlar versin

Auscum aşure yapmadın mı daha ama hastasın da aşurenin de maşallah malzeme çok işi çok bugün Allah kısmet ederse annem yapıcaksanada koca bi borcam gönderiyim adresi yaz bişey diycem bu konuda çok ciddiyim daha öncede söylemiştim hani yemekleri resimli bekliyoruz bi dahakine demiştin ya ben resmi şu forma nasıl göndericem inan bilmiyorum teknoji merakım pek yok hiçte lazım olmadı daha öncede yapmadığımdan bilmiyorum bana yardımcı olurmusun veya diğer arkaşalr da yardım ederlerse çok makbule geçer en azından annemin aşurelerini fotoğraflı bi şekilde gösteririm size

Selam kızlar yarın misafirliğe gidicem dedim kurabiye yapiyim ama hiç yapmadığım bir şey olsun,nette ıslak kurabiye gördüm çok güzel yorumlar almış denedim bende tarifi yazıyorum .

MALZEMELER
1 Paket (25 gr.) Ulker Kakao
1/2 Paket Oda Sicakliginda Margarin
1 Yumurta
1 Paket Kabartma Tozu
1 Paket Vanilya
1 Cay Bardagi Sivi Yag
1 Cay Bardagi Seker
Aldigi Kadar Un
Cekilmis Antep Fistigi (Uzerini Suslemek Icin)

SURUBU ICIN
3 Cay Bardagi Seker
3 Cay Bardagi Su

YAPILISI
Surup malzemelerini kucuk bir tencereye koyup, pisirin. Yogunlasan surubunuzu iyice sogutun. Surup soguduktan sonra dolapta bekletin. Hamur malzemelerini karistirip, aldigi kadar unla yumusak bir hamur elde edin. Istediginiz buyuklukte toplar yapip, uzerine hafifce bastirarak, yagli kagit serilmis firin tepsisine dizip, 200 derecede uzeri catlayana kadar pisirin. Sicak kurabiyeleri, soguk surubun icine, hizlica batirip, cikartin ve borcama dizin buzdolabında dinlensin.biz dayanamayıp şuruba batırdıktan sonrada sıcakken yedik o hali bile nefisti yazın falan dondurmaylada çok güzel olur ...

Sonuç gerçekten mükemmel ıslak kek gibi oldu ama daha lezzetli daha güzel yemeye doyamadı evdekiler

Görüntüsü netten alınma ama aynen bu şekil duruo

kıymalı yumurta sevmeyen erkekte yok galiba ben bugün rahatım eşim salı günleri hala saha macına gidiyor benimde dinlenme günüm oluyor
evet cnm :))
benm dünden ıspanak pişirmiştim yarına da az var yanına çorba eklerim tamam hatta kvaldeme bile götürdüm ıspanaktan:)))

Çok teşekkürler şekercik dediğin gibi inşallah hayırlısıyla şifa bulur annem..sen de hamilesin heralde ne kadar zeki bi kızım Allah hayırlı doğumlar versin
yok ayyy oğlum abi olmak istiyor ya bir türlü olamadı gitti:))) 2 yıldır deniyoruz yok:))) inş dua niyetine geçer de bir an önce hamile kalırım

ayy enfes görünüyor
ben de perş günü için öğrencilerime bir şeyler yapıcam daha doğrusu sınıfta kahvaltı edicez rehberlik saatinde kaynaşma babından:)
ne yapsam diyorum sanırım o 3-2-1 poğaçası geçiyor aklımdan bir de belki kek denerim diyordum ne bileyim taşıması ayrı dert:)))

Valla oğluna helal olsun kıskançlık duygusu olmayan bi çocukmuş benim ablamında oğlundan sonra kızı oldu maşaallah o kadar iyi diyalog içindeydiki oğluyla oğluda hiç yadırgamadı kardeşini darısı senin başına diyeyim ve darısı oğlunun başına hayırlısıyla abi olur öğretmensin heralde ne öğretmenisin

evet şekerciğe katılıyorum çooook süper görünüyor kurabiyelerin ellerine sağlık değişik bi tarifmiş ıslak keke bayılırım hele benim ablam çok güzel yapar küçük çocuk gibi onun yapmasını isterim ıslak kurabiyede eminim güzeldir çünkü görünüşü güzel görünüyor ben de merak etim doğrusu bi gün deniycem

Selamlar herkese , geçmişe bakmadım henüz , birazdan bakacağım .

Bugün bizim evde pişenler ve afiyetle yenenler ;

Ispanak Yemeği
Şehriyeli Bulgur Pilavı
Kabak Tatlısı

Eki Görüntüle 864900 Eki Görüntüle 864901

Ellerine sağlık , pasta halide gayeeet güzel gözüküyor .

Evet canım hastalıktan dolayı elim gitmedi daha ama yapacağım bu hafta inşaAllah .
Anneciğinin aşurelerinin resimlerin bekliyoruz mutlaka .
Önce pc ye yüklüyorsun çektiğin fotoğrafları , ben telefondan gönderiyorum bluetoothla .
Sonrasında burada normal şekilde konuya cevap ver kısmına girip , yazıcağını yazıyorsun .
Üstte panel var ,, orada iki tane dünya ikonundan sonra 3. ikon olan çerçeve var üzeirne geldiğinde ınsert ımage yazıyor .İşte ona tıklayarak , dosya seçten pc ye indirdiğin fotoyu buluyorsun ve eklentiyi yükle diyorsun .

Benimde dualarımdasın şekercik , benim oğlum cinsiyetinide sipariş ediyor bu ara , kız bebek istiyormuş

Kurabiye çocuklara vermek için en bereketlisi bence .Bu kurabiyenin tarifi bizim topikte var , ben yapmıştım .Oradan bak istersen .

Dolmacım çok lezzetli bir kurabiye , ben daha önce yapıp burada paylaşmıştım , dene sende .Bak aşağıda linkte yaptığım fotolar var .

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarifleri/605357-mutfagimda-bugun-pisti-resimli-tarifli-245.html

benim oğlan da kız kardeş sipariş ediyor:))))
edebiyat öğretmeniyim canım.
ben de okuldan gelince zeytinli rulo yaptım, kahvaltı niyetine ya daha iyi gider dedim.
tarifi de şöyle:
250 gr yumuşak margarin
1 bardak yoğurt
yarım bardak sıvıyağ
1 yumurtanın akı
1 tatlı kaşığı tuz
un ve kabartma tozu
bunları yoğurdum, açtım içine zeytinlerin çekirdeklerini çıkarıp koydum rulo yaptım kestim
tepsiye yağlı kağıt koydum dizdim yumurtanın sarısını sürdüm susam serpip 160 derecede 20-25 dk pişirdim sonuç şu:

Ellerine kollarına sağlık gazelim , tarif istemez olur muyuz zahmet olmazsa

derhal ahretim...

ÇARŞAF BÖREĞİ malz..
1 su bardağı süt,
1 kilo un
1 paket instant maya, yada yarım paket yaş maya..
bir tatlı kaşığı tuz...
hamuru yumuşatmak için su

HARCI İÇİN
haşlanmış patates 5 tane..
2 tane biber
1 soğan
karabiber..
az sıvı yağ

bütün malzemeleri karıştırıp yumuşak bi hamur yapıyoruz..bir saat kadar mayalanmaya bırakıyoruz.....
hamur mayalanırken iç harcı için tercih ettiğiniz malzemeyi hzırlayalım...
ben patates tercih ettim..ıspanak veya kıymalı yahut peynirli de olabilir....
soğan biber ve patatesleri kavuruyoruz... ocaktan indirince karabiber ekliyoruz...
hamurumuzdan büyük bir greyfurt büyüklüğünde bezeler yapıyoruz...3 bezeden bir tepsi çıkıyor...
bu bezeleri büyük bir servis tabağı büyüklüğünde açıyoruz...sonra yere büyükçe bir sofra örtüsü seriyoruz...
sonra yere serdiğimiz örtünün kenarına bütün bezeleri aynı şekilde açıp sıralıyoruz...üzerlerine biraz sıvı yağ sürüp bekliyoruz...
sonra hamurun birini alıp örtünün ortasına bırakıyoruz...elimizle ortasından tutup sündürerek açıyoruz...
incecik zar gibi açmaya gayret gösteriyoruz...bazı yerleri yırtılacak hiç sorun değil...
iyice açtığımız hamurun içine harcı yediriyoruz...
sonra örtünün bir ucundan tutarak yavaş yavaş kaldırıyoruz, rulo gibi yuvarlamaya başlıyoruz..
iyice rulo hale gelince bir ucundan kaldırıp bir yandan yağlanmış tepsiye yerleştiriyoruz...
ikinci üçüncü hamuru da aynı işlemle açıp sarıyoruz....
fırında pişiryoruz..afiyet olsun...

Son düzenleme:

ellerine sağlık gazel çok şahane görünüyor evet gerçekten yapılışı bağı bi zahmetli ablam geçmiş senelerde yapmıştı çokta beğenerek yemiştim çokta güzel yapmıştı biraz sabır işi sanada bravo yani

ıspanak ve kabak tatlısıyla aram yok ama yinede güzel görünüyor ellerine kollarına sağlık Allah nurlar içinde yatırsın canım babam kabak tatlısını çok güzel yapar güzelde yerdi severdi..
bulgur pilavın harika görünüyor desem ben bulgurun herşeyini severim bi tek çiğ köfte dışında tabiki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…