Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Şimdiden afiyet bal şeker olsun o zaman , fotoğraf çekersen paylaş bizimle .

teşekkürler, yarın unutmadan kıyma alayım kasaptan bekarım, çalışıyorum, ailemle yaşıyorum, mutfakta acemiyim yani ama son zamanlarda da özenmiyor değilim,bakmışsınız bir gün mutfak bloğu bile açmışım

Kızlar meraba bu akşamki menümüz böyleydi.......

Tarhana çorbası , fırında patlıcan oturtma..
Pilav ve de cacık...

Bu arada yemeklerin rengi fotoğrafda çok koyu çıkmış ama yine de koydum...

Eklentiler

• $290520111517.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:
Teşekkür ederim MELEKcim ama fotoğrafda yemklerin rengi değişik çıkmış ...

kaldırmak istdim ama kaldıramadım..)

ayy gazel çok canım çekti yaaaaaa
hiç denememiştim ben bunu
çok merak ettim şimdi
böyle pratik şeylere bayılırım ben biliyorsun bu süper oldu en kısa zamanda deneyeceğim
sağol tarif için

teşekkür ederim canım, ben de çok severim iskenderi, ee bursada yaşayan biri olarak, meşhur iskenderi sevmesek ayıp olurdu dimi :)
bu paket döneri alınca çok pratik oldu..mutlaka dene...hemde çok çıkıyor biz eşimle bitiremedik ertesi günde ısıttım kalanın...siz kalabalıksınız size tam yeter...
resimler biraz kötü çıkmış mutfağın ışığı loş kalmış sanki biraz ama lezzeti süperdi...

Selam kızlar.

Herkesin eline koluna sağlık.Gazel iskenderde gözüm kaldı.Bir paketten kaç porsiyon çıkıyorki.

Ben de elmalı kek ekleyeyim.Bu sefer pek kabarmadı ama tadı çok güzeldi.Elmalı pasta tadında oluyor.Ondan daha pratik.

ELMALI CEVİZLİ KEK

3 yumurta
1 su bardağı şeker
2 çay kaşığı tarçın
1 paket kabartma tozu
Yarım su bardağı sıvıyağ
3 elma rendesi
Ceviz
Aldığı kadar un
Pudra şekeri

Tüm malzemeler karıştırılıp,175-180 derecede pişirilir.Soğuyunca üstüne pudra şekeri serpilir.

ADra tarifin çok güzl ve basitmiş...

Hemn denicem.....Resimdeki çok güzel görünüyor...Ellerine sağlık..

ADra tarifin çok güzl ve basitmiş...

Hemn denicem.....Resimdeki çok güzel görünüyor...Ellerine sağlık..

Teşekkür ederim canım.Gerçekten çok lezzetli ve basit bir kek.Elmalı pasta tadında.Denemeni tavsiye ederim.Bir borcamı bitirdik akşam.

bende 2 paket alayım diyordum
bir paket alayım bari
bu hafta denicem mutlaka

Bugün pişirdiklerim :

Çikolatalı CheeseCake :

Sonbahar Çorbası:

Afiyetle yedik. Eşim hasta olduğu için sadece çorba içtik. Tam sonbahara uygun bir çorba.

Ellerinize sağlık hanımlar

Benim eşim de hasta,hatta şuan lohusa gibi yatıyor tv karşısında.
O yüzden sadece çorba istedi. Bol acılı ve bol sarımsaklı tarhana çorbası yaptım. Bi de sucuklu yumurta istedi çay da demledim yanına çok alakalı bir menü oldu

Son düzenleme:
slm kızlar, bugün canım hiç yemek istemedi, hamur işi krizim tuttu sanırım...:)
bismillah deyip kalkıverdim hemen, ve kocamaaan bil leğen dolusu hamur yoğurdum yaş maya ile...
birazını pide yaptım birazını ayırdım, bakalım yarın falan puf böreği yapmayı düşünüyorum...
bugünki yaptığım pidenin tarifini daha önce paylaşmıştım ama bu çiğ patatesle yapılıyor....
hamur için ölçü kullanmadım, normal un tuz maya bir kase yoğurt ve ılık su ile yoğurdum...yarım saat kadar mayalandı..
iç harcı içinse, 5 tane çiğ patatesi rendeledim, 4 veya 5 tane de biber doğradım, iki tane soğan ve tuz ekledim..az da sıvı yağ...
hamuru uzunca açıyoruz yarım parmak kalınlığında, arasına harcı koyup pişiriyoruz..bu kadar basit ve kolay...
işte resimler, sorusu olan olursa anlatırım detaylı...
(gözdecim özellikle geçen sefer hamurun şeklini sormuştun, bu sefer detalı yapılışını çektim senin için) :)

Eklentiler

• $2013-10-04 18.23.45.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 74
  • $2013-10-04 18.24.05.jpg
    46,6 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Ellerine sağlık hamarat bacım, nefis görünüyor

eline sağlık çok güzel olmuş bu akşam benimde misafirim gelicek bende aynısını yapmıştım....
ama ben kek kalıbına dökmüştüm çok güzel olmuş ....
bayanlara tavsiye ederim çok zahmetsiz ve lezzetli......
bende çekersem resmini eklerim buraya........

çorbada hangi malzemeleri kullandınız,elinize sağlık.

Sonbahar Çorbası :
1 pırasa,2 soğan,1 havuç,1 patates,1 kahve fincanı pirinç,1 su bardağı sarı mercimek,6 su bardağı et suyu yada su,zeytinyağı
sos malzemeleri: dere otu, yarım limon, zeytinyağı, sarımsak

Soğanı kavurduktan sonra küp küp kesilen sebzeler eklenir. Sarı mercimek, pirinç ve su da eklenir. Sebzeler yumuşayana kadar kaynatılır. Gerekirse su ilave edilir. İsteğe göre de sos kullanılabilir. Dereotunu kıyıp limon,zeytinyağı ve dövülmüş sarımsak eklenir.

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor pastalar
Sahte baklavayı :) en yakın zamanda deneyecem

teşekkür ederim arkadaşım
denemeni tavsiye derim gayet basit senin gibi becerikli bi hatun isterse dahada güzel yapar

Bugün yine tarhana çorbası eşimin isteği üzerine,sabah işe giderken bile içti
Bir de hamsi tava olacak inşallah eşim getirirse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…